• 15 Şubat 2022 Salı 07:00
  • |
  • 15 Şubat 2022 Salı 07:00

YAZAR

Alen Markaryan

İnanmak istemiyorum

Paylaş

Beşiktaş futbol takımının bu kadar speküle edilen şu maçta kendi ederlerinin ne olduğunu göstermek adına inisiyatif alacağını, mücadele edeceğini, uğursuzluğu kenara atıp hakem de müsaade ederse şeytanın bacağını kıracağını ümit ediyorum.

Josef'in yokluğunda Necip-Atiba ikilisiyle orta sahaya çökmeyi düşünen kenar yönetim, Ghezzal'ın geçen seneye dönmesini, Batshuayi'nin de artık bir yerlerden başlamasını hazır olda bekler haldeydi. Maç başlar başlamaz Balotelli'nin yaptıklarına tek kelime etmeyen hakem efendinin, Beşiktaşlı topçulara düdük ağzında yürümesini, Beşiktaş Yönetimi'ne havale ediyorum!!!

Ev sahibinin kalabalık yaptığı maçlarda en önemli mesele sakin kalıp, hedefe oynamak. İlk 15 dakikada Balotelli'nin şımarıklığı haricinde ev sahibine bir şey yazamıyoruz. Lakin Beşiktaş bilinçli oyunuyla, Rıdvan'la, Alex'le kaçırdıklarıyla göz dolduruyordu. Yalnız takımda ciddi ofsayt problemi var. 21'de 5 sıkıntılı rakam. Yarım saati devirdikten sonra hâlâ Beşiktaş oynuyor, ev sahibi seyrediyordu.

Geriden bilinçli çıkıyor, ayağa oynuyor, tek toplarda hiç olmadığı kadar seri yakalıyor, çabuk çoğalıyor, kenarları iyi kullanıyor, en sonunda da golü buluyordu. Israrla kurulan baskı sonrası Kerem'in ortasına kafa vuran futbolcunun 2 metre falan olduğunu zannedersiniz ha! 1.70'lik Alex, öyle güzel yükseldi ki aklıma El-Amin geldi: 0-1. Golden sonra klasik baskı oluşturdu ev sahibi.

Bu dakikalarda bir de gol buldular. Golden önce faul olduğu barizdi ve VAR'dan ilk defa hayretlerimi şaşırtan bir karar geldi. Hakemi çağırdılar, gol iptal edildi. Beşiktaş kulübü, bu dakikayı 'Hayret Nişanesi' olarak basına verip, arşive kaldırsın. kinci yarı beklenildiği gibi ev sahibinin agresif oyununun maçı domine etmesiyle başladı. Gerçi şuursuz bir baskıydı ve garip olan dönen topları hızlı şekilde kontraya çıkan Beşiktaş'ın değerlendirememesiydi.

Sıfır kurgu. Bu minvalde Batshuayi'nin ikizi mi bizdeki demekten kendimi alamıyorum. Çıldırttı valla! Rıdvan ve Kerem sakatlandığından, Alex de yorulduğundan oyundan çıktılar. Orta sahadaki yükü genç Emirhan'a yüklediler.

Maaşallah!!! Böylelikle yeni bir kimliğe büründü Beşiktaş. Orta sahada oyunu tutamıyorduk, Batshuayi'ye atılan her top bize atak olarak geri dönüyordu. Zaten 70'ten sonra tamamen gelmeye başladılar.

Karagümrük maçının tıpkısının aynısıydı. Ayakta duramıyorduk. Bu hengamede 2-3 kere Ghezzal ve Emirhan'la sağ taraftan heyecan yarattık ama kaleye gidememek gibi bir sorunla karşı karşıyaydık!!!

Bu çekilmeyle adamlara inanılmaz gol yolları açtık. Bir değil, iki değil, beş değil. Ve sonunda gerçekle karşılaştık: 1-1. Son 25 dakikada ayakta duramayan bir Beşiktaş vardı ve ben gördüklerime inanmak istemiyordum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Nisan 2024 Salı

Bir TSYD Kupası maçında gencecik çocuklarla...

5 Nisan 2024 Cuma

Anlamıyorum!

2 Nisan 2024 Salı

Deplasman tribününe el değmeden kesin çözüm...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kanatlar kırık olunca

3.04.2024

Engin Verel

Hani bırakıyordun!

8.04.2024

Alen Markaryan

Bir TSYD Kupası maçında gencecik çocuklarla...

9.04.2024

Kenan Karcı

Üçüncülük bile fazla

13.04.2024

Mustafa Sapmaz

Kıştan bahara

12.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kadıköy'de işler farklı olur

12.04.2024