• 24 Ocak 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 24 Ocak 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

Paylaş

Son 11 maçından sadece birini kazanabilen Galatasaray için, psiko-terapi olmaya aday bir maçtı. 24 puan fark atmış lider karşısında alınacak bir galibiyet, hele de güzel bir oyunla alınacak 3 puan, takım, taraftar hatta yönetim açısından psikolojik tedavi etkisi yaratacaktı.

Torrent, Kasımpaşa maçındaki fanteziden uzak durarak, ideale yakın bir kadroyu sahaya sürmüş ve bu tedavi fırsatını kaçırmamıştı.

Sarı-Kırmızılılar yoğun kar yağışı altında çalan maç düdüğüyle birlikte maçı domine edeceğinin sinyallerini vermeye başladı. Trabzon'un en önemli silahı olan orta sahası Hamsik'ten yoksundu ama Berat, Bakasetas, Dorukhan ile dirençli bir üçlüyü tercih etmişti Abdullah Hoca... Torrent'in Taylan, Berat ve Cicaldau'lu kadrosu da sert bir orta saha mücadelesi vadediyordu bize... Gerisi kimin kime üstünlük kuracağıyla ilgiliydi.

Sağ açıkta tercih edilen Emre Kılınç'ın Sivas günlerini hatırlatan performansının da katkısıyla Galatasaray orta sahası Trabzon'a üstünlüğünü kabul ettirdi.Trabzonsporlular topu her ayağına aldığında birkaç Sarı-Kırmızılı anında rakibinin etrafında bitiyordu. Emre bu konuda üstlendiği rolle de sahanın gerçekten yıldızıydı.

Bordo Mavililer özellikle ilk yarı oyun kurmakta ve çıkmakta zorlandı. Çıktıklarında da ataklar Marcao ve Nelsson'un her geçen gün artan uyumu ve Boey'in 'sağ bek emin ellerde' dedirten refl eksleri karşısında eriyip gitti!

Emre Kılınç'a ceza sahasında yapılan faulü es geçen hakem Atilla Karaoğlan, Kerem'in ayağının basıldığı pozisyonda da penaltıyı dakikalar süren VAR incelemesi sonrasında verebildi. Bu sezon itinayla doğranan Galatasaray belki de ilk kez oyunu ve isteğiyle bu 'operasyona' itiraz etti ve boşa çıkardı!

Abdullah Hoca, ikinci yarıya Berat'ın yerine Siopis'i, sarı kartlı Denswill'in yerine genç Ahmetcan'ı alarak orta sahadaki üstünlüğü yeniden kazanmak için hamle yaptı.

Torrent'in karşı hamlesi topu ileride daha fazla tutabilecek ve fi ziken daha güçlü olan Babel'i Halil'in yerine oyuna sürmek oldu.

Maç boyunca oyun disiplininden kopmayan, umut veren bir futbol ortaya koyan takım son 6 dakikadaki yaptığı akıl almaz iki bireysel hatayla 3 puanı elleriyle rakibine verdi.

Uğurcan 3 net gol pozisyonundaki refleksiyle Trabzon adına farkı yaratan isim oldu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Aralık 2023 Pazar

‘En kötü' iken kazanmak

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bileğinin hakkıyla

10.12.2023

Alen Markaryan

Hemen yarın sabah gönderin bunları

10.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Rıza Çalımbay takımı iyi hazırlayamamış

10.12.2023