• 30 Ocak 2024 Salı 07:01
  • |
  • 30 Ocak 2024 Salı 07:01

YAZAR

Direkleri döve döve

Paylaş

Fenerbahçe'nin Ankara maçından 3 puan almasının ardından stres dozu da artmış bir maça çıktı Galatasaray... Bir süredir sonradan oynuyor olmanın yarattığı gerilimi iliklerine kadar hisseden Sarı-Kırmızılılar dün maça fırtına gibi başladı. Sol bek beklerken sağsız kalan Okan Buruk, savunma dörtlüsünü Berkan Kutlu ve Kaan Ayhan ile tamamlamış Zaha'yı kenara alarak Barış Alper'i sağ açığa yazmıştı.

PANİK YAPINCA BÖYLE

Kağıt üzerinde ideal gibi gözüken kadro, sahadaki performansıyla da ideal gibi gözüküyordu. Daha ilk dakikalarda Icardi'nin direkten dönen kafası tribünlerin de daha erken oyuna girmesini sağlamaya yetmişti. Topa sahip olan, yerinde baskıyla rakipten topu kapma süresini minimuma indiren Aslan, rekor sayıda rakip ceza sahasına girerken bir türlü aradığı golü bulamadı. Oyununu katı savunma ile Maxim ve Markovic'in defans arkasına yapacağı koşular üzerine kuran Gaziantep, çizgiye yakın bir noktadan gelen orta sonrası topu ağlarla buluşturmayı başardı.. Sarı-Kırmızılılar'ın oyunu yedikleri bu gol sonrası panik futboluna dönüştü.

HOCADAN YERİNDE DOKUNUŞ

Özellikle Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper özelinde yoğunlaşan son topu kullanma hataları ve dakikalar geçtikte artan panik, beklenen golün de gecikmesine neden oldu. Okan Buruk ikinci yarının başında ilk hamlesini Kerem Demirbay'ı çıkarıp Zaha'yı oyuna alarak yaptı. O Zaha 72. dakikada takımının beraberlik golünü atarken, golün asisti ikinci hamle olarak Kerem Aktürkoğlu'nun yerine oyuna dahil edilen Halil Dervişoğlu'ndan geldi. 5 topu direkten dönen, rakip kaleye 33 şut gönderen, rakip ceza sahasına 65 kez giren, 3.17 gol beklentisine ulaşan ve 8 net pozisyon harcayan Galatasaray, galibiyet golünü takımın jokerine dönüşen Barış Alper Yılmaz'ın 89'uncu dakikadaki muhteşem şutuyla buldu. Galatasaray, kolay gözüken İstanbulspor maçından sonra Gaziantep karşısında da çok zorlanarak 3 puana ulaştı. Futbolu her ne kadar göz doldursa da takımın eksikleri konusunda acil adımlar atılması gerektiği de görüldü.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Şubat 2024 Pazartesi

Aslanlar gibi

11 Şubat 2024 Pazar

Kış güneşi

7 Şubat 2024 Çarşamba

BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslanlar gibi

19.02.2024

Engin Verel

Yanlıştan dönmek…

18.02.2024

Alen Markaryan

O yüzden bırak da çoğu insan seni F.Bahçe'ye gittiğinle değil de, F.Bahçe'ye attığın gollerle hatırlasın...

21.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Avcı, denge ve Meunier

19.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Beşiktaş'ta gelecek sezonun şifreleri

21.02.2024