• 22 Ocak 2024 Pazartesi 07:00
  • |
  • 22 Ocak 2024 Pazartesi 07:00

YAZAR

BÜYÜK MAÇ HOCASI

Paylaş

Bordo-Mavililer'in onca eksiğine karşın idealine yakın bir kadroyla Trabzon deplasmanındaydı Galatasaray.

Okan Hoca, Bayern Münih, Manchester gibi Şampiyonlar Ligi maçlarında ya da derbilerde olduğu gibi büyük maçlara özel hazırlandığını gösteren dokunuşlar yapmıştı... Solda eleştirilerin odağında olan Zaha ilk kez tek forvet olarak en uç noktadaydı, takımın jokeri Kaan Ayhan sol bekte, diğer jokeri Barış Alper Yılmaz sağ açıktaydı. Son kupa maçının kuşkusuz en iyisi Kerem Demirbay, Torreira ile orta saha yükünü omuzlamıştı.

Abdullah Hoca ise beklentilerin aksine savunma futbolu yerine daha açık oynamayı tercih etmişti. Kaleden uzun toplarla çıkıp, dönenleri almayı planlamış, Galatasaray'ın rahat pas yapmasını engellemek istemişti. Zira Sarı Kırmızılılar, son haftaların en iyi Trabzonspor'u karşısında ilk yarıyı sezonun en düşük pas yüzdesiyle oynamak zorunda kaldı.

ZAHA GÖZ KAMAŞTIRDI

Ancak bu beraberinde Zaha gibi, Barış Alper gibi, Kerem Aktürkoğlu gibi geniş alan oyuncularına sahip Galatasaray için ciddi fırsatlar yarattı. Özellikle Zaha ile Barış sadece hızlarıyla değil fizik üstünlükleriyle de rakipleri üzerinde büyük baskı kurdu. Zaha sezon başından beri en etkili oyununu santrfor olarak oynadı, biri sayılmayan 3 golü ve 1 asistiyle bu oyununu taçlandırdı. Zaten yetenekleri tartışılmazdı ama dünkü performansıyla Galatasaray seyircisindeki kredisini daha da artırdı. Böyle bir çıkışa hem onun hem de Sarı-Kırmızılı renklere gönül verenlerin büyük ihtiyacı vardı.

KAAN BÜYÜK PROFESYONEL

Dün Trabzon'da Galatasaray adına kötü isim yok gibiydi... Ancak 4'üncü goldeki müthiş vuruşu ve maça noktayı koyan golü için Kerem Aktürkoğlu'na, maç boyunca kanadında kuş uçurmayan Boey'e ve profesyonelliği ile en zor maçlarda kritik roller üstlenen Kaan Ayhan'a ayrı bir parantez açmak gerekir.

Sarı Kırmızılılar, kağıt üzerinde zor gözüken bir deplasmandan çok rahat ve geleceğe yönelik olumlu sinyaller vererek çıkdı. Böyle bir oyunla kazanmak önemliydi, zira geriye giden oyunu için bir kırılma maçı bekleniyordu. Bu maçın o maç olduğunu ve 3 puandan daha fazlasını ifade ettiğini önümüzdeki haftalarda hep birlikte göreceğiz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Mart 2024 Cuma

Kayıp büyük

27 Şubat 2024 Salı

Köhn'e bir parantez

23 Şubat 2024 Cuma

Kâbus gibi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024