• 20 Ekim 2020 Salı 08:00
  • |
  • 20 Ekim 2020 Salı 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

Arma aşkı yok denecek kadar azdır

Paylaş

Geçen sezonun sonlarına doğru başlayan Dorukhan mevzu hâlâ gündemde kendine yer bulmakta... Menajerlerinin devamlı piyasaya servis ettiği bir düzene yenik düşülmekte... En son Başkan Sn. Çebi’nin de konuya iştirak etmesi, sıkıntının boyutunu ortaya çıkardı... Konu çok boyutlu, belki de üç boyutlu!! İlk evvela, bu kardeşimizi Beşiktaş olarak Eskişehir’den aldık geldik. Oynadığı ilk sene parladı, parladığı gibi sakatlandı... 10 ay top oynamadı. "Bu ne arkadaş havan mermisi mi yedi bu adam 10 ay nasıl sakatlık" diye konuşulurken, daha Sergen Hoca yeni yeni forma vermişken, Fenerbahçe mevzuları patladı... Bu arada parasını da tıkır tıkır aldı... Eeee! İnsan soruyor haliyle!? Hiç mi ahde vefa yok? İmzaladığın sözleşmenin 3’te 2’sinde top oynamamışsın, hâlâ bıcır bıcır! Sonra, sen niye ısrarla imza atmaktan imtina ediyorsun, Beşiktaş’ın zarar görmesini mi istiyorsun? Sen sözleşmeni yenilersin, çıkar topunu oynarsın,  sonra Beşiktaş’ta oynamak istemiyorsan, verirler sana biçilen parayı gidersin... Hem Beşiktaş kazanır, hem sen?! Eee! İnsan soruyor haliyle, "Kulağına kim ne üflüyor" diye? Sn. Çebi’nin isyan, serzeniş azıcık da öfke karışımı açıklamasına eleştiriler geldi... Sen topçuya böyle konuşursan, o çocuk nasıl top oynasın diye. İzafidir.... Lakin dört-beş genç futbolcunun Alanya’ya kiralanmasından sonra gelişen bu olay, genç futbolcu kıyımı olarak algılandığından, ki bana göre öyle. Ek bir açıklama yapılmalıydı diye düşünüyorum. Ve ekliyorum,  transfer ve futbolcu yönetmek çok farklı bir meziyettir... Transfer komitesinin kendini ciddi ciddi eleştirmesi gerekiyor. Ve-l hasılı,  İstisnalar kaideyi bozmaz ama topçularda artık aidiyet duygusu tamamen sıfırlanmıştır... Arma aşkı yok denecek kadar azdır... Lobi ve para mefhumu ağırlık kazanmıştır. Statlarda taraftar olmadığını düşündüğümüzde ortalık çiftlik halini almıştır. Eee! İnsan soruyor haliyle, "Siz buranın neresi olduğunu biliyor musunuz?’"

İÇİNDEKİ UKTEYİ ÇIKARTTI

Bayağı konuşulan son basın toplantısında Sn. Ahmet Nur Çebi’nin, “Keşke Şenol Hoca gitmeseydi” kelamı değişik yorumlamalara yol açtı... Bunlardan biri ve en önemlisi, şu anda takımın başında Sergen Hoca var. Keşke ile başlayan her şey ‘şimdiyi beğenmemektir’ idi... Biliç gitmiş, Takımın başına kim gelsin tartışılıyordu, Altunizade’deki iş yerinde yöneticiler toplanmış, Masadaki ya Abdullah Avcı, ya Şenol Güneş seçeneklerine oylama yapıyorlardı... Şenol Güneş için el kaldıranlardan biri de şimdiki başkandı.... Arkadaşlardı... Beşiktaş’tan ayrılış biçimini hazmedememişti. Hayıflanması ondandı... Sergen Yalçın, Şenol Güneş’ten sonra gelmedi ki.... Arada Abdullah Avcı var... O yüzden, Sergen Hoca’yı iğnelemiş olması imkansız... Sergen Hoca’nın performansının da yönetim gidişatıyla aynı doğrultuda olduğunu bilmemesi de imkansız.  İçindeki ukdeyi çıkarttı o kadar... Başkan’ın, "Sergen Hoca kıymetlimiz" kelimesini çok yer atladı... Çoğu yer iyi niyetli olsaydı o cümleyi de verirlerdi... Önce gönül terazisi tamam ama Bir ince de mantık terazisi lazım Vurun abalıya modeli iyi değil, en azından bana göre değil. Biz Beşiktaş terbiyesi, Beşiktaş eğitimi aldık. Doğruya doğru yanlışa yanlış....

"BAŞARILI TRANSFER DÖNEMİ" DEMEK İÇİN...

Basın toplantısında kayıtlara geçen cümlelerden biri de, “Transfer döneminde yaratılan algılara rağmen başarılı bir dönem geçirdik, tek bir mevkiye ilave yapamadık (santrfor) onu da ocak ayında alacağız idi...” Sn. Çebi bu söylemi neyi düşünerek söyledi bilmiyorum ama sezon başından beri sağ bek alınmamasından dolayı bir Şampiyonlar Ligi’ne giriş bileti, UEFA' da koltuk, iki de lig maçı kaybettik. Transferin son günü, transferin ilk gününde alman gereken adamı alıyorsun... O da yetmiyor biliyorsunuz!? Sağ bekin yedeği yok! Kaleci konusunun es geçilmesine akıl sır erdiremiyorum... Şimdi hiç mevzu edilmiyor ama inşallah sonra ilk konuşulan konulardan olmaz... Hem sonra stoper mevkii inanılmaz netameli... Vida aidiyet duygusunu kaybetti, Welinton el bombası, Montero soru işareti... Hayır bunlar gelecekseydi Ruiz niye gitti diye soruyor insan... "Başarılı transfer dönemi" demek için Sergen Hoca ve yönetimin aynı şeyleri konuşması gerekmekte... Ve çıkan tabloyu da taraftar alkışlamalıdır... O zaman güzele güzel deriz işte... Yoksa nafile sevdalar!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Aralık 2021 Cumartesi

Canlı canlı! 2 puan gitti

30 Kasım 2021 Salı

Güven çıkar oyundan!

28 Kasım 2021 Pazar

Bilica'nın çukuru!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Canlı canlı! 2 puan gitti

4.12.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021