• 12 Mart 2023 Pazar 07:01
  • |
  • 12 Mart 2023 Pazar 07:01

YAZAR

İtalyan işi

Paylaş

Futbolda uzun aralar, özellikle de ara öncesi ciddi ivme yakalayan takımlar için risklidir... Her ne kadar Okan Hoca maç öncesi, "Kaldığımız yerden devam" dese de 35 gün sonraki ilk resmi maçta Galatasaray'ın nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. Sarı Kırmızılı taraftarlar üzerine düşeni yapmış, tribünleri tıklım tıklım doldurup, rakibi üzerinde baskı kuran en etkili modunu açmıştı.

Okan Hoca da Mertens'in yokluğunda Mata'yı tercih ederek ideale yakın bir kadroyla sürpriz istemediğini göstermişti. Ev sahibi ekip, ilk düdükle birlikte hazırlık maçlarında da çok etkili olduğunu gördüğümüz ön alan baskısıyla başladı mücadeleye... Top rakibe geçtiğinde 2-3 futbolcu hemen yakınında beliriyor, Kasımpaşa'nın organize olmasını engelliyordu. Dakikalar ilerleyince Kasımpaşa'nın tek taktiğinin sıkı bir savunma ve Galatasaray savunmasının arkasına atılan topların Koita ve Fall gibi hızlı isimlerle kullanılması olduğu anlaşıldı.

Hal böyle olunca Sarı Kırmızılı ekip oyunda üstünlüğü net olarak ele aldı... Ancak istatistiklere yansıyan bu üstünlük bir türlü skora yansımıyordu. Mertens'in yokluğunu bu anlamda fazlasıyla hisseden takım, Mata'nın oyundan çıkmak zorunda kalması ve Okan Hoca'nın Rashica tercihiyle daha da zorlandı. Zira hem Yunus hem de Rashica, her buldukları fırsatta kendilerini kanada atarak, forvet arkası görevini yapmaktan uzak kaldı. Okan Buruk, ikinci yarıya Mata sonrası yapması gereken hamleyle başladı ve yeni transferi Zaniolo'yu oyuna aldı.

Genç İtalyan da maça damga vuran isim oldu. Galatasaray formasıyla attığı ilk gol öncesi topu orta sahadan alışı, sürüşü, koşusu ve son vuruşu ile ne kadar klas bir ayak olduğunu gösterdi.

Kasımpaşa gol sonrası daha fazla ileriye çıkmaya başladı. Bu da Sarı Kırmızılılar'ın daha net pozisyonlar bulmasına neden oldu. Ama bir türlü farkı açacak o son vuruş gelmedi.

Sarı Kırmızılılar, üst üste 14'üncü galibiyetiyle hem zirvedeki yerini perçinledi hem de lig rekorunu kırmayı başardı. Okan Hocanın dediği gibi şampiyonluk gelecekse daha çok rekor kırılmalı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Haziran 2024 Çarşamba

Güzel oyun, iyi başlangıç

5 Haziran 2024 Çarşamba

Acil cevap lazım!

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Sonunda iyiler kazanır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Güzel oyun, iyi başlangıç

19.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

Videonun içeriği de piyasaya sürülüş saati de yanlıştır...

18.06.2024

Kenan Karcı

Tabelaya aldırmayın

11.06.2024

Mustafa Sapmaz

Kebap haçapuriden iyi

19.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Müthiş başladık

19.06.2024