• 3 Şubat 2024 Cumartesi 07:00
  • |
  • 3 Şubat 2024 Cumartesi 07:00

YAZAR

Mbappe'nin kulağı çınladı

Paylaş

Üç puanların güçlükle alındığı İstanbulspor ve Gaziantep maçları sonrası kritik virajlardan biriydi Samsun deplasmanı. Alman Teknik Direktör Gisdol yönetiminde ne oynadığını bilen, maç boyunca oyun sistemine bağlı kalan bir takım Samsunspor... Yani öyle saha dizilişini 'büyük maç' diyerek değiştirip 10 kişiyle savunma yapan bir oyun karakterine sahip değiller.

SOL KANAT HİÇ ÇALIŞMADI

Dün de Galatasaray karşısına bu anlayışla çıktılar. Galatasaray ise uzun süre sonra futbol oynamayı amaçlayan bir rakiple karşılaşıyor olmanın verdiği rahatlıkla ilk dakikalarda Samsun sahasında ciddi bir hakimiyet kurdu. Zaten goller de peş peşe geldi. Bir süredir suskun olan Icardi bir kez daha asistle skora doğrudan katkı yaparken, grafiğini her maç yükseltmeye devam eden Barış Alper Yılmaz, Mbappe'nin kulaklarını çınlatan bir koşu ve çalımla topu ağlara gönderdi.

11 dakikada gelen iki gol sonrası Samsunspor oyun karakterinin gereği olarak rakip sahada daha fazla gözükmeye başladı. Galatasaray orta sahası dönen ikinci topları da rakibe bırakınca, Sarı-Kırmızılılar'ın blokları arasındaki mesafe iyice açıldı. Bunda Galatasaray sol kanadının neredeyse hiç çalışmamasının büyük etkisi vardı.

Anlaşılan Kerem Aktürkoğlu, Rams Park'taki Gaziantep mücadelesinde, oyundan alındığı dakikada kalmıştı! Kerem'in psikolojik olarak maçta olmadığı her halinden belliydi... Yine son paslarda ciddi hatalar yaptı, son vuruşları kötüydü. Hatta çok tanık olmadığımız şekilde rakibini kovalamaktan da imtina etti.

MUSLERA VE NELSSON...

Maçın ilk bölümü hariç Galatasaray oyunda üstünlüğü bir türlü ele geçiremedi. İkinci yarının ilk 10 dakikasında ev sahibi ekip Galatasaray kalesine 2'si isabetli 4 şut gönderip, 5 kez rakip ceza sahasına girerken, Galatasaray'da bu rakamlar sadece sıfırdı!

Samsun'un baskı kurduğu dakikalarda Muslera sıradışı kurtarışlarıyla tabelanın değişmesini engellerken, ilk golün sahibi olan Nelsson savunmada kusursuza yakın oynadı. SarıKırmızılılar, Gaziantep maçında çok zorlanmıştı ancak ortada göz kamaştıran bir futbol vardı... Ancak dünün tablosu da hikayesi de bambaşkaydı! Buna rağmen 3 puanı alan taraf Galatasaray oldu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mart 2024 Cuma

Kayıp büyük

27 Şubat 2024 Salı

Köhn'e bir parantez

23 Şubat 2024 Cuma

Kâbus gibi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Şampiyonluk terapisi

3.03.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ersin Destanoğlu'na açık mektup

3.03.2024