• 9 Şubat 2020 Pazar 08:00
  • |
  • 9 Şubat 2020 Pazar 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

Top kapma saniyesi ?!

Paylaş

Sergen Yalçın geldikten sonra Rize galibiyetinin ışığında, bir türlü tekrarlanamayan Göztepe maçının (!?) gölgesinde, ikinci maçımıza çıkıyoruz. “Benden önce başarısız olan kadroya güveniyorum. Ben bu kadroyla başarırım. O yüzden oyuncu seçiminde hiçbir değişikliğe gitmiyorum” mealinde bir mesaj alıyordum Sergen Hoca’nın sahaya sürdüğü kadrodan.

Bakalım, bakalım...

???

Maç Beşiktaş orta sahasının Antep defansının arkasına attığı toplarla başladı. Caner, Ljajic, Vida... N’Koudou ve Burak’ı kaçırdılar boyuna... Bir de şu Burak’ın ofsaytta kalmaları olmasa ?! Eskilerin bir tabiri vardır.  Maç orta saha mücadelesi şeklinde geçti diye. Hah tam da öyleydi maç ilk yarım saat geçildiğinde. Oyunu istediğimiz ritme alamıyorduk. Çizgiye inmiyorduk, ceza sahası önü aktivasyonları yoktu.  2’ye 1’ler verimsizdi. İlk yarının sonlarına doğru atak sayısını artırsak da soyunma odasına golsüz gidiyorduk.

Kevin Prince Boateng... Ljajic’i oyundan alıp bu yeni transferle başladık 2. yarıya... 2. yarıya da golle... Ağlara giden topun ofsayt mı, penaltı mı, gol mü olduğunun belli olması 3 dakika sürdü. VAR ziyareti yapıldı ve penaltıya hükmedildi. Ben olsam asla penaltı vermem o pozisyona... Lakin havadan süzülen topa rakibin hamlesi olduğundan filelerle buluşan top buz gibi gol... Anlayacağınız penaltı göstermelik.  Ve biz bu hakemlerle ne yapacağız durumu devam etmekte. Pozisyon vermemeye ve önde basmaya devam ediyorduk, ikinci yarının en büyük ayrıntısı buydu. Lakin ilk penaltı golünün başlangıcı da böyleydi. Bir ikincisine rahatlayacaktık. Ve Boateng... Gökhan’ın sıfıra inip kestiği topa çok klas dokundu. Ve Beşiktaş taraftarına “Hoş bulduk” dedi: 2-0. Laf aramızda kalsın size bir şey söyleyeyim. Boateng 25 dakikada Oğuzhan’ın son 2 senesinden daha fazla ara pası verdi. Ve Caner hakemle hiç dalaşmadı. Maçın sonlarına geldiğimizde Lens’i attığı golden dolayı tebrik edip bir paragraf da Sergen Hoca’ya açalım. Takıma getirdiği hava tartışılmaz. Camiadaki enerji mükemmel. Değiştireceği oyuncu seçimi isabetli. Top kapma saniyesiyle uğraşmıyor (!) Ve futbolu basit oynatıyor. Böyle devam Sergen Hocam.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Eylül 2021 Perşembe

Bu şarkı burada bitmez

14 Eylül 2021 Salı

Bilet fiyatları

12 Eylül 2021 Pazar

Arkası yarın

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir galibiyetten çok daha fazlası

17.09.2021

Engin Verel

2 puan kaybettik

17.09.2021

Alen Markaryan

Bu şarkı burada bitmez

16.09.2021

Kenan Karcı

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

9.09.2021

Mustafa Sapmaz

Günlük performans

5.09.2021

Gürkan Ata

Sadece ben mi korkuyorum!

13.09.2021