• 21 Ocak 2022 Cuma 08:00
  • |
  • 21 Ocak 2022 Cuma 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

Paylaş

Zirve yarışından çok küme düşme hattıyla arasını açması için kritik önemdeydi dünkü mücadele... Bir sonraki maçın lider Trabzonspor ile olacağı dikkate alındığında mutlak kazanılması gerekiyordu.

Ama esame listesi açıklandığında, İspanyol hocanın pek öyle düşünmediği anlaşıldı.

Faz3 çalışması edasında bir kadro tercih etmişti Torrent!

Marcao, Nelsson, Yedlin, Van Aanholt, Ömer Bayram, Alpaslan Öztürk aynı anda sahadaydı. Rüyanda görsen kâbus diye uyanacağın bir tablo kanlı canlı karşımızdaydı.

En önemli silahı kaleden başlayarak pas futbolu olan hoca, ne düşünmüştü bilinmez ama bu sezon çok değil; Galatasaray'ın 2-3 maçını izleyen, bu oyuncuların üç pas üst üste yapamayacağını anlardı.

Hoca değişikliğiyle ciddi bir kan değişim yaşayan ve 3 maçını da kazanan Kasımpaşa, Torrent'e "madem öyle işte böyle" dercesine ön alan baskısıyla başladı.

Göbekte Marcao-Nelsson, sağda Yedlin, solda Ömer Bayram, önlerinde Alpaslan, Aanholt ve Cicaldau dizilimiyle çıkan takımın bu baskıyı kırması zordu.

Zaten alıştıkları mevkilerde oynadıklarında bile elleri ayaklarına dolaşan, pozitif katkı vermekten uzak olan Aanholt ile Alpaslan'ın defanstan oyun kurması bekleniyordu. Olmadı tabii! Koca Galatasaray, defanstan top çıkaramadı, çaresizleri oynadı! Oyun kaleciden kurulmak istenince de top ya rakibe gitti ya da taca...

Morutan'ın kontratak fırsatını çabukluğuyla asiste dönüştürmesi ve Halil'in ekstra vuruşu olmasa gol bile mucizeydi.

İlk yarıda görülen bu aksaklık sonrası, "Kesin hoca müdahale eder, en azından Ömer Bayram'ı ortaya, Aanholt'u sol beke alarak saha içinde oyunu değiştirir" diye düşünürken, ikinci yarı aynı formatla başladı.

Anlaşılan İspanyol, oynanan oyundan çok memnundu!

Zaten değişikliği de Alpaslan'ın sakatlanması üzerine yaptı.

Hoca geldiğinde "Takımın maçlarını aylardır izliyordu" denilmişti. Sanırım yanlış maçları ya da kasetleri izledi. Yoksa elindeki oyuncu topluluğundan, neler yapabileceklerinden, bu kadar bihaber olmasının izahı yok.

Deneme yanılmayla doğruyu bulacağını düşünüyor da olabilir... Ama Galatasaray'ın ve camianın öyle bir lüksü yok!

Üstelik Terim sonrası ciddi bir yarılma var... Ismail Çipe'nin ayağına gelen her toptan sonra yükselen ıslıklar ve "Yönetim istifa" tezahüratları bunun en önemli kanıtı.

Torrent, ateşten gömlek giydiğini bir an önce kavramalı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Aralık 2023 Pazar

‘En kötü' iken kazanmak

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bu futbol yetmez

9.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Bravo Barış Alper Yılmaz

9.12.2023