• 29 Nisan 2019 Pazartesi 08:00
  • |
  • 29 Nisan 2019 Pazartesi 08:00

YAZAR

Alen Markaryan

1 dakika!

Paylaş

Vicdanımızın ve hassasiyetimizin tam goncasındaki çocuklarımıza uzanmaya çalışan kirli ellere yönelik yapılan protestoya, tribünlerden sonra futbolcular da destek veriyordu. Çocuk istismarına karşı tribünde gerçekleştirilen, “1 dakika sessizlik”ten sonra, futbolcular da “1 dakika topa dokunmama” eylemiyle isyan bayrağını çekmişti. Bu tip insanlık dışı sapkınlıkların köklerini kurutmak istiyorsak, toplum olarak hep beraber hareket etmemiz gerektiğinin fotoğrafı çekildi Şeref Bey’de.

Yüreğinize sağlık.

***

1 dakikalık “Sessiz çığlık”tan sonra maç başladığında, Beşiktaş’ın defansı çok önde kurduğunu ve

buna dayalı da kontralar yediğini de gördük. İlk 8 dakikayı maç başındaki sessizliğe (!)

uyarak geçirdikten sonra, ilk haykırış, son haftaların formda futbolcusu Burak’tan geldi. Önündeki boş alana atılan topu önce yakaladı, sonra sağa çekerek önünü boşalttı. Sert ve düzgün bir vuruşla tabelayı değiştiriverdi: 1-0.

İlk yarının geneline baktığımızda Ankaragücü’nün daha çok topla oynadığını görüyorduk. Zaten Karius’un kurtarışlarını üst üste koyarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Daha da üstüne konuşursak, inanılmaz bir top kaybı oranıyla oynadığımızı söyleyebiliriz.

İkinci yarının başı da ilk yarının içi gibiydi. Rakip takım topla daha çok haşırneşir, biz hâlâ dağınıktık. Vida toparladı. İsmine yakışır şekilde pekiştirdi ortalığı. Önce topu orta sahada kaptı, pasını verdi, ceza sahasına koştu ve boşta kalan topa dokunda. Eee daha ne yapsın: 2-0.

Çorabın söküğünü yakalamış, ipi çekip duruyorduk. Peşine 3 oldu. Biraz evvel Vida’ya gol ortası yapan Burak bu sefer penaltı noktasının başındaydı. 2. düzgün vuruşu da gol oldu Burak’ın: 3-0. Sonra rahatladık ya, öyle hemen havaya girmeyin dedi hakem. İlla ki moralimizi bozacak. Önce korner beklerken VAR’a gidip penaltı verdi. Hadi dedik eyvallah. Penaltıyı kurtardı Karius, sonra da auta attılar topu zaten. Herkes günün başarılı ismi Karius’u kutlarken bir daha VAR’a gitti hakem. Eee bu sefer ne VAR dedik? Ceza sahasına girmişmişiz! Öyle dedi. Artık kızamıyorum da. Vallahi de billahi de gülmem geliyor iyi mi! Zaten en güzel cevabı 1 dakika sonra Ljajic topun dibine girerek verdi!!! 4-1. Evet, bu maçın bitmesinden ziyade haftaya oynanacak G.Saray maçının başlamasını beklemeye geçtik. Dananın kuyruğu kimin elinde kalacak bakalım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Ocak 2022 Çarşamba

Evlerinin önü boyalı direk!

18 Ocak 2022 Salı

Hakemiz diye neler yapıyorlar

15 Ocak 2022 Cumartesi

İhtiyaç anında sahibinden!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022