• $ 5,8147
  • € 6,4658
  • 275.387
  • 110477
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Avusturyalı kardeşimiz!

5 gün önce Trabzon deplasmanında rezil bir futbol oynamış, tarihi fark yiyeceği maçtan 2-1 yenilgiyle dönmüştü Fenerbahçe. Ancak UEFA Avrupa Ligi’nde durum Sü- per Lig’deki gibi değildi. 2. sıradaydı ve rakibi Dinamo Zagreb gruptan çıkmayı garantilemişti. Çünkü Trnava, Anderclecht’i deplasmanda yenip, evinde Fenerbahçe’ye 4 atmıştı.

Dün akşam 65. dakika Fenerbahçe karşısında böyle iyi takım yoktu. Nedeni Fenerbahçe’nin çok iyi olmasından değildi. Rakip rahattı. Ancak Fenerbahçe’nin gruptan çıkması için 1 puan çok önemliydi. Çünkü Fenerbahçe son maçta Trnva ile oynayacaktı. Neyse ki maç sonunda bu hesaplara hiç gerek kalmadan Fenerbahçe bir üst çıkmayı başardı.

Koeman son deplasmandaki kadrodan fazla değişiklik yapmadı. Barış ve Benzia’ya şans verdi. Bir de 12. adamın desteğini arkasına almıştı. Takımın istekli futbolunu takdir ediyorum. Ama sistemsizlik ve takım oyundaki yoksunluk göze batıyor. Oysa 65. dakikaya kadar maç rahat kopabilirdi. Bu dakikadan sonra oyundan düşmeler oldu. Neyse ki Avusturyalı hakem 13. adamımız gibiydi. Isla’nın 66’da rakibini eliyle omuzdan çekerek düşürülmesine, hem penaltı verilebilir hem de Isla’yı oyundan atabilirdi.

10 dakika sonra yine Avusturyalı kardeşimiz sahneye çıkmış rakibin attığı kafa golünde Isla’ya dokunulduğunu ve bu hareketin faul olduğunu ilan etmişti. Bu iki düdük için de hakeme teşekkür ediyoruz.

65. dakikadan sonra Valbuena, Eljif ve Barış’ın oyundan düşmesinin yanı sıra Isla ve Hasan Ali de kanatları ofansif kullanamı- yordu. Bu durum çok istekli Frey’i de etkisiz kıldı. Birkaç pozisyon kırıntısı vardı o kadar.

Başta Skrtel olmak üzere birkaç futbolcu dışındakiler bu takımın kumaşı değil. Kısacası hakemin güzelliği Harun’un kurtarışları ve diğer takımların katkısıyla Fenerbahçe gruptan çıktı… Hayırlısı olsun…

Engin Verel Diğer Yazıları

'Kara' kalem

29.11.2018

<p>Cadde kenarında park edilmiş bir araç, hareket ederek kendi etrafında daireler çizmeye başladı. T

Sürücüsü Olmayan Araba Kendi Etrafında Daireler Çizdi... Görenler Şaşkına Döndü

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Sonbahar-kış modasına uygun trendler! İşte şıklığın sırları