• 3 Aralık 2023 Pazar 07:00
  • |
  • 3 Aralık 2023 Pazar 07:00

YAZAR

‘En kötü' iken kazanmak

Paylaş

Çarşamba Manchester United karşısındaki takımla dün Pendik'te sahaya çıkan takımın aynı olduğunu söylesen kimseyi inandıramazdın. Öyle kötü bir Galatasaray vardı sahada. Sezonun her anlamda en kötü ilk yarısını oynarken, kaleye 4 şut çekip sadece birinden isabet yakalayabildi, gol beklentisi 0.23'te kaldı. Sarı-Kırmızılıları bu kadar zorlayan sadece yorgunluk, rakibi tırnak içinde küçük görme değil Pendikspor'un katı savunmayı amaçlayan oyun anlayışıydı. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde bunun sancısını çok yaşamış, Hatayspor'da 3 puan kaybederek bedelini ödemişti.

OKAN HOCA BU KEZ İZLEMEDİ

O maç müdahalede geciken Okan Hoca, bu kez işi sıkı tuttu. kinci yarıya değişiklerle başlayarak Kazımcan'ın yerine Barış Alper'i, ilk yarının en kötülerinden Tete'nin yerine de Mertens'i alarak oyun dizilişini değiştirdi. 3'lü savunmaya dönüşle birlikte Galatasaray'ın rakip üzerindeki baskısı daha da arttı. Özellikle Barış Alper sol kanadı parselleyerek, takımın neredeyse bütün tehlikeli ataklarında pozitif rol üstlendi, Mertens ise akan oyunu yönlendiren isim oldu. Ancak Erencan dışında bütün bir takımla savunmada olan Pendik, oyun disiplininden bir türlü kopmadı. Okan Hoca bu kez oyuna efektif bir dokunuş daha yaptı, Oliveira'yı kenara alarak Bakambu ile forveti çiftledi. O Bakambu oyuna girdikten 5 dakika sonra Mertens'in kaleciden dönen şutunu kafayla ağlarla buluşturarak takımını 1-0 öne geçirdi.

SAKİN GÜÇ HAKİM ZİYECH

Pendikspor golden sonra savunma oyunundan vazgeçip biraz daha öne çıkmaya başladı. Bu da Galatasaray'ın nispeten daha rahat oynamasını ve top çevirmesini sağladı. Maça forvet arkasında 10 numara pozisyonunda başlayan ancak ilk yarı boyunca kendini hep kanada atan Ziyech, 82. dakikada yaptığı en iyi işi yaptı ve kaleye muhteşem bir şut gönderdi. Kaleci Erdem'i çaresiz bırakan bu şutla tabela bir kez daha değişti. Galatasaray oyunun ilk bölümünde tel tel dökülürken, Okan Buruk'un yerinde ve zamanında müdahaleleri sayesinde 3 puanı kapmasını bildi. Ziyech'in daha fazla katkı vermeye başlaması, Bakambu'nun yedekten gelmesine rağmen oyun içinde kalma çabası gecenin yan kazanımlarıydı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

27 Şubat 2024 Salı

Köhn'e bir parantez

23 Şubat 2024 Cuma

Kâbus gibi

19 Şubat 2024 Pazartesi

Aslanlar gibi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Köhn'e bir parantez

27.02.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024