• 19 Ağustos 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 19 Ağustos 2013 Pazartesi 02:00

YAZAR

Alen Markaryan

Gecenin beyazları...

Paylaş

Hacıosmanoğlu’nun tribünde olması bir ilk. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Trabzonspor Başkanı’nı medyaya yansıdığı kadarıyla, dik söylemleri ve düz uslübuyla tanıdık. 
Beşiktaş Başkanı’yla, bu maç için taraftar sayısı konusunda uzlaşmaları ve yüreklere su serpen açıklamaları, kavlimce bu maç hakkındaki düşüncelerine yol göstermiştir. 
...Ve iyi de yapmıştır.
Yıllar evvel, Fulya Şan Öktem Tesisleri’nde, F.Bahçe’yle basketbol maçı vardı. Yine taraftar yasağı gündemdeydi. Ve o zamanki başkan Ali Şen, yalnızca 1 korumasıyla salona gelmişti. Hiç bir şey olmamış ve o maçlığına bizden de takdir kazanmıştı. 
Sayın Hacıosmanoğlu’nun Beşiktaş taraftarının içinde maç seyretmiş olması da kompleksiz olduğunu ve halkın içinden geldiğini gösterir ki, buna da Türk halkının hele de böyle bir zamanda çok ihtiyacı vardır. Tek kelimeyle ‘bravo’ diyorum.

Aybaba ile Biliç’in Beşiktaş’ı arasındaki en önemli fark neydi?

Tigana’ya denilenler, Schuster’e yapılanlar, Del Bosque’nin gönderiliş biçimi gözlerimin önündeyken, Bilic’in takımıyla Samet’in takımı arasındaki farkı fazla önemsemiyorum. Neticede Samet taraftarla problemi olan bir hocaydı. Onun için Bilic’in idman biçiminden, oyuncu seçimine, taktik varyasyonlarından saha içi dizilişine ilk haftalardan puan vermemek gerekir. 
Ama bu maçta sahaya çıkan 11’de Gökhan Töre’nin yerine Dentinho’nun tercih edilmesi ve o Dentinho’nun da ilk yarıda inanılmaz savruk ve ne yapacağını bilmiyor olması gözlerden kaçmadı. 
Pedro Franco’nun tribüne gönderilmesi iyimser tablodan bakmak gerekirse, Bilic’in “Escude ile Sivok nasıl oynuyor onu gözlemleyelim” demesindendir. Kötümser tabloyu ise ilk haftalara taşımayacağız. 

Beşiktaş’ı nasıl buldunuz?

Takımın kazanma hırsı, Olcay’ın ısrarcılığı, Serdar’ın Antep’e gitmemişçesine oynaması, Atiba’nın çalışkanlığı şimdilik Beşiktaş için artı olanlar. Ersan’dan sol bek olmayacağını söylemeye gerek olmadığı gibi, 50 bine yakın taraftarın önünde alınan ilk hafta galibiyetini yürekten alkışlamamız gerekiyor. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ağustos 2021 Çarşamba

Ligler başlamadan evvel son çıkış

27 Temmuz 2021 Salı

Futbolun kuralları

21 Temmuz 2021 Çarşamba

Lütfen gereğini yapınız

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Ortada 'takım' yok

29.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Ligler başlamadan evvel son çıkış

4.08.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021