YAZAR

Alen Markaryan

Bacağının arkasını tutanın maçtan çıkacağı bir takım değil bu!

Paylaş

Gaziosmanpaşalı bir kardeşimizin bir Gençlerbirliği deplasmanı otobüsünde kameralara takılan diyaloğu hala sağda solda kullanılıyor... Bizde çok sakat var! Üç saniyede bir defalarca söylediği o cümleyi gülerek izledik hep... Günümüze uyarlandığında ise acı gerçekle karşılaşıyoruz... Harbiden çok sakat var! Gündemi takip etmeyen birine Beşiktaş'ta 15'e yakın sakat var desen "Maça giderken otobüs takla mı atmış?" der... Otobüs yerinde duruyor ama takım takla attı vallahi! Zemin desek? Josef, Rosier, Rıdvan vs. de bu zeminde oynuyor... Aşırı yüklenme desek. Yine aynı oyuncular için de geçerli bu... Geriye bir şık kalıyor?! Futbolcular kendilerine bakmıyor mu? Bacağının arkasını tutanın oyundan çıkacağı bir takım mı bu? İkili mücadeleyi harmanlamadan raftan sünger düştü der gibi sakatlandım çıkıyorum denilecek bir takım mı bu? Kabul etmiyorum, etmiyoruz... Önce oyuncular sonra teknik ekip biz ne yapıyoruz? Bize ne oluyor? deyip şirazenin topuzunu kaçırmadan silkelenmeli... Gitmişsin 2021 model gıcır gıcır Mercedes almışsın ama arabaya bakmıyorsun, Bir geliyorsun far yok, Bir bakmışsın tekerlek patlamış, kırmızıda geçmişsin radara yakalanmışsın. Hepsini tamir ederiz diyoruz eyvallah da direksiyonu kaybettin mi nereye gideceğimizi kestiremeyiz... Aman arkadaşlar sizi seviyoruz ama Beşiktaş da bizim canımız, Yanaklarınızdan öper akşam için başarılar dileriz....

CAN EVİMDEN VE YÜREKTEN SORUYORUM?

Balotelli bir gün İtalya'da top oynarken bir yandan da Ezel'i bazen var mısın yok musunu falan seyrediyormuş... Anlayacağınız Türk dizilerine sarmış! Yine böyle günlerden bir gün antrenmandan gelmiş uyduyu ayarlamış televizyonu açmış, o da ne! Sergen Yalçın diye biri kaçırdığı gol sonrası "Bunun beyni yok" diye açıklama yapıyor!? O gün acayip ağırına gitmiş bu söz Balotelli'nin... Yememiş, içmemiş Türkiye'ye transfer olacağı günü beklemiş... Yolda yürürken falan "Dişe diş kana kan" diye slogan atıyormuş! En nihayetinde gün çatmış, 8 senedir beklediği an gelmiş... Transfer olduğu takım Beşiktaş'la oynuyormuş ve hocası Sergen Yalçın'mış... "İntikam intikam" diye ikinci yarı oyuna girmiş! Ve olanlar olmuş... Anlatması güzel de siz böyle bir masala inandınız mı? Balotelli'nin önüne yemeği pişirip koyan kim? Uilenberg'den başlayan Balotelli ile devam eden bu siber saldırılar ne demektir? Anlam yüklemek lazım mıdır? Bu daha 6. haftada böyleyse, işin sonu nereye varacaktır? Tam can evimden ve yürekten soruyorum; ve biz hakikaten endişelenmeli miyiz?

DÖNDÜKÇE ÇUKURLAŞAN GİRDAP

Uilenberg'in Beşiktaş Hocası'nın "Baskılarıyla" ilgili yanlı açıklamalarını biliyoruz. Hani camiayı geren, herkesi irite eden! Ve Sergen Hoca'nın cevaplarını... Üstüne milli takım hocası Stefan Kuntz'un, Sergen Yalçın'ın Beşiktaş teknik direktörü oluşuyla ilgili samimi sözlerinin çarpıtılarak kamuoyuna yansıtılması! Esnek ve esprili Sergen Hoca hiç de yeri olmayan ama belki de konuyu tam anlamadan sert bir cevapla mevzuyu tırmandırmasını... Balotelli'nin Sergen Hoca'ya yönelik maç içinde ama maç dışından(!) kışkırtmaları... Sonra Serdar Ortaç'ın bir sanatçıya yakışmayan hareketleri gündeme düşünce bizatihi kendisinin özür dilemek zorunda kalmasını... Enteresan olan özür dilerken Sergen'le arkadaşlığından dem vurarak sonuca gitmeye çalışması! Göründüğü üzere dışarıda bir girdap var ve Sergen Yalçın'a ha bire gel diyor. Sergen Yalçın da gidiyor iyi mi! Sıkıntı burada başlıyor aslında! Huyunu öğrendiler çünkü, çok açık verdi Ve oradan saldırıyorlar. Sergen Hoca'nın acilen sokakları, caddeleri bırakıp, karakteri değil ama Beşiktaş için dış dünyaya kendini kapatıp evin bahçesiyle ilgilenmesi gerekiyor! Hem de ivedilikle... Yoksa bu girdap dönüp çukurlaştıkça can sıkıyor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Ekim 2021 Cumartesi

Fatura!

12 Ekim 2021 Salı

Ücret ödeyip haksızlık almak

5 Ekim 2021 Salı

Yabancı hakem getirin!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021