• 25 Nisan 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 25 Nisan 2022 Pazartesi 08:30

YAZAR

Aydın Türkmen

Sil baştan

Paylaş

Eminim benim gibi Galatasaraylı futbolseverler de maçları izlerken takımlarının o an ne yapacağını değil, geleceğe dair ne gibi sinyaller vereceğine odaklanıyor. Takımda kim kalır, kim gider, kime şans verilmeli gibi sorulara cevap aranıyor.

Özellikle son iki maçın küme düşme hattındaki takımlarla olması bu konudaki seçiciliği daha da artırmış durumda.

Öncelikle dünkü maça ve Torrent'in tercihlerine bir göz atalım...

Kendisinden beklenenin aksine Altay karşısına da gençlerine şans vermedi İspanyol Hoca... Altyapıdan kimseye şans vermediği gibi Morutan ve Barış Alper Yılmaz'ı maç kadrosuna almadı. Babel ve Gomis ile başladı, 80'de Ömer Bayram ile Arda Turan'ı oyuna soktu

İlk yarı sahada etkili bir takım vardı... Kerem Aktürkoğlu başta olmak üzere, Pulgar, Nelsson ve Marcao göze batan isimlerdi. Pek çok fırsat yakalayan takım, Kerem'in ayağından gelen golle skoru değiştirdi, diğerlerini cömertçe harcadı

İkinci yarı Altay, oyunu biraz olsun dengeledi... Birkaç da pozisyon buldu. Baskının arttığı dakikalarda Sarı-Kırmızılı takımın defansif hattında neredeyse sarı kartlı duruma düşmeyen kalmadı. Deyim yerindeyse reaksiyon vermeye takatleri yoktu!

Gelelim, girişte bahsettiğim soruların bendeki karşılıklarına...

- Bir kere Torrent ile yollar ayrılmalı... Bir mantıklı açıklaması var ama duygusal olarak da böyle! Hoca seçim kararının alınmasıyla birlikte oyunla ilgili iddiasını da kaybetmiş gibi gözüküyor.

- Pulgar, Halil Dervişoğlu zaten kiralık... Her ne kadar oynamasa da Feghouli ile birlikte Babel, Gomis ve Arda Turan ile yollar ayrılmalı.

- Kerem, Marcao ve Nelsson'u gelecek sezon için takımda tutmak zor gözüküyor... Taylan ve Berkan ikilisi yenilenmeli, olacaklarsa da rotasyon için düşünülmeli!

- Mostafa Mohamed, Cicaldau, Morutan ve Barış Alper Yılmaz'dan kolay vazgeçilmemeli, belki Barış'ın kiralık giderek pişmesine izin verilebilir.

- Emre Kılınç, takıma geldiğinden beri hiç yerinde oynatılmadı, birkaç maç dışında da kendini gösteremedi. Ben şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum ama Yunus Akgün'ün, Emre Akbaba'nın döneceğini düşünürsek işi çok daha zor olacak.

- Toparlarsak, takım büyük değişiklikler istiyor... Umarım seçilecek yönetim hocasıyla, oyuncusuyla Galatasaray'a yakışır bir takım kurmak için şimdiden kafa yoruyordur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Şubat 2024 Cuma

Kâbus gibi

19 Şubat 2024 Pazartesi

Aslanlar gibi

11 Şubat 2024 Pazar

Kış güneşi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kâbus gibi

23.02.2024

Engin Verel

Tebrikler!...

25.02.2024

Alen Markaryan

Bu takıma biraz daha moral lazım...

26.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kimse kendini kandırmasın!

25.02.2024