• 15 Ağustos 2023 Salı 07:00
  • |
  • 15 Ağustos 2023 Salı 07:00

YAZAR

Mucize çocuk

Paylaş

1 5'ER gün arayla ülkenin en doğusundan en batısına iki ayrı ülkede top koşturduk... Ciddi yol katettik... Değdi mi? Değdi... Karagümrük maçıyla şehrin taaa öbür ucuna gidiyoruz... Ne diyelim yollar yürümekle tükenmez. Ne diyor şarkıda? Yol hedeften önemlidir?!

Ülkede futbolu yönetenlerin, bunu her kulüp için söylüyorum piyasadaki nabzı tutamamaları ve bu konuda dünyadan bihaber olmaları ekrana yansıyan ve üzüldüğümüz boş tribünlere sebep oldu... 750 TL'ye bilet fi yatıyla kasayı doldururum diye düşünenler duvara tosladı... Yazık vallahi ya!

Maça Muleka'nın devamlı ayağının kayması ve buna müteakip Şenol Hoca'nın kenar yönetimine 'şunun ayakkabısını değiştirin' telkiniye başladık. O Muleka daha 7'de altı pastan içeri atamadı topu... Yine ayağı kaydı!!! Orta saha kalabalıklığının içinden uzun toplarla Aboubakar ve Muleka'yı kaçırma denemelerinden sonuç alamadık... Olimpiyat'ın ayazına ayak uydurmuş soğuk bir futbol oynuyorduk... Bu nemli ve sıcak havada üşüdük!!! Baskı kuramıyor ve çoğalamıyor, Dolayısıyla da pozisyon bulamıyorduk... Masuaku ve Gedson haricinde Koca ilk yarı ne yaptık anlamadık... kinci yarıya penaltı kazanıp, penaltıyı atamayarak başladık... Hazırlanışta ve fi nalde Aboubakar başroldeydi!!! Sağlık olsun... Hani idmanlarda beline çok kalın plates lastiği takarsın da ileriye doğru koşturmaya çalışırlar da istediğin hıza ulaşamazsın ya?! Beşiktaş da öyleydi işte dün gece. Bir türlü hızlanamıyorduk!!! Öyle pozisyonlar var ki o milyon dolarlık ayakların o topları nasıl harcadıklarına hayretler içinde bakıyorsun!!! 55'ten sonra oyun kalitesi az da olsa yükselişe geçti... Batshuayi görünümlü Muleka vardı sahada!!! Rebic'le değiştirdi onu Şenol Hoca... Nerede hareket orada bereket misali canlanmıştık ama bu sefer de direkleri geçemiyorduk. Abou'nun kafası Onur'un füzesi hep direğe takıldı... Sıkışan ve kısır geçen maçlarda ganimeti buldun mu çökeceksin Harcarsan fırsatları sen de maç gibi sıkışırsın... Ya da mucizeler inmesini bekleyeceksin gökten... Mucize çocuk çıkacak ortaya ya da! Her maç olduğu gibi sahanın her yerine futbol tohumu eken bu çocuk koca tarlayı da kendi sürdü 0-1... Ceza sahası dışından mükemmel bir gol attı Gedson Fernandes.... Bravo delikanlı... Bu golün üstüne daha da söz söylemem...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Aralık 2023 Pazartesi

İsterse alem-i cihan olsun...

28 Kasım 2023 Salı

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

27 Kasım 2023 Pazartesi

Rıza Hoca'nın dikkatine...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Hayal alemi!

1.12.2023

Alen Markaryan

İsterse alem-i cihan olsun...

4.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023