• 16 Aralık 2020 Çarşamba 08:01
  • |
  • 16 Aralık 2020 Çarşamba 08:01

YAZAR

Aydın Türkmen

19'luk aslan

Paylaş

BAY haftasının ardından antrenman maçı havasında bir karşılaşmaydı… Antrenman diyorum da, aslında Galatasaray antrenmanlarındaki maçlar çok daha sıkı geçiyordur eminim. Darıca’yı küçümsemek için söylemiyorum. Transfer yapamayan, genç futbolcularla yoluna devam eden buna rağmen 5 resmi maçını kaybetmeyen Darıca, takdir edilecek bir mücadele sergiledi aslında. Ama arada ciddi bir sıklet farkı vardı ve bu da sahada fazlasıyla hissedildi.

Tabii bu sıklet farkı Galatasaraylı futbolcuların oyuna yönelik motivasyonunu düşürse de, katı defans yarılmalı, skor 1-0 olmamalıydı… O Fatih Hoca’nın üzerinde durması, yedeklerin de ders çıkarması gereken bir konu olarak ortada duruyor…

Maç özelinde baskı kuran ve top karşılayan iki takımın mücadelesini anlatmak yerine herkesin performanslarını merak ettiği birkaç isimle ilgili gözlemleri paylaşmak isterim…

Ali Yavuz Kol: 19 yaşındaki forvet kuşkusuz Galatasaraylı taraftarların en çok merak ettiği isimlerden biriydi. Bu sezon 6 maçta kadroda yer alan ve 3 maçta toplam 23 dakika sahada kalan Ali Yavuz, ilk 11’de başladığı maçta en çok dikkat çeken isimdi. Bir kere ayaklarına çok hakim, hızlı ve gördüğü yerden vuruyor… Ceza sahası içinde duracağı yeri bilen bir oyuncu, kendini unutturuyor ve çalım özelliğiyle rahat adam eksiltebiliyor. Kumaş kaliteli yani… Forma buldukça çok daha iyi işler yapacağı kesin.

Emin Bayram: Geçen yıl da zaman zaman kadroda kendine yer bulan Emin’i değerlendirecek bir maç olmadı aslında. Ama Luyindama ile uyumlu bir ikili oluşturdular, nadir de olsa kritik hamleleri oldu. Kuşkusuz sakatlıklar ve kartlar nedeniyle eksilen defans hattı için dinamik bir alternatif.

Jesse Sekidika: Kanatların bir türlü tatmin edici hıza ulaşmadığı, taraftarın Onyekuru hayali kurduğu bir dönemde eldeki tek alternatif Sekidika. Geniş alan futbolcusu olmasına rağmen alan daraltan rakibi karşısında hızıyla fark yarattı. Penaltıyı da öyle yaptırdı zaten. Terim’in yeni sisteminde yer bulması zor gözüküyor ama, oyunun hızlı kanat gerektirdiği dönemde çok faydalı olacak isimlerden biri.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Ocak 2022 Pazartesi

4 artı, 3 eksi

9 Ocak 2022 Pazar

Nerede kalmıştık!

5 Ocak 2022 Çarşamba

Bedeli ağır olur

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022