• 7 Şubat 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 7 Şubat 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Alen Markaryan

Gol olaydı iyiydi

Paylaş

Beşiktaş tribünlerinin birleştirici ve yapıcı özelliğinin ortaya çıkması ve yeni bir solukla kapalı alt tribünde buluşulmasıyla, Bayram havasına büründük... "Özlemişim" En baba kelime burada... Bu havayla ve bu iş kesatlığında semtteki esnaf kazandı. Dostluk kazandı. Kulüp kazandı... Bir de Beşiktaş kazanırsa, değmen keyfi me... Kartal'ın kanatları diyeceğimiz Larin'in milli mesaisi, Ghezzal'ın hafi f sakatlığından ötürü yedeğe çekildiği ortamda, beklerin çizgileri tek başına kullandığı üçlü bir dizilişle sahaya çıktı Beşiktaş. Üçlü demişken, maç öncesi tribünlerle bir araya gelip çektiğimiz üçlüde o en baba kelime yeniden çıktı karşımıza.

"Özlemişim" Maça tribünlerden aldığı müthiş itici güçle birlikte önde baskıyla başlayan Beşiktaş, defans hattında boşluklar veriyor, Antalyaspor bu boşlukları savunma arkasına uzun paslarla değerlendirmeye çalışıyor, bu teşebbüslerde ya ofsayt bayrağına, ya da Ersin'in önsezisine takılıyordu. Karşılıklı top kayıplarıyla geçen maçta "topa bir de ben dokunayım" diyen hakem Abdülkadir Bitigen de bir pozisyonda kademeye girdi iyi mi!!! Topa dokunmaması gerekirken müdahil olan Bitigen, sahaya adeta faul yapmaya çıkmış Antalyaspor'un faullerini es geçiyor, Vida'nın gırtlağına çökülen pozisyonda Beşiktaş'a neredeyse gol yediriyordu. Yoğun taraftar desteğine rağmen kanat hücumcularının yokluğu, orta sahanın Atiba ve Josef'ten yoksun yumuşaklığı, Alex Teixeira ve Pjanic'in etkisizliği, Batshuayi'nin yalnızlığıyla tamamlanıyor, gol umudumuz sadece ölü toplara kalıyordu. Böyle bir pozisyonda penaltı bekledik. Bu kadar havada olan bir kolu, mazide Van'da da görmüştük. Ona da çalmamışlardı, Yine çalınmadı... Karambollerden goller çıkaramadık ve ilk yarıyı golsüz kapattık.

Takım yaratıcılık ve Ghezzal diye bağırıyordu. kinci yarıya çıkarken her iki takımda da oyuncu ve oyun anlamında herhangi bir değişiklik yoktu. Antalyaspor yine savunma arkası koşularda ofsayta takılıyor, böyle bir pozisyonda golü de buluyor ama neyse ki geçersiz sayılıyordu. Beşiktaş'ın oyunundaki kısırlık devam ediyor, orta sahanın iki genci Emirhan ve Can orta sahada telaşlı davranıyordu. Pandemi kuralları çerçevesinde, takımın da şampiyonluktan uzak düşmesiyle, tribünde uzun zamandır var olan boşluklar dolmuştu. Tribünde çoğalmıştık ama sahada çoğalamıyorduk. Dakikalar 63'ü gösterdiğinde Ghezzal ve Larin oyuna girmek için kenara geldi.

Kanatlar oyuna nihayet girmişti ama Emirhan ve Can'ın çıkmasıyla Beşiktaş bu kez de orta sahasız kalmıştı! Sonrasında yoğun top kayıplarından mütevellit, dönen topları alma amacıyla olsa gerek, Riske edilmemek için oyuna başlamayan Josef de Oğuzhan'la birlikte oyuna giriyor, Antalya faullerine göz yuman Bitigen, Ghezzal'ı 1, Josef'i 5 dakika sonra sarı kartla cezalandırıyordu. Bu anlarda organize istediğimiz gibi olmasa da Larin ve Ghezzal'ın varlığı oyunu rakip sahaya yıkmamıza yetti.

Önce kornerde Vida, sonra kanat ortasında Batshuayi ağları bulamadı, Alex'in vuruşu çizgiden çıkıp, Pjanic de direğe takılınca yapacak bir şey kalmıyordu, Batshuayi ıslıklanarak çıkarken yerine bu sezon genelde kanatlarda görev yapan Güven giriyor, Beşiktaş kanatsız başlayıp orta sahasız bitirdiği maçı santrforsuz tamamlıyordu. Son anlarda rakibi boğan Beşiktaş'ta Pjanic kızardı, Vida boş kaleye atamadı. Günün bilançosunda, sıfır futbol, bir puan, iki tartışmalı penaltı pozisyonu, Üçün namına da yıllar sonra çekilen o üçlü kaldı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Nisan 2024 Cumartesi

Kupayı istiyoruz...

16 Nisan 2024 Salı

Problemi yaratanlarla problemi çözemezsiniz

14 Nisan 2024 Pazar

Kendi oyunumuzu düzeltmeden başka oyunları düzeltemeyiz!!!!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Kupayı istiyoruz...

20.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kabustan uyanış olsun

20.04.2024