• 09 Şubat 2020 Pazar 08:00
  • |
  • 09 Şubat 2020 Pazar 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

Top kapma saniyesi ?!

Paylaş

Sergen Yalçın geldikten sonra Rize galibiyetinin ışığında, bir türlü tekrarlanamayan Göztepe maçının (!?) gölgesinde, ikinci maçımıza çıkıyoruz. “Benden önce başarısız olan kadroya güveniyorum. Ben bu kadroyla başarırım. O yüzden oyuncu seçiminde hiçbir değişikliğe gitmiyorum” mealinde bir mesaj alıyordum Sergen Hoca’nın sahaya sürdüğü kadrodan.

Bakalım, bakalım...

???

Maç Beşiktaş orta sahasının Antep defansının arkasına attığı toplarla başladı. Caner, Ljajic, Vida... N’Koudou ve Burak’ı kaçırdılar boyuna... Bir de şu Burak’ın ofsaytta kalmaları olmasa ?! Eskilerin bir tabiri vardır.  Maç orta saha mücadelesi şeklinde geçti diye. Hah tam da öyleydi maç ilk yarım saat geçildiğinde. Oyunu istediğimiz ritme alamıyorduk. Çizgiye inmiyorduk, ceza sahası önü aktivasyonları yoktu.  2’ye 1’ler verimsizdi. İlk yarının sonlarına doğru atak sayısını artırsak da soyunma odasına golsüz gidiyorduk.

Kevin Prince Boateng... Ljajic’i oyundan alıp bu yeni transferle başladık 2. yarıya... 2. yarıya da golle... Ağlara giden topun ofsayt mı, penaltı mı, gol mü olduğunun belli olması 3 dakika sürdü. VAR ziyareti yapıldı ve penaltıya hükmedildi. Ben olsam asla penaltı vermem o pozisyona... Lakin havadan süzülen topa rakibin hamlesi olduğundan filelerle buluşan top buz gibi gol... Anlayacağınız penaltı göstermelik.  Ve biz bu hakemlerle ne yapacağız durumu devam etmekte. Pozisyon vermemeye ve önde basmaya devam ediyorduk, ikinci yarının en büyük ayrıntısı buydu. Lakin ilk penaltı golünün başlangıcı da böyleydi. Bir ikincisine rahatlayacaktık. Ve Boateng... Gökhan’ın sıfıra inip kestiği topa çok klas dokundu. Ve Beşiktaş taraftarına “Hoş bulduk” dedi: 2-0. Laf aramızda kalsın size bir şey söyleyeyim. Boateng 25 dakikada Oğuzhan’ın son 2 senesinden daha fazla ara pası verdi. Ve Caner hakemle hiç dalaşmadı. Maçın sonlarına geldiğimizde Lens’i attığı golden dolayı tebrik edip bir paragraf da Sergen Hoca’ya açalım. Takıma getirdiği hava tartışılmaz. Camiadaki enerji mükemmel. Değiştireceği oyuncu seçimi isabetli. Top kapma saniyesiyle uğraşmıyor (!) Ve futbolu basit oynatıyor. Böyle devam Sergen Hocam.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Ekim 2020 Salı

Arma aşkı yok denecek kadar azdır

13 Ekim 2020 Salı

Her başkan harcadıklarından sorumlu olmalı

06 Ekim 2020 Salı

Mide bulantıları...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bu maçtan çok ders çıkar

20.10.2020

Engin Verel

Bir zahmet atıver

19.10.2020

Alen Markaryan

Arma aşkı yok denecek kadar azdır

20.10.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Oyun bozuldu

05.10.2020

Gürkan Ata

Acaba olacak mı diye beklemek!

18.10.2020