• 17 Eylül 2023 Pazar 07:00
  • |
  • 17 Eylül 2023 Pazar 07:00

YAZAR

Darısı Kopenhag'a

Paylaş

Milli Takım araları hele de istenmeyen sonuçlar alınmışsa taraftar için işkenceye dönüşüyor. O işkencenin dönüşünde Galatasaray taraftarı hafta içi Kopenhag maçı da var demeden Ali Sami Yen'i tıklı tıklım doldurmuştu.

Okan Hoca, sağda Tete'yi, ortada da Torreira'nın yanına Kerem Demirbay'ı ilk 11'e yazmıştı. Evinde 18 maçtır kaybetmeyen Sarı Kırmızılılar maça taraftarının da yarattığı atmosferin etkisiyle oldukça coşkulu başladı. Özellikle Kerem Aktürkoğlu, "Bu gecenin MVP'si benim" dercesine bir performansla sahadaydı. Zaten 7'nci dakikada attığı golle maçın farklı olacağının sinyalini de veren o oldu.

İkinci gol taktik antrenmanlarda bire bir anlatıldığı hissiyatı yaratacak şekilde ilkinin kopyasıydı. Boey ve Tete ile kanat bindirmeleri yapılırken Mertens 'üçgen' için kanada iniyor, Kerem Aktürkoğlu da ceza sahasının üzerinde olacak şekilde içeri katediyordu. İşte Mertens sağ kanattan yaptığı iki ortayla, Kerem de içeri katettiği koşularının ardından yaptığı müthiş tek vuruşlarla tabelayı değiştiren isim oldu.

Galatasaray özellikle ilk yarı çok rahat oynadı... Bu Samsunspor'un etkisiz olmasından değil, rakibini çok rahatsız etmeyen bir oyun anlayışını tercih etmesindendi. 'Kendi oyunlarını' oynadılar, dolayısıyla da Galatasaray'ın kendi oynunu oynamasına izin verdiler.

Sarı-Kırmızılılar bugüne kadar Torreira'nın olmadığı ya da tek kaldığı maçlarda çok zorlanmıştı. Bu maçta Kerem Demirbay neden tercih edildiğini kanıtlayan bir performans sergiledi. Torreira'nın üzerindeki yükü aldığı gibi, oyunu iki yönlü oynadı, hücum geçişlerinde, top kapmada, savunmada oldukça etkili gözüktü. Gecenin iyi isimlerinden biriydi. Okan Hoca eminim son dakikalarda Abdülkerim'in kafasıyla gelen golün ardından ikinci yarıya 'hazırlık maçı' havasında çıkmayı planlıyordu. Zaten soyunma odası dönüşü nispeten etkisiz gözüken Tete'nin yerine Ziyech'i oyuna aldı. Ama aynı dakika içinde Samsunspor'un golü geldi. kinci yarıya daha 'ısıran' ancak yine kendi oyunundan ödün vermeyen bir anlayışla çıkan rakip, ikinci golü de çok geçmeden bulmayı başardı.

Son dakikalar sıkıntılı geçer mi diye düşünmeye fırsat bile kalmadan bu kez Ziyech ceza sahasının dışından müthiş vurdu, hızla gelen topa kafasıyla dokunan Icardi maçın sonucunu belirledi. Arjantinli böylece son 11 maçta gol atarak kırılması zor bir rekorun sahibi oldu. Ziyech oyunda kaldığı sürece ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu da gösterdi. Sarı Kırmızılılar mücadele gücü yüksek bir maçta net bir skorla 3 puanı aldı. Darısı Kopenhag maçına!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

12 Kasım 2023 Pazar

B planı şart

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

1 puana üzülmeli

30.11.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Kopenhag'ı yen gruptan çık!

30.11.2023