• 5 Aralık 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 5 Aralık 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

O da izledi

Paylaş

Trabzon'un namağlup yolculuğu elbette 3 büyüklerde ekstra bir stres kaynağı. Sadece Galatasaray, F.Bahçe ve Beşiktaş'taki tatsız gidişin oluşturduğu baskıya bir de bu süreç eklenmiş durumda.

Dün G.Saray, liderin maç fazlasıyla puan farkını 17'ye çıkardığı mücadelenin ardından, ekstra stresli yüklü bir şekilde sahaya çıktı.

Fatih Hoca haftalardır son dakikalarda oyuna almayı yeğlediği Mostafa Mohamed'i öne atmış, Halil'i geçen maçta olduğu gibi ikinci golcü olarak konumlandırmıştı.

Hoca, sezon başından beri takım oyununa en efektif katkıyı veren isimlerden biri olan Cicaldau'nun yokluğunda ekstra bir önlem almayı yeğlememiş, orta sahada rakiple mücadele görevini Taylan ile Berkan'a bırakmıştı.

Bu da göbekte yaşanan zafiyeti daha da belirgin hale getirmişti.

Üstelik en son maçını 24 Eylül'de Beşiktaş karşısında alan Altay, bir deplasman takımı gibi değil, orta sahayı hızlı geçmeye çalışan, çok oyuncuyla hücum eden bir anlayışla sahadaydı.

Öne geçtikleri pozisyonda da 5 oyuncuyla hücum edip, Muslera dahil 9 G.Saraylı'nın arasından golü attılar...

Galatasaray özellikle ilk yarıda Cicaldau gibi oyunu yönlendirme özelliğine sahip bir oyuncudan yoksun olmanın eksikliğini ciddi şekilde hissetti. Ayrıca Yedlin ve Van Aanholt performanslarıyla adeta takımı beksiz oynattılar!

Yani Yedlin, sahada o kadar yok ki, takım arka tekerleği patlamış bir araç görünümünde. Hem hız yapamıyor hem sağa çekiyor! Van Aanholt nispeten bir tık iyi... Onu da ilk kez izleyene "Premier Lig'den geldi" desen, inandırana kadar göbeğin çatlar!

Sahadaki takımın dengeyi değiştiremeyeceği gün gibi ortadaydı! Ama Fatih Hoca da bizim gibi izledi ve oyuna müdahale etmek için 68. dakikaya kadar bekledi.

Morutan, Diagne ve Barış Alper değişikliği oyunda kısa süreli pozitif bir etki yarattı, zaten gol de akabinde Diagne'nin kafa vuruşundan geldi.

Maç böyle bitecek diye düşünürken VAR'dan gelen penaltı kararı, bütün hesapları alt üst etti!

Sarı-Kırmızılılar'da özellikle ligde işler iyiye gitmiyor. Anlaşılan Galatasaray'a gönül verenler bu sezon Avrupa Ligi gruplarındaki başarıyla teselli bulmak zorunda kalacak!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Ocak 2022 Cuma

Faz3 çalışması!

17 Ocak 2022 Pazartesi

4 artı, 3 eksi

9 Ocak 2022 Pazar

Nerede kalmıştık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022