• 17 Ağustos 2021 Salı 08:00
  • |
  • 17 Ağustos 2021 Salı 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Bir tutam Diagne biraz Aanholt!

Paylaş

4 büyük takım arasında sezonun ilk maçına en kötü başlayan takım Galatasaray'dı. Maçın ilk çeyreğinde iki 'denk' kuvvetin, orta saha mücadelesi vardı sahada. Takım, Giresun'un bu dakikalarda baskısına karşılık veremediği gibi direnç eksikliği Taylan-Berkan ikilisinin yeterliliği konusundaki soru işaretlerinin artmasına neden oldu.

Yani takımın birinci ve üçüncü bölgesindeki boşluk uzaydan görülecek kadar derindi. Beklenen oyun kurucu özelliğiyle yeni transfer Cicaldau'nun yüke ortak olmasıydı. O ise 'iki oynayayım, kendimi göstereyim'den çok 'daha yeni geldim, yol yorgunuyum' havasındaydı. Allah'tan tek top tercihleri ve oyun zekasına ilişkin küçük dokunuşlarla 'ileride iş yapar' dedirtti.

Denge, Taylan'ın müthiş pası, nispeten takımın diri isimlerinden Feghouli'nin kontrol-şutu ve takımın hem fiziksel hem de mental olarak lige en hazır ismi Diagne'nin golüyle bozuldu.

Gol, sadece skoru değil, oyunu da Galatasaray'ın lehine değiştirdi. Penaltı, kırmızı ve ikinci gol sonrası maçın kontrolü tamamen Sarı-Kırmızılılar'ın eline geçti. Ama bu kez şu ana kadar oynadığı futbol ile sahada 'saatli bomba' gibi dolaşan Marcao, birden bire 'canlı bomba'ya dönüştü!

Kerem Aktürkoğlu'na attığı kafa ve yumruğun affedilir tarafı yok... Olamaz da!

Kerem'e, takım arkadaşlarının emeklerine, hocasına yapılan bu terbiyesizliğin elbet bir karşılığı olacaktır. Eminim, Galatasaray taraftarı sırf bu yüzden kendini 'vazgeçilmez' sanan Marcao'dan vazgeçilmesini bile tolere etmeye hazırdır.

Her şey bir yana Galatasaray, sancılarla başlayan bir sezonun ilk puan mücadelesinden net bir galibiyetle döndü. Oyun belli kısımlar hariç kötü olsa da, sarı-kırmızı renklere gönül verenler için 3 puan teselli olmalı. Maçtan notlar:

- Luyindama her geçen gün daha ağırlaşıyor gibi... Pozisyon bilgisi de bir o kadar zayıf. Sezonu onunla götürmek zor.

- Aanholt, oyun zekasıyla dikkat çekiyor. İkinci yarı orta sahaya çekildiğinde de ne kadar etkili bir isim olduğunu gösterdi. Fiziksel olarak daha hazır olduğunda takıma büyük katkı verecek.

- Bir ay öncesine kadar satış listesinin başında yer alan Diagne, takımın en hazır ismi... O 'kalmayacağım' dedi ama futbolu 'kal' dedirtiyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Nisan 2024 Salı

Okan'ın neşteri

3 Nisan 2024 Çarşamba

Kanatlar kırık olunca

27 Mart 2024 Çarşamba

Eksiklerin gecesi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Kupayı istiyoruz...

20.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kabustan uyanış olsun

20.04.2024