• 9 Ağustos 2022 Salı 07:00
  • |
  • 9 Ağustos 2022 Salı 07:00

YAZAR

Alen Markaryan

Bu sevinçler camiayı diri tutar

Paylaş

Kayseri maçında Ghezzal'ın son dakika golüyle kendinden geçmeyen yoktur... Bu geçiş hem 90 dakika boyunca sıkışan heyecanın patlamasından, Hem de büyülü atmosferin mahcubiyet kervanına toslamasına ramak kala sıyırmasından...

Böyle gol sevinçleri iyidir, Camiayı diri tutar... Ahmet Dursun'un Kocaeli'ye, Olcay'ın Fener'e attığı goller aynı minvaldeydi...

Örnekleri çoğaltabiliriz. Mesela Talisca'nın Benfica'ya attığı son dakika frikiği... Lakin mesele bu değil. Mesele Ghezzal'ın golüne kadar ne gördüğümüz, neyi seyrettiğimiz?

En belirgin mevzu boyu itibarıyla da göze çarpan Weghorst. Adam 1.98... Matematik ne der? Sağdan soldan orta yap, vatandaş kafa vursun.

Yok abi tek orta gelmedi. İlk yarı hiç, ikinci yarı da orta gibi orta yapılmadı...

Üstüne bir de bu arkadaş, Tam 100 dakika bıkmadan usanmadan yorulmadan pres yaptı. Ghezzal'ın golüne kendi atmış gibi sevindi.

Çok ekmek yeriz yazın kenara... Salih Uçan, maç içerisinde zaman zaman Alanya'da oynarken "Olmuş bu çocuk" dediğimiz anlara girdi, çıktı.

Belli ki üç yerli kuralından mütevellit kendisine vuran piyangoya karşılıksız kalmayacak... Gedson camianın huyuna, suyuna alıştığı zaman değişik işler yapar.

Yanındakilere bakmadan hissetmesi anlaşması önemli, topu alıp, sahayı harmanlayan adamdan şüphe etmeyin.

Adam eksiltmesi ve bunu her pozisyonda yapabilmesi en büyük avantajı. Yazın bir aferin de ona... Herkes Necip için bir şeyler çemkiriyor... Hep bir negatiflik... Halbuki adam ihtiyaç kredisi veren banka reklamları gibi...

Nerede sakat, boşluk, eksiklik varsa bu çocukla yama yapılıyor... En önemlisi sen ilk 11'imizde yoksun klişesini sorun etmiyor.

Öbeklenmiyor, çöreklenmiyor... Etmeyin... Kasımpaşa'da alev alıp bize patlamaya gelen Muleka, Kasımpaşa'daki ile ne alaka! Yerinde oynamıyor eyvallah. O yerin adamı N'Koudou... Çok süratli... Oyuna girdi rüzgarı yetti.

Yeteneğini, aklıyla birleştirmesi lazım. Bir de sakatlanmaması!!!! Tosun Paşa hazır ve nazır. Lakin kendi sinirine yenik düşünce Kırkpınar güreşçisi gibi kündeye yatması olmadı...

Valerien Ismael'in Cenk oyuna girdikten sonraki canlılığı göz önünde bulundurarak çift forvet, çift dikişli sisteme çalışması lazım.

Saiss'in kallavi oluşu arka taraftaki sistemsel eksikliği kapatmaya yetmiyor. Topkapı minibüsü gibi arkayı dörtledin, dörtledin.

Yok dörtlemedin Masuaku ve Rosier'e yazık edersin... Ha bir de sahanın çimi, Oynayanlar ne der bilmem ama dışarıdan harika gözüküyor...

İnşallah çökme, sararma, kalkma olmaz... Haa tabii bir de adamın dibi... Ghezzal... Adam Jason Statham gibi Süpürücü, yok edici ve sniper....

O geziş, o seziş, o raket gibi ayak... Breh! Breh? Breh!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Temmuz 2024 Salı

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

9 Temmuz 2024 Salı

Futbol topu değil, topunuz futbol olsa hava cıva!!!

2 Temmuz 2024 Salı

Kasım'da havlu atmak yok artık

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024