• 11 Nisan 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 11 Nisan 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Mucize de yetmez

Paylaş

7 gollü iki mağlubiyet, bay haftası ve zirve yarışındaki rakiplerinin takıldığı bir sürecin sonunda Karagümrük'ü ağırladı Galatasaray...

Stresin zirve yaptığı, puan kaybına zerre tahammülün olmadığı bir maçta Fatih Hoca yine beklenmedik bir kadro sürmüştü sahaya.

Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç alternatiflerinin eksikliğinde olabilir orta sahanın omurgası Etebo, Emre Akbaba, Gedson'a emanetti. Takımda bir direnç eksikliği yarattıkları kesin olan bu üçlü, kritik puan kayıplarının da tercihiydi.

Aslında eminim Emre ve Gedson daha diri bir kadronun içinde çok iyi işler yapacaklar. Mesela Gedson, hem Mohammed'in iptal edilen golü öncesi verdiği pasta hem Babel'e yaptığı asistte olduğu gibi ekstra işlere imza atabilecek bir isim. Ama direnç eksiklikleri takımın atağa kalkarken yediği baskıda da, rakip sahadaki preste de etkisiz kalmasına neden oluyor. Daha da ötesi zaaf yaratıyor.

Üstelik yanlarında dünkü gibi maç eksiği olan Oğulcan, iki haftadır kadroda yer bulabilen Ömer Bayram, Şener gibi isimler olunca o zaaf ölümcül hale dönüşebiliyor .

Karagümrük'ün golü öncesi Ömer'in aldığı pozisyonu tekrar izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Takımın pas organizasyonunu yapan üç isimden yoksun sahaya çıkan Karagümrük ise, dün bahsettiğimiz bu zaafla pek çok pozisyon buldu, kendi ceza saha içinde bile birkaç pas yapacak bir özgüvenle o yalancı baskıyı kırdı. İlk yarı topa daha çok sahip olan, rakip ceza sahasında daha çok buluşan, daha çok isabetli şut çeken taraf da Karagümrük'tü.

Düşünün Galatasaray adına ayakta kalan iki isimden biri Marcao'ydu, diğeri Muslera... Marcao çok kritik pozisyonlarda olması gerektiği yerdeydi. Muslera ise gecenin pelerinsiz kahramanıydı. Hele de 90+3'te Balkovec'in karşı karşıya kaldığı pozisyondaki müthiş refleksi şapka çıkarılır cinstendi.

8'de 8 yapan takım son 6 maçında sadece 5 puan toplayabildi. Geçen hafta "şampiyonluk artık mucize" demiştim... Artık mucize bile daha gerçekleşebilir bir olasılığa dönüştü!

Normalde pek hakem performansı yazmayı sevmem. Ama maça Fatih Terim'in kadro tercihleri kadar Ali Palabıyık'ın formsuzluğu da damgasını vurdu.

Yani Donk'u kırmızıyla atan hakem ekibi, Lens'in Yedlin'i biçtiği pozisyonda neredeydi anlaşılır gibi değil!

Gösterilen kartlar, iptal edilmiş olsa da Galatasaray lehine verilen uydurma penaltı... Yani FIFA kokartlı hakemimizin hali bu, daha ne diyelim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Mayıs 2022 Salı

Çileye veda

8 Mayıs 2022 Pazar

Sezon özeti gibi

25 Nisan 2022 Pazartesi

Sil baştan

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022