• 27 Nisan 2021 Salı 08:00
  • |
  • 26 Nisan 2021 Pazartesi 22:07

YAZAR

Alen Markaryan

Yalınayak!

Paylaş

Başakşehir-Fenerbahçe maçının kadrosuna baktığımızda Demba Ba'yı görememiştik... E! Haliyle sordu muhabir arkadaşlar, "Ne iş?" diye... Sevgili Aykut Kocaman bir Konfüçyüs edasında cevap verdi... "Tercih meselesi?!" Eyvallah... Müspet tercihte bulunduğu elemanla gol sayısı, kariyer orantılarına girmiyorum... Maçta Sayın Belözoğlu'yla neredeyse kol kola maç seyretmesine değinmiyorum. Mahmut'un durup dururken kırmızıya boyanmasını eşmiyorum... İrfan Can transferinden doğan "F.Bahçe şampiyon olursa 1 milyon euro daha vereceğiz konularıyla ilgilenmiyorum..." Siz de amma adamsınız ha! Ülkenin federasyonu varken, bize mi düşer bu işler! Ses etmiyorlarsa vardır bir bildikleri! Benim derdim, Avrupa kupası maçında Başakşehir yardımcı hocası Webo'ya yapılan ırkçı eylemden sonra Mevzuya dalıp racon kesen Demba Ba'nın dediklerini harfiyen yapan, sahadan bile çekilen kulüp Ne oldu da F.Bahçe maçından sonra bu arkadaşla yollarını ayırdı? Ne oldu da Demba Ba sosyal medya hesabına yarı açık bir fermuar koydu? Ne olmuştu, Ne anlatmak istemişti Demba Ba? Biz tabii ki federasyondan bi' şey beklemiyoruz Onların işi değil bu işler! Adamları boşuna yormayalım. Lakin Beşiktaş yönetimi bu işin üstüne gitmeli... Hem de kor ateşler üzerinde, Yalınayak!

KONUŞMAYALIM MI?!

Sergen Yalçın "Hakemler bizim maçlarda kırmızı kartlarını evde bırakıyorlar galiba" dedi... Tam öyle demedi de, oraya getirdi... Ben onun içindeki sesi söylüyorum! E! Haliyle merak ediyor insan, Niye öyle dedi diye... Hiç yokuşlara çıkmadan, aralara girmeden, en basit üç olayla anlatalım... Evvela Kasımpaşa maçına gidelim... İlk yarıda sarısı var vatandaşın, mağlubuz... 2. yarı saldırıyoruz ha bire... Aytaç Kara'dan bahsediyorum, tam yayın üstünde basıyor Necip'in ayağına 2. sarıdan atılması lazım, devam.... Ankaragücü maçı, Geraldo... Dirseği yapıştırıyor Rıdvan'ın yüzüne, sarısı var, atılması lazım, devam... Son Kayseri maçı Pedro Henrique... Adam aikido savaşçısı gibi basmadığı ayak, atmadığı dirsek kalmadı... En sonunda herkesin önünde N'Koudou'ya vuruyor 4. hakem "2. Sarı" diye yırtınıyor. Cüneyt Çakır oralı bile olmuyor... Buyurun.... Hiç çukurlara girmeden, stabil... İşte Sergen Hoca'nın kırmızı kart isyanı budur. "Konuşmayalım mı?" diyor en sonunda... Sahi Konuşmayalım mı?!

BU BİR SUÇLAMA DEĞİL

Şenol Güneş, yayıncı kuruluşa konuktu geçen gün Sevgili Güntekin sordu, o cevapladı... Bir ara mevzu Negredo'ya geldi. "Ben istemediğimi dile getirdim, sorunu masaya yatırdım, bu bir suçlama değildi." dedi. Nasıl ki Gomez transferi doğruyduya girdi, bendeki mikroları dahil bütün organizmalar havalandı... Sevgili Şenol Hocam, Mario Gomez transfer başarısı değildir, şanslı bir transferdir... Zira biz o dönem Van Persie'yi bedelsiz alacakken, Aziz Yıldırım 6 lira verip Manchester'a, hesapta bizim elimizden aldı Van Persie'yi... Bize de menajerler "Aynı sakatlığı yaşayan Mario." var dediler. Anlaşmalar yapıldı Fiorentina'yla aldık... Kısmet bize güldü... Bizdeki sakat iyileşti, ne de olsa Alman disiplini... Oradaki meftaya bağladı Mario'nun 10'da bir verimini alamadılar Van Persie'den. Yani diyeceğim Şenol Hocam, Negredo için ne dediysen aynısını Van Persie için de söyleyecektin! Biz biliyoruz sen takılıp kalma yani...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Maalesef hikâyemiz bu!

10 Mayıs 2022 Salı

Harbiden ha var mı cevabı olan...

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Geri sarsanıza

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sezon özeti gibi

8.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Maalesef hikâyemiz bu!

16.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022