• 16 Şubat 2022 Çarşamba 07:00
  • |
  • 16 Şubat 2022 Çarşamba 07:00

YAZAR

Alen Markaryan

Kazanç yok hep kayıp

Paylaş

Oyunun son bölümüne bakarsak buradan 1 puan kazanç gibi duruyor" Önder Hoca'nın maç sonu röportajından bir kesit yukarıdaki... Adana'daki maçın önemi şuydu... Maçı alıyorduk, üçüncüyle puanları eşitliyorduk. Ve hedef koyuyorduk önümüze... Ana tema bu... Beşiktaş'ın gücü yerindeyken, yani ilk yarı, oynamak istediğini oynadı, istediğini aldı... Eyvallah... Lakin sorun ikinci yarı?

Kazanç olarak görülen zaman dilimi yani... Balotelli'nin ofsaytından önceki ofsayt bu esas!!! Komple enkaz.... Ana soru, bu hale nasıl geldik? Kazanç olarak gördüğünüz kısım, Milyonlarca Beşiktaşlının kahrettiği dakikalar... Üstüne yalnız bu maç da değil, bu ayakta duramama hali. Karagümrük ve Malatya maçlarında da 60'tan sonra takım yok sahada... Ve biz bu takımları yenemiyorken nasıl kazanıyoruz? Yenemeyebilirsin tamam da Tamamen şirazesi kaymış Batshuayi'ye 90 dakika dayanmazsın değil mi? Futbol aklı olmayan Larin'e?

Ceyhun Kazancı, bir demecinde beraber belirliyoruz demişti Emirhan ve bazı gençlerin oyuna giriş dakikalarını... Girişler eyvallah da, Eyvallah değil de hadi eyvallah! Çıkışları ne yapacağız???

İki tane yirmilik Rıdvan'la Kerem? Nasıl çıktılar? Arka adalelerini tutarak! Yazmayayım diyorum olmuyor. Sezon bitti fark yirmi, boş ver diyorum olmuyor. Olmuyor beyler olmuyor... Al çeyrek final maçı var Kayseri'yle... Tabanca gibi takım Kayseri... Koşmazsan alamazsın maçı... Ne önlem düşünüyorsunuz?

Tamam sezon başı kamp ve yükleme yapılmadı eyvallah da illa bir Avusturya köyüne gitmek değil ki kamp yapmak... O kadar ara verildi lige. Kapan Nevzat Demir'e, çalış ufak ufak... Kayıp o kadar çok ki. Arkadaşlar hesaplamış sezon başından beri maç alamamaktan kaybedilen parayı...

Yazıyla, Yedi yüz milyon Türk Lirası... Kazanç hiç yok bu sene, hep kayıp anlayacağınız... Ne yani bu oyunla 1-0 kazansaydık daha da mı kazançlı olacaktık? Mantık bu mu yani... Kazanç, Batshuayi'den olmadığını görmek kazanç, arka adale sakatlıklarının tekrarlanmaması. Kazanç 90 dakika koşan bir takım yaratmak. O yüzden kazancımız falan yok Önder Hoca...

O KEDİ BURAYA GELECEK

Hikmet Karaman'a Galatasaray'la berabere kaldıkları maçtan sonra sormuşlar Kupada Fenerbahçe'yi elediniz, şimdi Beşiktaş çıktı kurada, ne diyorsunuz? Başarılı teknik direktör hız bu hız deyip basmış gaza.

"16 da Fener, çeyrek finalde Beşiktaş Yarı finalde Trabzon... Bari finalde de Brezilya gelsin" demiş... Herkes ciddi ciddi dinlemiş de kimse sormamış. Ya hocam öyle bir anlatıyorsun ki Sanki çeyrek finalde Beşiktaş'ı elemişsin Sonra bir de Trabzon'u geçmişsin!!! Ne Brezilya'sı? diye...

Haaa! Geç bu turları Sonra çık medyanın karşısına "Şimdi Brezilya gelsin de", eyvallah... Yoksa bu iş o kedi buraya gelecek fıkrasına dönmüş.... Hayır!

Ne yiyorsun içiyorsun, bize söyle de biz de yiyip içelim. Kusura bakma Hikmet Hoca başarılısın, iyisin seviyoruz da seni. Senin bir Kocaeli maçından sonra "Ter bu ter" diye sahanın ortasına yürümen yeter tamam da Böyle de hızlı koşma ama ya!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Nisan 2024 Cumartesi

Kupayı istiyoruz...

16 Nisan 2024 Salı

Problemi yaratanlarla problemi çözemezsiniz

14 Nisan 2024 Pazar

Kendi oyunumuzu düzeltmeden başka oyunları düzeltemeyiz!!!!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Kupayı istiyoruz...

20.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kabustan uyanış olsun

20.04.2024