• 19 Mart 2024 Salı 07:00
  • |
  • 19 Mart 2024 Salı 07:00

YAZAR

SEVGİLİ SERGEN...

Paylaş

Muhabirin "taraftarın sizi tribüne çağırmasını beklediniz mi?" sorusuna Sergen Yalçın şu cevabı vermiş... "Tabii daha güzel ağırlanmak isterdim Futbol böyle, bir gün varsın bir gün yoksun" Daha devamı var da ben burada okumayı kestim... Niye? Beşiktaş'ı canında, kalbinde seven adam şöyle derdi çünkü.... "Camianın içinde bulunduğu durum ortada, herkes canıyla uğraşıyor Bir Beşiktaşlı olarak benim de bazen içim daralıyor O yüzden senin sorduğun kısmı atlıyorum O işlerin sırası değildi zaten" Bunu demedikten sonra benim için her şey boşta kalıyor.... Hadi Uğur Ekşioğlu'yla olan kavganda Seba seni haksız görüp yolladığında senden daha çok üzülmüştük... Belki Süleyman Ağabey'in bırakma süresinin kilometre taşlarından biriydi ayrılışın Gençliğinin en güzel beş yılını yaban ellerde yaşadın... Yüzüncü yılda geldiğinde yine bağrımıza bastık seni Söz ver bize Sergen, söz ver diye yıkıldı stat... Eee?!!!! Basmadık mı bağrımıza? Şampiyon olduk o sene, eyvallah... Çebi dönemi bu sefer hoca olarak geldin Basmadık mı bağrımıza? Hangi teknik direktör öyle karşılandı? Diyemedin mi muhabire "Beşiktaş taraftarı ne yapacağını bilir" diye.. Oralarda bu tavırları koyabilirsin o kapasite var sende... Ama yapmadın.... Bir de şampiyon olduktan sonraki hallere bakalım!!!??? Kendince haklı yanların olduğunu biliyorum Ama bunun öç alma kısmını Beşiktaş üzerinden yapamazsın Yapmamalıydın..... Bütün camia seni omuzlara almışken bir takım işler olmamalıydı... "Bu takıma verecek bir şeyim kalmadı" diyemezsin, dediğin anda film kopar.... Neyse, yaşandı ve bitti... Ve maalesef taraftar birçok şeyi görüyor biliyor... Beşiktaş taraftarına aidiyetini hissettireceksin Bir gün varsın bir gün yoksun olmadı sevgili Sergen Hoca... Yoksa olmuyor işte!!!! Kafa kırılır alçıya alırsın... Cam kırılır yenisini alırsın Lakin Kalp kırıldı mı???????

Hakemler 3'tü 9 oldu haberin var mı Vedat Ağabey!

Cumartesi akşamki Antalya karşılaşmasını, üç sene evvelki Göztepe maçıyla yer değiştirin... Dakika 97, topun başında Ghezzal... Penaltı gol olursa şampiyonuz.... Ghezzal aynı Rashica gibi geliyor topun üstüne, Vururken dengesi bozuluyor top ağlara gidiyor ama Göztepeli topçular öyle bir itiraz ediyor ki hakem VAR'a dahi gitmeden golü iptal ediyor Ve G.Saray şampiyon ilan ediliyor.... Sahneyi gözünüzün önüne getirin Neler yaşanır, neler olur! Ben düşünmek bile istemiyorum.... Sen daha yeni yeni maç yönetmeye başlayacaksın... Daha ilk denemelerinde adalet dağıtman gerekirken, içinde bulunduğun sisteme boyun eğip düdük çalacaksın... Benim 100 milyon, 200 milyon euro harcadığım bir sezon anamdan emdiğim süt burnumdan gelecek Sen bir düdükle koca bir sezonu çöpe atacaksın... Ya bakar mısınız adam VAR'a bile gitmedi be... Desenize bana Halil Umut Meler hala Beşiktaş maçına veriliyor sen ne anlatıyorsun diye... Valla o zaman da siz haklısınız... Güç dediğimiz bu işte.... Cenk'in formasını hem de aksiyon halindeyken çekerler, devam kararı çıkar Senin elemanın duran top sırasında rakibini takip için formayı tutar, penaltı çalarlar.... Ve sen bunları sadece seyredersin... İstersen Messi-Ronaldo-Mbappe üçlüsüyle başla maça... Hikaye... Öyle hakemi falan da yenemezsin artık.... Adamlar üçtü 9 oldu Vedat Ağabey!!!!!! Şehit şair Kazım'ın dediği gibi "Lakin arkaları da var daha..."

