• 4 Haziran 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 4 Haziran 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Bekle bizi İtalya

Paylaş

Şenol Hoca, rakibin kim olduğundan bağımsız son hazırlık maçına muhtemel İtalya 11'iyle çıktı. Tercih böyle olunca ekran başındaki herkeste Milli Takım'ın EURO 2020 konsantrasyonuyla sahada olacağı beklentisi daha da arttı. Ancak Ay Yıldızlılar, özellikle ilk yarıda yüksek pas yüzdesine, yüzde 70'i aşan topla oynama rakamlarına rağmen oyun hızı ve çeşitliliği konusunda beklentilere karşılık veremedi. Elbette bunda Moldova'nın hazırlık maçı değil de bir puan maçına çıkmışçasına ortaya koyduğu kapalı futbol anlayışının etkisi büyüktü.

Ama Milliler'in tek toplarla, verkaçlarla, ara paslarıyla merkezden Moldova duvarını aşmaya çalışırken, oyunları kanatlara genişletme konusunda gerekli beceriyi göstermemesi eksi haneye yazılacak detaylardan biriydi.

İkinci yarı Şenol Hoca bu eksikliği gidereceği değişikliklerle oyuna müdahale etti ve bu sayede bütün sahaya yayılan mücadele semeresini de verdi.

Yanlış anlaşılmasın... Aslında bireysel mücadele konusunda bir zafiyetten bahsetmiyorum.

Dün Yusuf yine ekstra işler yaptı... Eminim Fransa'da sezona damga vuran Yusuf Yazıcı ile Burak Yılmaz, EURO 2020'ye de damgasını vuracak. Hakan Çalhanoğlu oyun zekasını sahaya yansıtırken, Kenan Karaman yine bitmek bilmeyen enerjisiyle dikkat çeken isim oldu. Kale, defans ve alternatifleri konusunda da içimiz rahat.

Elbette bu bir hazırlık maçıydı ve İtalya maçındaki konsantrasyonun, performansın, enerjinin sahaya yansımasını beklememek gerek... Zaten Şenol Hoca da maçtan sonra bu noktaya dikkat çekti ve '­İtalya maçı farklı olacak' dedi. Buna, sadece Şenol Hoca değil, bu takımın bugüne kadar koyduğu mücadeleye tanık olan 83 milyon tüm kalbiyle inanıyor.

Gerçekten finale kadar yürüyebilecek arzulu, yetenekli bir ekibe sahibiz! Tek yürek olunca neler başarabileceğimizi bugüne kadar gösterdik. 11 Haziran'ı iple çekiyoruz!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Aralık 2021 Pazar

O da izledi

26 Kasım 2021 Cuma

Aslan gibi

23 Kasım 2021 Salı

Amaç "kazanmak" olmayınca!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

O da izledi

5.12.2021

Engin Verel

Yedek kulübesi!

6.12.2021

Alen Markaryan

Hesabı birileri vermeli

8.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Kazanma sanatı ve muhteşem ikili!

5.12.2021