• 25 Ocak 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 25 Ocak 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

Paylaş

Nefes kesen bir soğuk, tarladan hallice bir saha! Yani kendinizi iki ciddi sakatlık geçirmiş Emre Akbaba’nın yerine koyun, ya da sakatlıktan yeni çıkmış Feghouli’nin… Nasıl oynarsınız? Yani gönül ister de, beyin ister mi?

İstemedi de… Zaten kırılgan olan Galatasaray orta sahası maçın ilk dakikalarında ‘tarla bahanesi’ne teslim oldu. Geçen hafta fırtına estiren Belhanda, Arda Turan, Emre Akbaba ‘Nasıl yapsak da bu maçı bitirsek’ dercesine ortadan kayboldu.

Biraz cüretkar oynayan Feghouli ise onu düşünmeye bile fırsat bulamadan sakatlanıp, oyundan çıktı.

Her şerde bir hayır vardır derler ya… Yerine giren Emre Kılınç, takımı silkeleyen, oyunda tutan adam oldu. Sağdan girdi, Babel’in yanına girdi, sola geçti, geldi defanstan top çıkardı. Hani “Ver Emre Kılınç’la biraz para, al İrfan’ı” diyenlere “Hooop! Önce orada bir duracaksınız” dedi. 

 Zaten dedikodular sonrası taraftar ‘kırmızı çizgi’yi çekmişti. Emre dün akşamki performansıyla, takımın “Takas edilemez, takas edilmesi teklif bile edilemez” maddesi olduğunu kanıtladı!

Tabii tüm alametifarikayı ‘tarla’ya verirsek Malatyaspor’a büyük haksızlık etmiş oluruz. Ligdeki sıralarını da, ortaya koydukları istatistikleri de sonuna kadar hak eden bir futbol oynuyorlar. Adem’inden Umut’una takım halinde savunup, takım halinde hücuma çıkıyorlar. Hem kupa maçında hem de dünkü maçta Galatasaray’la kora kor bir mücadele ortaya koymaları tesadüf değil yani…

Lakin işlerin kötü gittiği zamanlarda Galatasaray’ın Fatih Hoca gibi önemli bir kozu var. Dün de kilidi açan işte o koz oldu. Luyindama’yı alıp, Donk’u Babel’in yanına gönderdi. Topu çamura batmaktan kurtarmak için, pas oyunundan uzun paslara döndü. Yetmedi Kerem ile Sekidika gibi sprinter iki ismi oyuna dahil ederek rakibin yorgunluğunu avantaja çevirmeye çalıştı.

Değişiklikler sonrası oyun tamamen Galatasaray’ın kontrolüne geçti. Ve ardından ‘tarlada gömü bulmuş’ hissi uyandıran Babel’in o şutu geldi… 

 Sonuçta zor bir deplasmandan, zorlu şartlar altında altın değerinde bir 3 puan çıktı. Daha ne olsun!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Aralık 2023 Pazar

‘En kötü' iken kazanmak

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Derbi için moral oldu

5.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023