• 25 Nisan 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 25 Nisan 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Futbolu hatırladılar

Paylaş

Galatasaraylı futbolcular Trabzonspor maçında evde unuttukları hırslarını dün Antalya'ya götürmeyi unutmamıştı. Takım, son haftaların en istekli futbolunu oynadı. Daha başlama vuruşuyla birlikte özellikle hücum bloğundaki futbolcularının enerjisi takımın çehresini değiştirmeye yetmişti. Halil Dervişoğlu ve Kerem Aktürkoğlu'nun öndeki presine Emre Kılınç ve nispeten Emre Akbaba eklemlenince Antalyaspor hem oyun kurmakta zorlandı hem de orta sahayı rakibine vermek zorunda kaldı.

Geçen haftalardan farklı olarak kanat bekleri de oyuna pozitif anlamda katkı yaptı. Defans göbeğinde oynadığı her maçta güven veren Donk'un Marcao'nun yanında yer alması zaafları önlediği gibi topun defanstan rahat çıkmasını sağladı. Etebo ve Gedson ise adeta top kazanma yarışına girdi.

Yani bir oyuncunun peşinde 2-3 Galatasaraylı futbolcuyu izlemeyeli çok uzun zaman olmuştu. Galatasaray dün şut çekmeyi de hatırlamıştı. Sezonun belki de kaleye en çok şut çektikleri maçını oynadılar. Antalya kalecisi Boffin'in müthiş performansı ve direklerden dönenler olmasa Sarı-Kırmızılılar daha 11-11 iken maçı koparabilirdi.

Pres yapan, defans güvenliğini sağlayan, kanatları çalışan, orta sahada rakibe top bırakmayan bir Galatasaray'ın kazanması sürpriz olmazdı.

Ancak beklenen gol, pek çok pozisyonda kaleyi bulamayan Halil'den değil, Kovid-19 karantinasından yedek dönüp ikinci yarı formasına kavuşan Mohamed'den geldi.

Psikolojik olarak zor bir süreçten geçen Galatasaray, tek golle de olsa izleyenlere keyif veren bir futbolla galip gelmesini bildi.

Şampiyonluk yarışı sürüyor, mayıs kapıda. Bakalım bu oyun "Mayıslar bizimdir" diyen Galatasaraylıları haklı çıkarmaya yetecek mi? Göreceğiz!

MAÇIN 3 ADAMI:

Halil Dervişoğlu: Çok pozisyon kaçırdı. Ama neredeyse her pozisyonda vardı. Presiyle, top hakimiyetiyle, şut arayışıyla Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu gösterdi. Eğer bonservisi alınırsa gelecekte bu formayla çok işler yapacak.

Kerem Aktürkoğlu: Her geçen maç oyunun üzerine koyuyor. Enerjisi direkt takımın enerjisine dönüşüyor. Bu saatten sonra formasını kolay kolay bırakmaz. Olmadığı zamanlarda da eksikliği çok hissedilir.

Gedson Fernandes: Hep eleştirdik. Ama dün olduğu gibi rakip baskısının kırıldığı maçlarda kalitesi daha çok ortaya çıkıyor. Antalya'da da sorumluluk üstlendiği futboluyla dikkat çekti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Ocak 2022 Pazartesi

4 artı, 3 eksi

9 Ocak 2022 Pazar

Nerede kalmıştık!

5 Ocak 2022 Çarşamba

Bedeli ağır olur

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022