• 25 Nisan 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 25 Nisan 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Futbolu hatırladılar

Paylaş

Galatasaraylı futbolcular Trabzonspor maçında evde unuttukları hırslarını dün Antalya'ya götürmeyi unutmamıştı. Takım, son haftaların en istekli futbolunu oynadı. Daha başlama vuruşuyla birlikte özellikle hücum bloğundaki futbolcularının enerjisi takımın çehresini değiştirmeye yetmişti. Halil Dervişoğlu ve Kerem Aktürkoğlu'nun öndeki presine Emre Kılınç ve nispeten Emre Akbaba eklemlenince Antalyaspor hem oyun kurmakta zorlandı hem de orta sahayı rakibine vermek zorunda kaldı.

Geçen haftalardan farklı olarak kanat bekleri de oyuna pozitif anlamda katkı yaptı. Defans göbeğinde oynadığı her maçta güven veren Donk'un Marcao'nun yanında yer alması zaafları önlediği gibi topun defanstan rahat çıkmasını sağladı. Etebo ve Gedson ise adeta top kazanma yarışına girdi.

Yani bir oyuncunun peşinde 2-3 Galatasaraylı futbolcuyu izlemeyeli çok uzun zaman olmuştu. Galatasaray dün şut çekmeyi de hatırlamıştı. Sezonun belki de kaleye en çok şut çektikleri maçını oynadılar. Antalya kalecisi Boffin'in müthiş performansı ve direklerden dönenler olmasa Sarı-Kırmızılılar daha 11-11 iken maçı koparabilirdi.

Pres yapan, defans güvenliğini sağlayan, kanatları çalışan, orta sahada rakibe top bırakmayan bir Galatasaray'ın kazanması sürpriz olmazdı.

Ancak beklenen gol, pek çok pozisyonda kaleyi bulamayan Halil'den değil, Kovid-19 karantinasından yedek dönüp ikinci yarı formasına kavuşan Mohamed'den geldi.

Psikolojik olarak zor bir süreçten geçen Galatasaray, tek golle de olsa izleyenlere keyif veren bir futbolla galip gelmesini bildi.

Şampiyonluk yarışı sürüyor, mayıs kapıda. Bakalım bu oyun "Mayıslar bizimdir" diyen Galatasaraylıları haklı çıkarmaya yetecek mi? Göreceğiz!

MAÇIN 3 ADAMI:

Halil Dervişoğlu: Çok pozisyon kaçırdı. Ama neredeyse her pozisyonda vardı. Presiyle, top hakimiyetiyle, şut arayışıyla Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu gösterdi. Eğer bonservisi alınırsa gelecekte bu formayla çok işler yapacak.

Kerem Aktürkoğlu: Her geçen maç oyunun üzerine koyuyor. Enerjisi direkt takımın enerjisine dönüşüyor. Bu saatten sonra formasını kolay kolay bırakmaz. Olmadığı zamanlarda da eksikliği çok hissedilir.

Gedson Fernandes: Hep eleştirdik. Ama dün olduğu gibi rakip baskısının kırıldığı maçlarda kalitesi daha çok ortaya çıkıyor. Antalya'da da sorumluluk üstlendiği futboluyla dikkat çekti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Nisan 2024 Salı

Okan'ın neşteri

3 Nisan 2024 Çarşamba

Kanatlar kırık olunca

27 Mart 2024 Çarşamba

Eksiklerin gecesi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Problemi yaratanlarla problemi çözemezsiniz

16.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Şapka çıkarıyorum

16.04.2024