• 29 Ağustos 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 29 Ağustos 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Aydın Türkmen

İtinayla fırsat tepilir!

Paylaş

Hamsik, Uğurcan, Bakasetas, Abdülkadir Ömür'ün eksikliği Trabzonspor gibi birbirleriyle oynamaya alışık bir takım için çok şey ifade ediyor kuşkusuz! Ancak Abdullah Avcı, adeta maça 1 puan olsun bizim olsun anlayışıyla çıkmış gibiydi.

Yani evinde oynayan şampiyon takımdan en azından maçın ilk dakikaları için beklenen sahaya baskılı ve coşkulu bir futbol koymasıydı. Bu eksik olunca, henüz saha içi organizasyonlar konusunda büyük takım olgunluğuna ulaşamayan Galatasaray için bulunmaz bir fırsat ortaya çıktı.

Topa sahip olan, orta alan hakimiyetini ele geçiren, pas yapan ve etkili gözüken bir Galatasaray vardı sahada. Ancak eksik olan yine o organizasyon olgunluğuydu. Kerem ve Yunus'un bir türlü oyunun içine girememeleri, Boey'in sağ kanatta gösterdiği pozitif etkiye karşın Aanholt'un ona eşlik edememesi, Mertens'in futbol aklı ve tekniğine rağmen fizik gücünün henüz yeterli olmaması etkili gözüken oyunun sonuca dönüşmesini önledi. Seferovic'in ofsayttan bile kaçmaya gerek duymayacak şekilde konsantrasyon eksikliği de tuzu biberi oldu.

Galatasaray, bir daha hızlı atak organizasyonu yapabilse, pek ümitli gitmediği Trabzon'dan 3 puanla dönebilirdi. Mertens'in karşı karşıya kalecinin üzerine isabetlediği şut, yine Mertens'in ara pasıyla Gomis'in çarprazdan auta yolladığı şut maçın kırılma anlarıydı kuşkusuz.

Sarı Kırmızılı takım Trabzonspor'u bir daha böyle yakalar mı bilemem... Hem Okan Hoca hem Sarı Kırmızılı renklere gönül verenler maç öncesinin aksine beraberliğe çok üzülmüştür. İkinci yarı kontratak futboluyla sonuç almaya çalışan Abdullah Avcı ise taktiğinin sahadaki yansımasını gördüğünde eminim 1 puana sevinmiştir.

Maçta Trabzonspor adına sahanın en iyisi Bartra ve Trezeguet'di... Galatasaray'da ise ilk sıraya takıma sonradan dahil olmasına rağmen hem savunmada hem hücumda çok iyi işlere imza atan Boey'i yazmak lazım. Sakatlanana kadar Torreira ve mücadelesiyle Mertens de etkili isimlerdendi.

Son bir not; Kerem ve Yunus'un tüm yetenekleriyle takımın bir parçası olmalarının zamanı geldi de geçiyor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

7 Temmuz 2024 Pazar

Geriye gurur kaldı

27 Haziran 2024 Perşembe

Sonu güzel oldu

19 Haziran 2024 Çarşamba

Güzel oyun, iyi başlangıç

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024