• 25 Ocak 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 25 Ocak 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

Paylaş

Nefes kesen bir soğuk, tarladan hallice bir saha! Yani kendinizi iki ciddi sakatlık geçirmiş Emre Akbaba’nın yerine koyun, ya da sakatlıktan yeni çıkmış Feghouli’nin… Nasıl oynarsınız? Yani gönül ister de, beyin ister mi?

İstemedi de… Zaten kırılgan olan Galatasaray orta sahası maçın ilk dakikalarında ‘tarla bahanesi’ne teslim oldu. Geçen hafta fırtına estiren Belhanda, Arda Turan, Emre Akbaba ‘Nasıl yapsak da bu maçı bitirsek’ dercesine ortadan kayboldu.

Biraz cüretkar oynayan Feghouli ise onu düşünmeye bile fırsat bulamadan sakatlanıp, oyundan çıktı.

Her şerde bir hayır vardır derler ya… Yerine giren Emre Kılınç, takımı silkeleyen, oyunda tutan adam oldu. Sağdan girdi, Babel’in yanına girdi, sola geçti, geldi defanstan top çıkardı. Hani “Ver Emre Kılınç’la biraz para, al İrfan’ı” diyenlere “Hooop! Önce orada bir duracaksınız” dedi. 

 Zaten dedikodular sonrası taraftar ‘kırmızı çizgi’yi çekmişti. Emre dün akşamki performansıyla, takımın “Takas edilemez, takas edilmesi teklif bile edilemez” maddesi olduğunu kanıtladı!

Tabii tüm alametifarikayı ‘tarla’ya verirsek Malatyaspor’a büyük haksızlık etmiş oluruz. Ligdeki sıralarını da, ortaya koydukları istatistikleri de sonuna kadar hak eden bir futbol oynuyorlar. Adem’inden Umut’una takım halinde savunup, takım halinde hücuma çıkıyorlar. Hem kupa maçında hem de dünkü maçta Galatasaray’la kora kor bir mücadele ortaya koymaları tesadüf değil yani…

Lakin işlerin kötü gittiği zamanlarda Galatasaray’ın Fatih Hoca gibi önemli bir kozu var. Dün de kilidi açan işte o koz oldu. Luyindama’yı alıp, Donk’u Babel’in yanına gönderdi. Topu çamura batmaktan kurtarmak için, pas oyunundan uzun paslara döndü. Yetmedi Kerem ile Sekidika gibi sprinter iki ismi oyuna dahil ederek rakibin yorgunluğunu avantaja çevirmeye çalıştı.

Değişiklikler sonrası oyun tamamen Galatasaray’ın kontrolüne geçti. Ve ardından ‘tarlada gömü bulmuş’ hissi uyandıran Babel’in o şutu geldi… 

 Sonuçta zor bir deplasmandan, zorlu şartlar altında altın değerinde bir 3 puan çıktı. Daha ne olsun!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Mayıs 2022 Cumartesi

Giderayak sürpriz

17 Mayıs 2022 Salı

Çileye veda

8 Mayıs 2022 Pazar

Sezon özeti gibi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022