• 24 Eylül 2023 Pazar 07:00
  • |
  • 24 Eylül 2023 Pazar 07:00

YAZAR

Cesur olan kazandı

Paylaş

Şampiyonlar Ligi maçı sonrası Okan Buruk'un kadroda rotasyona gideceği kesindi, ama ilk 11 beklenenden daha büyük sürpriz oldu. Bir kere Davinson ile Abdülkerim ilk kez stoperde tandem oynayacaktı, sol kanatta uzun zaman sonra forma şansı bulan Kazımcan vardı ve Tete ile Ziyech birlikte sahada olacaktı. Oliveira ve Barış Alper de cabası...

Çağdaş Atan'ın hoca olduğu Başakşehir gibi bir takıma karşı oldukça cesur bir çıkıştı gerçekten. Ama Sarı-Kırmızılılar takım olma yolunda her geçen gün olumlu işler yaptığını kanıtlar bir oyunla sahadaydı. Başakşehir topu kaleden kurmayı tercih edince artık bir Galatasaray klasiği haline gelen kaliteli ön alan baskısı daha efektif hale geldi ve beraberinde peş peşe pozisyonlar bulundu. simler yeni olunca haliyle gözler de onlardaydı...

Özellikle Davinson Sanchez, takım için biçilmiş kaftan olduğunu ilk maçında kanıtladı. Ayağına çok hakim ve özgüveni çok yüksek... Takımının çıkışlarında çok doğru işler yaptı. Duran toplarda rakip ceza sahasına girerek, uzun boyunun gereğini yapmaya çalışıyor. 87. dakikada Volkan Babacan'ın o müthiş refleksi olmasa ilk maçında tabelayı değiştiren isimler arasına da katılacaktı. Tete yine büyük işler yaptı, çok rahat adam eksiltiyor ve topu olabildiğince hızlı rakip sahaya taşıyor. Bir bakıyorsun rakip ceza sahasının sınırında oluyor. Zaten ilk gol de öyle geldi... Vites artırarak çıktığı bir atakta Ziyech'i buluşturdu o da gelişine harika vurarak maç boyunca kalesinde panter kesilen Volkan'ı avlamayı başardı.

Ziyech henüz fizik gücü olarak beklenen noktada değil, yüzde 100'ü ile oynamaya başladığında bu ikili çok can yakacak gibi gözüküyor. Dün gece 11 tercihlerinden tek sırıtan isim Barış Alper Yılmaz idi... Hele de Kerem Aktürkoğlu'nun yerine sahada olduğu düşünüldüğünde çok daha fazla şeyler yapması bekleniyordu. Okan Hoca, ikinci yarıda sahaya iki Kerem'i sürerek beklentilere karşılık vermeyen iki ismi Oliveira ile Barış'ı oyundan aldı.

Kerem ile birlikte tek kanatı çalışan Galatasaray'ın iki kanadı da etkili biçimde çalışmaya başladı. Kerem Aktürkoğlu, penaltı yaptırdığı pozisyondaki girişiyle bu işlerin adamı olduğunu bir kez daha gösterdi. Icardi, penaltıyla farkı 2'ye çıkarırken, Başakşehir'in golünden önce Kopenhag maçında olduğu gibi yine bir Muslera klasiği yaşandı. Alınan risklere, dalgalı oyuna rağmen Galatasaray zor bir deplasmandan 3 puanla döndü. Bu aşamada önemli olan da bu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Aralık 2023 Pazar

‘En kötü' iken kazanmak

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bu futbol yetmez

9.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Bravo Barış Alper Yılmaz

9.12.2023