• 8 Mart 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 8 Mart 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Hoca formsuz!

Paylaş

Nokta transferler yapılmış, derbi kazanılmış, 8'de 8'lik bir seri de yakalanmış... Ne beklenir... Takımın yakaladığı rüzgârla daha coşkulu futbol oynaması, zirve yarışında psikolojik üstünlüğü de ele geçirmesi.

Ama öyle olmadı. Alanya maçının ikinci yarısında başlayan düşüş, Ankaragücü mağlubiyeti sonrası dün iç sahada oynanan Sivasspor maçında da devam etti.

Pek çok neden sayılabilir...

Yani bütün sezona ve lige sirayet eden saha dışı tartışmaların takımın konsantrasyonunu bozması da diyebiliriz, hakem kararlarının etkisi de, futbolcuların isteksizliği de...

Bence en kritik olanı Fatih Hoca'nın formsuzluğu!

Bir bakıyorsunuz kazanan takımdan 8 kişi bir sonraki maçta kadroda yok, bir bakıyorsunuz sezonun en iyisi, pas oyununun sigortası Taylan Antalyalı 3 hafta sahada yok, bir bakıyorsunuz "Galatasaray'ın defans göbeği Donk ve Marcao'suz olmaz" derken Donk kesik yiyor, Luyindama kadroya giriyor, bir bakıyorsunuz forvet arkasında, kanatlarda hep pozitif işler yapan Emre Kılınç yedek oturuyor.

Dün de Ankaragücü maçındaki kadrodan 5 kişi 11'de yoktu, Mostafa'yla birlikte 6... Yani kadro tercihinde yapılan bu kadar çok ve keskin değişiklikleri "rotasyon, çok maç, rakibe göre kadro" gibi nedenlerle açıklamak pek mantıklı değil.

Bırakın kadroyu, teknik açıdan yaşanan bu form düşüklüğünü oyuncu değişiklikleri, hatta değişiklik dakikalarında bile görebiliyorsunuz.

Dün maç öncesi, Linnes, Belhanda, Babel'in kadroda olacağı konusunda bahis oynasanız, bugün zengin olurdunuz... O kadar düşük bir ihtimaldi!

Peki kadroda oldular da ne oldu... Bu 3 isim de hem oyun olarak hem de kafa olarak misyonunu tamamlamış! Ama anladığımız kadarıyla buna bir tek Fatih Hoca inanmıyor. Babel ile Belhanda'ya tam 72 dakika sabretti örneğin. Üstelik Feghouli'nin, Kerem Aktürkoğlu'nun 18 dakikada yaptıklarının yarısını yapmadılar...

Gedson'un formsuzluğunu ve takımı eksik bıraktığını da ısrarla görmedi Fatih Hoca...

Velhasıl, ben formsuzluk diyorum siz konsantrasyon eksikliği deyin! 2 puan daha gitti, şampiyonluk yarışında avantaj Beşiktaş'a geçti. Artık kolay yoldan değil, zor yoldan hedefe ulaşma zamanı.

Bu noktada Fatih Hoca'nın zoru sevmesi, Galatasaraylılar için tek teselli olabilir!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Mayıs 2022 Salı

Çileye veda

8 Mayıs 2022 Pazar

Sezon özeti gibi

25 Nisan 2022 Pazartesi

Sil baştan

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022