GÜNAH KEÇİLERİ!!!

Valerien Ismael'den bu yana son bir buçuk sezonda Sevgili Serdar Topraktepe kardeşim dahil, Santos 6. hoca...... Bu istatistiği bir tablo olarak karşınıza aldığınızda ilk ne görüyorsunuz? "Topçular aynı, hep hocalar değişiyor" Tamam Ismael kötüydü diyelim ki o takıma da 5 transfer lazım olduğunu K.Gümrük maçında oyuncu değiştirmeyerek kendisi de bilahare işaretlemişti... Uzatmayalım.... Gitti... Şenol Güneş geldiğinde Ismael'in dediğini yapıp 5 oyuncu aldı. Sezon sonu 10?!!! Ne oldu? Gitti... Hem de camianın yüzde yüz okeyiyle gelmiş bir adam olarak Ve gariptir ki bir kişi de kal demedi... Sonra Burak ve Serdar da bu illet topçu kadrosuna yenik düştüler Rıza Çalımbay geldiğinde zaman lazım ama bu oyuncu kadrosundan bir şey olmaz diye kitabın ortasından konuştuğunda 7 hafta ancak olmuştu ve o da, Gitti.... Bu saydığım hocaların hepsi günah keçisi olarak gitti ha!!! Kötü ve haksız gönderilişler can yakar evren intikam alır, bilesiniz... Şimdi Santos.... Bu saydığım hocalar 20 maç görmedi Bu nedir böyle? Ben söyleyeyim..... Yönetimler suçun, hatanın, günahın topçularda olduğunu bildikleri halde onların fişini çekmeyi göze alamıyorlar... Niye? Tazminatları çok yüksek ve hepsiyle uğraşmaya güçleri yetmiyor... En kısa yol ne? Hocayı göndermek Bu Del Bosque'den beri böyle... Gönder hocayı hem kendin nefeslen camianın gazını al, savsakla Sonrasına sonra bakarız.... Hiçbir yönetim hocasının arkasında duramaz Çünkü topçulara dikilemezler??!!! Bak! Uzağa gitmeyin... 5 kadro dışı ne oldu? Hava.... Niye? Öyle mukaveleler var ki, öyle yaptırımlar? Öyle UEFA cezaları? Yanaşamıyorlar bile... Ve tabii sosyal medya! Onlara da yenik düşüyor yönetimler.... Bir kardeşim yazmış Santos'u sosyal medya getirmedi, Hasan Arat getirdi diye... İyi de büyük kaptanın gidişinin zeminini kim hazırladı???!!! Sosyal medya... Lafın belini kırarsak bu topçularda yetenek ve aidiyet sorunu olduğu aşikar.... Tam 6 hoca yediler ve yiyorlar?!!! Ve hala onlar duruyor, hocalar gidiyor!!!!!!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

14 Nisan 2024 Pazar

Kendi oyunumuzu düzeltmeden başka oyunları düzeltemeyiz!!!!

9 Nisan 2024 Salı

Bir TSYD Kupası maçında gencecik çocuklarla...

5 Nisan 2024 Cuma

Anlamıyorum!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kanatlar kırık olunca

3.04.2024

Engin Verel

Hani bırakıyordun!

8.04.2024

Alen Markaryan

Kendi oyunumuzu düzeltmeden başka oyunları düzeltemeyiz!!!!

14.04.2024

Kenan Karcı

Üçüncülük bile fazla

13.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Artık macera aramaya gerek yok

14.04.2024