• 21 Mart 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 20 Mart 2022 Pazar 22:46

YAZAR

Aydın Türkmen

Bitsin bu eziyet

Paylaş

Rüya gibi bir Barcelona tatilinden dönersin ya... La Rambla'da turlayıp, Park Güell'de gezip, La Sagrada Familia'da mutluluk pozları verdikten sonra günlük hayatın sorunlarıyla yüzleşirsin hani... İşte Galatasaray için öyle bir dönüş günüydü dün!

Dünya devi Barça'yı eleme hayali ile rüya gibi günler geçiren Galatasaray taraftarı bir kez daha lig gerçeğiyle yüzleşti.

Torrent, yorgunluğu da gerekçe göstererek Gaziantep için bir dizi rotasyona gitmişti. Büyük ümitlerle alınan Morutan uzun bir aradan sonra 11'deydi, sakatlıktan dönen Fernando Muslera 98 gün sonra kaledeki yerine almıştı. Sağ bekte Omar ve Boey'in yerinde ise Semih Kaya vardı

Gaziantep, maçın başlama düdüğüyle birlikte belki de Barcelona'dan daha efektif bir ön alan baskısıyla oyuna başladı.

Sarı-kırmızılılar bu baskıyı kırmakta zorlanırken, tercihlerin ortaya koyduğu performans nedeniyle topu bir türlü ileriye taşımayı başaramadı. Yine neredeyse bütün yük Kerem'in üzerine bindi. Zaten gol de Kerem'in jeneriklik çalımı ve beraberinde ceza sahasına kadar taşıdığı topla geldi. Dakikalar 34'ü gösteriyordu ve Galatasaray'ın kaleyi bulan ilk şutu buydu

Ardından maça bireysel hatalarıyla damgasını vuran Berkan sahneye çıktı! Önce yüzde yüzlük pozisyonda Kerem'e pas vermedi, takım 2-0'dan oldu. Sonra ceza sahasının içinde eşleştiği Djilobodji'yi marke edemeyip beraberlik golüne neden oldu. Finalde saçma sapan bir penaltı yaptırıp, rakibin öne geçmesini sağladı.

Berkan yaptıklarıyla damga vurdu ama yapmadıklarıyla da damga vuran bir isim vardı... O da; Morutan'dı!

İsabetli şut, isabetli orta ve top çalmada sıfır çekti... 10 kez top kaybetti ve 69'uncu dakikaya kadar sahada kaldı.

Üçüncü golde Semih çuvalladı, Gomis ele geçen nadir fırsatları cömertçe harcadı, Emre Kılınç iki çalım üst üste atamadı ve Galatasaray, Gaziantep'ten 3-1'lik net bir skorla mağlup döndü.

Takım ligde 15. sırada... Sırada bir milli ara, sonra Karagümrük, ardından da Fenerbahçe deplasmanı var!

Lig kâbusu sürüyor ama Kadıköy'deki olası mağlubiyet 'kâbus' kelimesiyle açıklanamaz. Sonuçları olur! Bu sonuçlara hoca da, yönetim de, bazı futbolcular da hazır mı? O gün göreceğiz!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 Ağustos 2022 Pazartesi

En önemlisi kazanmaktı

21 Mayıs 2022 Cumartesi

Giderayak sürpriz

17 Mayıs 2022 Salı

Çileye veda

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

İyi işaretler var

16.08.2022

Alen Markaryan

Kol gezer türküler söylerdik

16.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Jesus'a teslim

19.08.2022

Gürkan Ata

O kadar çok plan değiştirdi ki!

17.08.2022