• 16 Ağustos 2023 Çarşamba 07:00
  • |
  • 16 Ağustos 2023 Çarşamba 07:00

YAZAR

Gün gelir kimse maça gitmez

Paylaş

Bitmiyor... Devamlı problem?! Biz hayatın akışında mücadele eden insanlar olarak anormalliği hemen algılayıp reaksiyon gösteriyoruz da bu işin başındaki adamlar neden dünyadan bir haber! Cumartesi Kayseri-G. Saray maçı deplasman seyirci bölümü 850 TL... Yazdık kimse oralı olmadı. Pazartesi aynı şekilde Karagümrük-Beşiktaş maçı aynı kısım 750 TL... Yahu bir bize mi garip geliyor? Bir tek biz mi darlanıyoruz? Kendi taraftarına 1400 TL'ye sezon boyu maç seyretme olanağı sağlayacaksın, deplasmana gelene tek maç 850 TL... Ayıptır vallahi ayıptır. Federasyonun tavan fiyat belirlemesi bu kadar mı zor? Bu işin hukuku yok mu? Bu bananecilik nedir? Adam 1000 km yol yapacak, bir de üstüne bin liraya yakın bilet parası verecek. Görmüyor musunuz? Konya bomboş, Trabzon yeller esiyor, Sivas-Kasımpaşa ha keza... Kimse maça gitmiyor? Rica ediyorum biraz etrafınıza bakın. Biraz işinizle ilgilenin. Bir maç zevki var insanların ya vallahi ayıptır....

UZATMA KABLOSU, BEŞLİ PRİZ

UEFA yeni döneme, yeni kurallarla giriyor... Onlardan biri de atılan gollerden sonra yapılan sevinçler için ek süre... Biçilen süre yarım dakika... İnisiyatiflerle bir dakika!!! Mesela diyelim ki G.Saray 3-2 mağlup, Maçta 5 gol var değil mi? Yandık!!!! Zaten uzatma kablosu, beşli prizle dolaşıyorlar, 10 dakikadan aşağı uzatma vermiyorlar vatandaşlara. Harbi yandık???? Dakika 90. Yan hakem uzatma tabelasını kaldırınca gözlerinizi kapayın!!! Ne çıkacağı belli değil?? 15 olur 20 olur, artık ne çıkarsa bahtınıza... Bir de bunu maçtan sonra yorumlayan efendiler var. Mağlupsa takımları, 'Az verdi uzatmayı! Bu hakemlerle lig bitmez!' diye esir alırlar bizi... Adam ilk yarıya 10 dakika uzatma veren hakeme neler söyledi ya!!!! Vallahi yandık...

MAÇLARI SAHRA ÇÖLÜ'NDE Mİ OYNUYORUZ?

Yeni sezonla beraber alışkanlıklar zincirini boynumuza takıverdiler... Yine 10'a çeyrek kala maçları. Yine ıstırap, yine işkence... Bitmeyen zulüm... nsanlar eve gece yarısından sonra anca gidiyorlar. Vesait yok, çile çok... Niye 10'a çeyrek kala arkadaş? Nedir yani bu işin sırrı? Açıklaması nedir? Bu anlamsız ısrar nedir? 8 buçukla 10'a çeyrek kala arasında kaç derece sıcaklık farkı olabilir ki? Senelerdir insanlara zulüm ediyorsunuz... Mantıklı bir açıklama yapın eyvallah diyeceğim. Yeter vallahi, yeter ya... Kulüpler birliği niye var? Kulüp yönetimleri niye var? Size her söyleneni yapıyorsanız niye oradasınız? Çıkıp iki kelime etsenize... Sanki sahra çölünde oynanıyor maçlar. Sıcakmış!!! Peh!!!

750 TL Mİ, 50 LİRA MI?

Bir evvelsi gece Olimpiyat'taydık... Karagümrük'le maçımız vardı... Ev sahibi takım ilk maçta kasayı doldururum hayaliyle Beşiktaş biletlerini 750 TL yaptı... Ne oldu? Evdeki hesap çarşıya uymadı... Niye? Çünkü evde hesap yapanlar, bu işin matematiğini bilmiyordu... Nasıl yani? Zulimpiyata deplasmanı kim yapar? Genç arkadaşlar, Nedir yaş grubu? 17-25... Bu yaş grubunun kanı kaynıyor, maça gidip takımını desteklemek istiyor ama 750 TL'si yok... O kesim ve o kısım o paraları vermez, veremez... İddia ediyorum, Bu maç 50 TL olsaydı, 750 liradan hayalini kurduğun zenginliğin 5 katına ulaşabilirdin... Tribünler dolar, eurolar taşardı!!! Ama dedim ya matematiği sayıları birbirine çarpmaktan ibaret sananlar büyük bir gaflet yaşadılar... Hem göz zevkimizi katlettiler hem de para kazanamadılar... Strateji her şeydir... DİKKAT!..

SEKSENSEKİZ KAMERA ÖNÜNDE

Sezonumuz Cuma akşamı Trabzon-Antalya maçıyla başladı... Hayırlı uğurlu olsun... Trabzon'un 1-0 galibiyetiyle biten maçta benim gördüğüm Antalyaspor'un iki tane yüzde yüz penaltısı ayan beyan herkesin gözü önünde seksensekiz tane kamera seksensekiz tane de hakem gözetiminde verilmedi... Daha da uzağa gitmiyorum... Daha ilk maç kasmayalım. Ama öte yandan da bu minvalde, bu sezon inşallah geçen sezon gibi olmaz diye umut pompalayanlara 'selam olsun' demekten de kendimi alamıyorum. Anlayacağınız her şey eskisi gibi... Mükemmele yakın!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Aralık 2023 Salı

KONGRE

4 Aralık 2023 Pazartesi

İsterse alem-i cihan olsun...

28 Kasım 2023 Salı

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Bu futbol yetmez

9.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Bravo Barış Alper Yılmaz

9.12.2023