• 27 Eylül 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 27 Eylül 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Demek ki neymiş!

Paylaş

Anlaşılıyor ki Fatih Hoca, üst üste gelen puan kayıpları ve yaşanan Kayseri faciası sonrası 'rotasyon/dinlendirme' opsiyonunu bir süreliğine kullanmayacak. 24- 25 yaş ortalaması olan bir takım kurdum derken ve hâlâ üst üste 2 kez aynı 11'le sahaya çıkmamışken en doğrusu da bu olur zaten!

Bu yüzden dün hoca sakatlık ve ceza alternatifleri dışında ideal gibi gözüken bir 11 sürdü sahaya.

Orta sahada Cicaldau, Berkan, sağ açıkta formda günlerinde harika işler yapan Feghouli, 10 numara gibi Morutan, sol açıkta Kerem...

Gerisi sahada içindeki baskı futbolunu, bloklar arası geçişleri nasıl yapacağın ve oyunu ne kadar alanda oynayacağınla ilgiliydi.

Ama ilk 45 dakikada kağıt üzerindeki ideal, sahaya yansımadı. Üstelik Luyindama gibi bir aşil topuğu da orada duruyordu. Önde baskıyla başlayan Göztepe, bu yüzden oyunu rakibinin sağına yığarak bu zafiyetten yararlanmanın peşine düşmüştü. İlk yarının sonuna doğru da bekledikleri hata geldi... Luyindama yine bilmem kaçıncı kez olduğu gibi topla çıkarken kaptırdı ve o top da Göztepe golü olarak skor tabelasına yansıdı.

Gerçi Kerem ve Halil biraz daha alan süzseler, biraz daha bencil davranmasalar skoru Galatasaray lehine değiştirecek pozisyonlar da buldu.

Takım soyunma odasına giderken bir çok Galatasaray taraftarları eminim akıllarından, "Şimdi Ömer mi girecek, Babel mi" diye geçirmiştir. Zira durum yine pek iç açıcı değildi!

Ancak Fatih Hoca son dönemde yapmadığı bir şeyi yaptı... Önce Luyindama'ya hatasının cezasını kesip, yerine Alpaslan'ı aldı. Ardından beklentiyi karşılamayan Feghouli'yi çıkararak forveti Diagne ile çiftledi.

İkinci yarının başında Dervişoğlu'nun "Ya oradan da gol mü olur?" dedirten şutu, mucizevi şekilde ve tabii ki Göztepe kalecisi İrfan Can'ın inanılmaz hatasıyla kaleyi bulunca maç adeta Galatasaray için yeniden başladı.

İlk yarıdan farklı olarak, baskı gücünü ve tempoyu artıran bir takım vardı sahada. Sanırım burada Fatih Hoca'nın soyunma odasındaki 'motivasyon' konuşmasının etkisi yüksekti!

Her şeye rağmen galibiyete götürmeye yetecek gibi gözükmeyen oyun, Cicaldau'nun müthiş pası ve sağdan giren Morutan'ın harika çalımlarla attığı golle birden değişti.

Bazen oyun değil, yetenekli ayakların kazandırır... Dün gece de öyle oldu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Kasım 2021 Cuma

Aslan gibi

23 Kasım 2021 Salı

Amaç "kazanmak" olmayınca!

8 Kasım 2021 Pazartesi

Maç başlamadan "ara"ya gitmişler!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021