• 2 Şubat 2021 Salı 08:00
  • |
  • 2 Şubat 2021 Salı 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

Telefon joker hakkı!

Paylaş

İlk yarı bitti Transfer sezonu başladı... Beşiktaş cephesinde, Transfer başlamadan evvel Mandzukic vızıltıları kulak tırmalarken, Cenk, "yurt dışı misyonumu bitirmedim" dediğinden plase durumundaydı... Başladıktan sonra Koita uzantılarıyla Hulk semaları birbiriyle yarıştı, Hangimiz daha çok haber / bilgi pompalarız diye... Tabii bizim yönetim kanadı da bayağı bi' hevesliydi bu Hulk işine ama herkesin diline düşmüş bir mevzudan da bir halt olmayacağı tecrübeyle sabitti... Hele işin içine yüksek meblağlar girince Arrivederci Roma! Böylelikle yöneticilerin bu transfer işlerini sessizce “kimsesizce” (!) halledilmesi gerektiğini tecrübe adlı defterlerine kaydetmelerini umuyorum... Sen çıt çıkarmadan usulca piyasasını artırmadan çöz işi sonra Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruda cevabı bildiği halde telefonla joker hakkını kullanıp babasına “Baba son sorudayım ve cevabı biliyorum müjde vermek için aradım” diyen adam gibi işin keyfini sür... Missss... 

Sendeki rugan ayakkabı

Adam Onyekuru’yu getirip daha ilk karşılaşmada maça çıkarıp maç aldırıyor, öteki Süper Kupa final falan derken Bakasetas’ı senin maça yetiştiriyor, Öbürü zaten kopmuş durumda 18 adamın üzerine hala mutlu, mesut(!) sevinçli ne varsa alıyorlar! Üzerine kahve(!) partileri düzenliyorlar! Ve sorun da burada başlıyor... Sen olmaz denilen ayakkabıya ayak buldun hem de gıcır gıcır yaptın rugan oldu adeta... Yani, Parlatmaya gerek yok ayakkabıyı içine kalıp bul ayakkabının duruşu bozulmasın yeter... Bu Hulk olmaz, Cenk olur eyvallah ayrıca Cenk de hoş gelmiş... Velhasıl Tabii ki gönül neler istemez savrulalım şöyle sulardan sulara... Ama olmayacaksa da umut aşılayarak gelmeyeceksin insanlara... Bütün sıkıntı bu... En başta camia olarak ağız birliği etsek, kesemiz de budur cepkenimiz de! Transfer yapmayacağız dense kimse umutlanmaz Sergen Yalçın umutlanmaz... Neyse, hayatta her şey tecrübe moral bozmak yok!

LOKUM ET

Mesut Özil’i getirdiler İngiltere’den… Evde bir bayram havası! Bi’ şenlik bi’ şenlik sormayın... İyi de bu haşmetli kaça geldi? Hatta nasıl geldi? Senede 14 milyon pound alan bir vatandaş reklam, sponsor derken, hani et lokantasına gidiyorsun “Lokum” diyorsun da etin en lop yeri geliyor ya, öyle kemiksiz 20 liranın içindeyken Niye Fenerbahçe’ye gelir? Federasyon başkanı gerçi biraz “Gustavo ve Serdar Aziz’i fiyattan düşmüşler, limitte açılma olmuş” diye açıklık getirdi mevzuya ama! Burada harbi yarıldım! Ben yine de bütün meseleyi Mesut’un Fenerbahçe sevgisine bağlıyorum!

AĞAM BİZLE DALGA GEÇİYİ

Nihat Özdemir “Limiti aşan kulüplere puan silmeye kadar giden yaptırımlar uyguluyoruz” demiş... İyi... Ben de diyorum ki; Allah Allaaaah! Bu Fenerbahçe bu kadar transfere rağmen hala bizle kafa kafaya!? Meğer her limit cezasına puanları silinmiş de, O yüzden, bu puanda kalmışlar... Yoksa en az 10 puan fark atarlarmış! Ya da siz puan sildiniz de bizim mi haberimiz yok... Yok! Yok! Siz bizim aklımızla dalga geçiyorsunuz. Acaba mı diyordum ama artık kesin eminim... Ağam bizle dalga geçiyi!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

17 Mayıs 2022 Salı

Üstelik 9 kişiyiz biz...

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Maalesef hikâyemiz bu!

10 Mayıs 2022 Salı

Harbiden ha var mı cevabı olan...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022