• 24 Ağustos 2023 Perşembe 07:00
  • |
  • 24 Ağustos 2023 Perşembe 07:00

YAZAR

Icardi böyle istedi

Paylaş

Kuzey yolculukları hep zor oldu Türk takımları için... Kâh soğuğuna kâh çim sahasına takıldık çoğu zaman! Oysa Şampiyonlar Ligi grupları öncesi kâğıt üzerinde en kabul edilebilir rakiplerden biriydi Molde.

Kâğıt üzerinde diyorum zira Norveç ekibi, 19. haftası geride kalan liginde 34 puanla dördüncü sırada yer alırken, bugüne kadar 41 gol atıp kalesinde 20 gol gördü. Yani fi zikse fi zik, maç kondisyonuysa maç kondisyonu!Maça gelince... Bir an önce uyanmak istediğin bir kâbus gibi başladı maç! Zaten Torreria'sız orta sahanın varlığı bile tedirgin ediciyken, Molde ilk dakikalardan itibaren Galatasaray'a her alanda müthiş bir baskı kurdu. Orta sahayı çok çabuk geçti, önde yaptığı pres ile Sarı-Kırmızılılar'ın topla çıkmasına izin vermedi, atılan uzun topları da fi zik gücüyle kendisi topladı, duran toplarda etkili oldu.Sorumluluk almaları beklenen Oliveira ile Mertens'in bir türlü oyuna ağırlıklarını koymamaları yüzünden Galatasaray sahada bir türlü organize olamadı. Öyle olunca da savruk, ne yaptığını bilmeyen, rakibinin hızlı geçişlerini izleyen bir takım ortaya çıktı.Galatasaray'ın kaleyi de bulan ilk şutu 25. dakikada Oliveira'nın ayağından geldi. O da gol oldu. Yakalanan eşitlik takımı biraz olsun kendine getirirken, Icardi tek vuruşların ustası olduğunu kanıtlayan bir pozisyonda Sarı-Kırmızılılar'ı öne geçirdi.

Ancak yine de oyun üstünlüğü belli dönemler haricinde hep ev sahibi ekipte oldu. Yenilen ikinci gol de tabloyu değiştirmedi. Boey sol kanadı makine gibi çalışan rakip karşısında belki de son dönemlerdeki en zor maçını oynadı. Kerem Aktürkoğlu en az Sergio ve Mertens kadar etkisizdi zaten ilk değişenler de bu isimler oldu. Galatasaray'ın en iyileri ise Icardi'ye nefi s bir asist yapan ve hep oyun içinde kalan Yunus Akgün ile yaptığı kritik kurtarışlarla stanbul'daki tur umudunu diri tutmayı başaran Muslera'ydı.

Tam 'maç böyle bitecek' derken sahneye bir kez daha "Galatasaraylılar'ın Aşkı" çıktı! Uzatma dakikalarında Molde defansından müthiş sıyrılıp, topu boş kaleye göndersin diye Midtsjö'nün önüne yuvarlayan Icardi, hem tur umutlarını yükseltti hem de ülke puanı hanesine yenilerini ekletti...Galatasaray, dün gece fi ziken güçlü, diri bir takım karşısında çok zor olsa da müthiş bir galibiyet aldı. Ama stanbul'daki maç hiç de kolay olmayacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Aralık 2023 Pazar

‘En kötü' iken kazanmak

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Hayal alemi!

1.12.2023

Alen Markaryan

İsterse alem-i cihan olsun...

4.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023