• 8 Ocak 2024 Pazartesi 07:00
  • |
  • 8 Ocak 2024 Pazartesi 07:00

YAZAR

İş 'Defansta' bitti

Paylaş

Saha dışı tartışmaların odağında geçen iki haftanın sonunda dün seyircisiyle buluştu Galatasaray... Aynı gün puan puana yarış içinde olduğu ezeli rakibi 5-1 gibi net bir skorla galip ayrılmış, Sarı-Kırmızılılar 7 eksikle ve ilk kez bir arada oynayan bir 11'le maça çıkmıştı.

N'Dombele-Kerem Demirbay ikilisinin ne yapacağı, Halil Dervişoğlu'nun forvette, Kaan Ayhan'ın sağ bekte, Zaha'nın da sağ açıkta nasıl bir performans sergileyeceği merak konusuydu. Olası puan kaybına tahammül yoktu ve rakip Süper Lig'in dersini en iyi çalışan hocalarından biri olan Hakan Keleş'in takımıydı.

KALEDE 18'LİK BİR DEV

Hakan hoca, Sarı-Kırmızılılar'ın puan kaybettiği maçları iyi analiz etmiş olacak ki topu rakibine bırakmayı tercih etmişti. Konyaspor takım halinde rakibini karşılıyor, Moreno ve Oleveira'yı rakibin arkasına sarkıtmanın yollarını arıyordu. Üstelik ilk süper lig maçına Rams Park'ta çıkan 18 yaşındaki genç kaleci Deniz müthiş bir performans göstererek takımının yaslandığı dakikalarda can simidi görevi gördü.

Galatasaray'a gelecek olursak... Bekleyen takımlara karşı hep benzer sıkıntılar yaşayan Sarı Kırmızılılar, Konyaspor duvarını yıkacak hıza ulaşamadı. İlk yarıda yüzde 72'lik topla oynama, 5'i kaleyi bulan 16 şut ve 16 kez rakip ceza sahasında buluşma istatistiğine rağmen maçı koparacak o son dokunuş bir türlü gelmedi.

YÜKSEK KONSANTRASYON

İkinci yarı da gol gelene kadar sahada benzer bir oyun vardı. Dakika 63'ü gösterdiğinde Abdülkerim Bardakcı, Kerem Aktürkoğlu'nun iki kez yapamadığını yaptı ve gelen topa yarım vole vurarak skoru değiştiren isim oldu. O dakikadan sonra Konya biraz daha öne çıkmaya ve Galatasaray kalesinde önemli pozisyonlar bulmaya başladı. Barış Alper, Abdülkerim ve Nelsson'un yüksek oyun konsantrasyonu bu pozisyonların gole dönüşmesini engelledi.

Sarı-Kırmızılar'ın ikinci golü resmen Zaha tarafından yoktan var edildi... Kaan'ın ceza sahası dışından çektiği müthiş şutunu genç Deniz yine çıkardı ancak Zaha takipçiliğiyle topu ağlarla buluşturmasını bildi. Abdülkerim'in kornerden gelen topa vurduğu kafa ise maçın sonucunu belirledi.

Galatasaray, duvarı yıkmakta çok zorlandığı maçta son dakikalarda bulduğu gollerle son derece kritik bir 3 puan aldı. Yukarıda merak edilen sorularla ilgili de ortaya şu notlar çıktı: N'Dombele, Kerem Demirbay ikilisi standardın üzerinde bir performans sergiledi, Zaha'nın sağda daha verimsiz olduğu görüldü, tüm iyi niyetine rağmen Halil'in gol sorununu çözecek isim olmayacağı da...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Şubat 2024 Cuma

Kâbus gibi

19 Şubat 2024 Pazartesi

Aslanlar gibi

11 Şubat 2024 Pazar

Kış güneşi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kâbus gibi

23.02.2024

Engin Verel

Tebrikler!...

25.02.2024

Alen Markaryan

Bu takıma biraz daha moral lazım...

26.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kimse kendini kandırmasın!

25.02.2024