• 20 Ağustos 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 20 Ağustos 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Bir tane iyi olmaz mı?

Paylaş

Bakmayın rakibin Danimarka liginde 5 haftada 13 puan topladığına, muhtemelen Süper Lig'de olsa küme düşmemeye oynardı.

Zaten bırakın 5 maçını izlemeyi, özetlerini bile izleseniz, tüm hücum organizasyonlarını kanatlardan yaptığını, defansının önde basan ve hızlı çıkan rakip karşısında çabucak dağıldığını bir kenara not ederdiniz. Yani öyle sürprizleri olan da bir takım değil.

Peki rakibin durumu buydu da Galatasaray neden bu kadar zorlandı?

Bir kere ilk 11 yine ideal 11 değildi... Sağ bekte aylardır oynamayan Yedlin, orta sahada sakatlıktan dönen Emre Akbaba ile hamle oyuncusuna dönüştürülen Emre Kılınç, ileride de takımın son maçlardaki en diri ismi Diagne'nin yerine Mostafa Mohamed sahadaydı. Yani 6. resmi maçını oynayan Galatasaray'dan artık sahaya ideale yakın bir kadro sürmesini beklerken, yap-boz düzeni bu maçta da devam etti.

Üstelik bu maçta sadece bir bölgede değil, kaleden en uca takımın tüm hatlarında sorun vardı.

Muslera yine akıl almaz hatalar yaptı, yürekleri ağızlara getirdi... Marcao krizini şans olarak kullanabilecek tek isim olan Alparslan, 'beni pas geçin' dercesine zayıftı, iki Emre fizik gücüyle oynayan rakiplerinin arasında kayboldu. Mostafa topun ceza sahasına ulaşmasını beklerken 500 T hattında otobüs gözleyen yolcular gibiydi!

Zaten sağ bekte Yedlin performansıyla saç baş yoldurdu. Ne iki orta yaptı, ne top sürdü, ne savunma yaptı! Takımın yediği gol öncesi aldığı yanlış pozisyonla karambolün oluşmasına neden olan isim de oydu. O kadar oyundan, pozisyonlardan uzak ki, defalarca ofsayta düştü.

Bu kadar uyumsuzluğa Taylan ve Berkan'ın nispeten düşük performansı eklenince gece bir kez daha Galatasaraylılar için kabusa döndü.

Sahada hal böyle iken kenarda durum neydi?

Fatih Hoca ve teknik ekip de sanırım hiç dersini çalışmamıştı. Hem 11 tercihi hem değişiklikler hem rakibin iyi analiz edilmediğini hem de mevcut oyunun sağlıklı okunmadığını kanıtlar gibiydi.

Takımın hala bir sistemi yok, ideal bir oyun kadrosu yok, kimin niçin oyuna alındığının ya da oyundan çıkarıldığının izahı yok!

Anlayacağınız Sarı-Kırmızılı renklere gönül verenler için kaotik bir süreç işliyor! Daha önce 'ilahi bir sınav' diye tanımlamıştım. Sanırım o sınav biraz daha uzun sürecek!

Not: Tüm bu karamsar tabloya rağmen gruplara kalan takım Galatasaray olur... Normalde bu rakibe adı bile yeter!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Eylül 2021 Pazartesi

"Hakimiyet" gecikince

17 Eylül 2021 Cuma

Bir galibiyetten çok daha fazlası

13 Eylül 2021 Pazartesi

Sinyaller iyi de...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"Hakimiyet" gecikince

20.09.2021

Engin Verel

Hoca Mesut'u yanlış oynatıyor

24.09.2021

Alen Markaryan

Bazı şeylerin izahı yok

25.09.2021

Kenan Karcı

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

9.09.2021

Mustafa Sapmaz

Günlük performans

5.09.2021

Gürkan Ata

Korkunun skora faydası yok

24.09.2021