• 7 Temmuz 2021 Çarşamba 08:00
  • |
  • 7 Temmuz 2021 Çarşamba 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

Fifti fifti tamam da

Paylaş

Federasyon yeni sezonda statların kapasitesini yüzde elli oranında seyirciye açmış... Bu ne demek? "40 bin kişilik statlarda bir koltuk boş bırakarak oturun" demek... Olabilir mi? Keşke olabilse de mümkün değil... Yine insanlar yan yana gelecek yine tribün kurulacak, omuz omuza halay çekilecek... Böyle bir karar alınırken esas ne hedefleniyor? Kovid-19 yayılmasın... Sosyal mesafe en önemlisi... Eee! Nasıl olacak? Eğer bu karar, kulüpler biraz kombine satıp nefes alsın diye yapılıyorsa ki öyle duruyor; Avrupa'da bir çok ülkede tekrar tırmanışa geçen bu salgının yarınını göremiyoruz... Astarı yüzünden pahalıya gelebilir Benden söylemesi... Haaa! "Toplumun yüzde 80'i aşılanırsa tehlike ortadan kalkar." diyorsanız statları Avrupa Şampiyonası'ndaki Macaristan gibi komple açın... Ama bu sefer de karşınıza ülkenin yüzde yüzünü aşılayan İsrail diye bir örnek çıkıyor... İnanılmaz tırmanışta salgın... Bilmem anlatabiliyor muyum?

SÖZ SAVUNMANIN

Galatasaray 2. Başkanı, "20 milyonluk stopaj cezalarını iptal ettirdik 370 milyon liralık dosyada en büyük payı olan 153 milyon liralık vergi cezasını da iptal ettirdik. Diğer dosyalar devam ediyor onları da iptal ettireceğiz." demiş... İyi... İyi de, Bilmiyorsam düzeltin Beşiktaş'ın da vergi borçlarında bir düzeltme Bir yapılandırma söz konusu mu? Ben öyle bir çalışma olduğunu zannetmiyorum. Eğer böyle bir hakkımız varsa biz niye kullanmıyoruz ya da niye değerlendirmiyoruz? Eğer yoksa G.Saray nasıl böyle bir hakka sahip... Sorularım bu kadar Söz savunmanın!

VAY TALISCA VAY!

Talisca, Suudi Arabistan takımı Al Nasr Riyad'a transfer olmuş... Olduktan sonra da sanki sormuşlar gibi "Ben Arabistan'a para için gelmedim" demiş... Ulen Talişka! Bu boy bu pos, bu yetenek varken niye gittin taaa oralara? "Şeytan taşlamaya gittim" deme sakın inanmam... Zira tabir-i caizse siz şeytan olmuşsunuz milleti kafeslemeye çalışıyorsunuz baksana... Para için gelmemişmiş (!) Yok! Kutsal toprakları ziyarete gittin!

TARAFTARI KANDIRIP DURMAYIN!

Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Bey, anlaştıkları Vitor Pereira için F.Bahçe'de daha önce çalıştığını ve başarının ucundan döndüğünü söylemiş... Neredeyse para pul konuşmamışlar hiç... Hatta Pereira demiş ki, "F.Bahçe'de kupa kazanamamak göğsümde tıkalı Aklıma geldikçe nefes alamıyorum..." Vay arkadaş! Bir de alttan "lav stori" müziği! Ver elini Paris... Yaşanmamış aşkların diyarı... Şimdi ağlayacağım... Pereira'nın bu dediklerini duyunca kim geldi aklıma biliyor musunuz? Abdullah Avcı... O da Beşiktaş'ı çalıştırırken sabah uykudan bir kalkıyor başının üzerinde Beşiktaş arması görüyor, 'İşte aşk bu diyor...' Sonra tamamen duygusala bağladı zaten (!) O yüzden kupa kazanamamak göğsümde tıkalı falan.... Geçin bu işleri taraftarı kandırıp durmayın...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Eylül 2021 Perşembe

Bu şarkı burada bitmez

14 Eylül 2021 Salı

Bilet fiyatları

12 Eylül 2021 Pazar

Arkası yarın

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir galibiyetten çok daha fazlası

17.09.2021

Engin Verel

2 puan kaybettik

17.09.2021

Alen Markaryan

Bu şarkı burada bitmez

16.09.2021

Kenan Karcı

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

9.09.2021

Mustafa Sapmaz

Günlük performans

5.09.2021

Gürkan Ata

Sadece ben mi korkuyorum!

13.09.2021