• 21 Mayıs 2023 Pazar 07:01
  • |
  • 21 Mayıs 2023 Pazar 07:01

YAZAR

Hazırlıklar başlasın

Paylaş

Şampiyonluk meşalesi yakılmıştı bir kere... Koca bir sezona 'Mayıslar Bizimdir' diyerek motive olanların 5 puanlık avantajdan kolay kolay vazgeçmesi beklenemezdi elbet! Bırakın Fenerbahçelileri, Beşiktaşlıların bile parmak hesapları yapması sadece ezeli rekabetin gereğiydi... Dün de tribünleri tıklım tıklım dolduran taraftarının desteğiyle şampiyonluğa yakışır bir futbolla sahadaydı Sarı Kırmızılılar. Stresin 's' sinden eser yoktu... Savunurken de, takım halinde hücuma çıkarken de sezon standardından ödün vermediler.

Elbette takımı sırtlayan, ekstra işler yapan isimler vardı takımda! İlk sıraya Torreira'yı yazarım... Atom Karınca misali sahada adım atmadık yer bırakmadı Torreira. Takımını bir maestro gibi yönetti ve bir an olsun konsantrasyonunu, mücadele gücünü kaybetmedi. Yüzde 90'ın üzerinde bir pas isabetiyle oynayan Uruguaylı, takım savunmasının sigortasıydı. Sivas'ın cılız atak girişimleri önce Torreira duvarına çarptı. Gerçekten inanılmazdı!

İkinci isim Boey'di... Sivasspor'un en etkili ismi Gradel'e adım attırmadı. Sağ kanattaki müthiş bindirmelerinin ödülünü ikinci golden önceki top çalışı ve asistiyle almayı başardı. Geceye damga vuran isimlerden biri oldu. Ve şüphesiz attığı iki harika golle galibiyeti getiren isim Icardi! Tam bir profesyonel... Nerede duracağını, ne zaman vuracağını çok iyi biliyor. Kâh ön alan baskısında görüyorsun, kâh savunmadan topla çıkarken. 19 gol ve 7 asistlik istatistiğiyle sadece bu maça değil, sezona da imzasını attı Arjantinli! Ve hem performansıyla hem de taraftarla kurduğu sinerjiyle sezon sonu ilk yapılacaklar listesine "Bonservisimi alın" yazdırdı Icardi.

Üç isim ön plandaydı ama takım bir bütün olarak göz kamaştırdı dün gece... Kerem'inden, Kazımcan'ına kusursuz oynadı takım! Şimdi kaldı 2 maç, mucizevi bir şeyler olmaz, ağustosta kar yağmazsa şampiyon hak eden olacak... Duyan duymayana söylesin, şimdiden hazırlıklar başlasın!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

6 Mayıs 2024 Pazartesi

Mayıs Modu Açılınca

27 Nisan 2024 Cumartesi

Konsantrasyon

22 Nisan 2024 Pazartesi

Psikolojik üstünlük kimde?

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Şampiyonluğa bedel

20.05.2024

Alen Markaryan

FUTBOLSUZLUK BALOSU

21.05.2024

Kenan Karcı

İkisi de şampiyon

20.05.2024

Mustafa Sapmaz

Çocuklar gülüyor

20.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Sinan Kaloğlu ile hasbihal

19.05.2024