• 10 Nisan 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 10 Nisan 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Alen Markaryan

Yeni bir hikâye

Paylaş

Kalabalığa hasret gözlerimiz bayram etti vallahi. Deplasman bölümüne bile bilet satılıp, oturacak tek koltuk dahi kalmamasını Beşiktaş taraftarının şanına yazıyorum.

Ismael Hoca, Trabzon'daki kadroyu sarmış, sarmalamış Alanya maçına kargoya vermiş. Aynısının tıpkısı. Kadro güzel, hava güzel, Beşiktaş her şeyden güzel.

Daha dakika dolmadan sol tarafı kapatmış, sinyal, selektör hızla gelen yarış arabası gibi Ghezzal'ın güneş görmemiş pasına hareketlenen Batshuayi, sol direğin dibine vurduğu topla zincirlerini kırıyordu: 1-0.

Bu tip gelen erken gollerden sonra takım geriye çekilme evresi yaşardı. Baktık mağlupmuş gibi top oynuyorlar. Bu bile büyük gelişme. Alanya topla çıkarken bile 6-7 kişiyle önde basan Beşiktaş, arkada eksik yakalandığında pozisyon verebiliyordu. Hatta gol bile yiyebiliyordu: 1-1. Ama dedim ya takım tat veriyordu, herkes memnundu. Statta enerji yüksek olunca mesafeler fark etmiyor. Bir merhaba kadar yakınsın gole.

Buyurun işte kaleye çekilmiş serseri bir topun Josef'in önünde kalışını seyredin. Sonra da topun ağlara gidişini: 2-1. Muazzam. Adamın hafta içi neden "Full Stat" diye mesaj attığı ortaya çıkmış oldu!! Vay Josef vay!

Batshuayi üçüncü golü attığında kameralar Rosier'i gösterdi. Bu televizyoncular az değil ha!!! Gerçi biz eleştirsek asist yaptı, o yüzden diyecekler ama... Mevzu hafta içi Rosier'in sayfasında beliren Aboubakar resmi.

Batshuayi'nin kaçırdığı gollere ithafen. Film gibi takımız vallahi. kinci yarının başından 70'e kadar bir resim çiz deseler, çok uzun yoldan gelmiş de motorunu soğumaya bırakmış Boeing 737 modelini orta yere bırakabilirim.

Ne eksik, ne fazla. Lakin göze çarpan en büyük değişiklik hücum presin bütün varyasyonları ve ilk topa müdahalenin hep bizden olması. Ve Valerien Ismael'in kenarda Sergen Yalçın'ın şampiyonluk senesindeki agresif ve hırçın tavrı.

Adamın bu enerjisi bütün stada ve bütün takıma sirayet ediyor. Herkesin şaftı düzelmiş, hele Rıdvan bir top attı ki Güven'e, Breh breh breh!

O da mükemmel bir imza attı, dördüncü gole. Ve maçın sonunda yeni bir hikayenin başlangıcını hazırlıyorduk.

Hayırlısı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Şubat 2024 Çarşamba

O yüzden bırak da çoğu insan seni F.Bahçe'ye gittiğinle değil de, F.Bahçe'ye attığın gollerle hatırlasın...

20 Şubat 2024 Salı

Yaptıklarını gözden geçir yeğen!!!

14 Şubat 2024 Çarşamba

TİLKİLERİNİZİN KUYRUKLARI BİRBİRİNE DOLAŞMIŞ!!!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslanlar gibi

19.02.2024

Engin Verel

Yanlıştan dönmek…

18.02.2024

Alen Markaryan

O yüzden bırak da çoğu insan seni F.Bahçe'ye gittiğinle değil de, F.Bahçe'ye attığın gollerle hatırlasın...

21.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Avcı, denge ve Meunier

19.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Beşiktaş'ta gelecek sezonun şifreleri

21.02.2024