• 30 Ağustos 2021 Pazartesi 00:30
  • |
  • 30 Ağustos 2021 Pazartesi 00:26

YAZAR

Aydın Türkmen

Tek devre yetmedi

Paylaş

Fatih Hoca sürpriz yapmadı, 7. resmi maçına yine farklı bir 11'le çıktı. Morutan, Cicaldau ve Barış Alper Yılmaz'la maça başlamanın bir mantığı vardı da Taylan'sız orta sahanın ne yapacağı soru işaretiydi.

Galatasaray, kreatif ayaklarla kurulu bir orta saha ve Kerem ile Barış Alper gibi iki hızlı kanat oyuncusunun etkisiyle maça coşkulu başladı.

Uzun zamandan sonra dikine giden bir takım izlemenin keyfini yaşadı Galatasaraylılar... Bunda 21 numaralı formayla sahaya çıkan Morutan'ın ve Cicaldau'nun etkisi yüksekti. Özellikle Morutan taraftarın hasret kaldığı "kadife ayak" özlemini giderecek cinsten işler yaptı. Asisti bir yana dönüşleri, tek topları, şut vurmaktan çekinmeyen özgüveniyle isabetli bir transfer olduğunu gösterdi.

Son dönemin en diri ismi Diagne'nin fizik gücüyle yarattığı fark da takım baskısının hissedilir olmasına yol açtı. Gerçi Diagne yakaladığı iki pozisyonda biraz daha hızlı olabilseydi, maç Galatasaray lehine çok önceden dönebilirdi.

Baskı peş peşe gelen gollerle skora yansıdı ancak Galatasaray hemen ardından oyun hakimiyetini kaybetti.

Kasımpaşa'nın Hajradinovic, Yusuf Erdoğan gibi hızlı ayakları Taylan'sız direnci daha da düşen Galatasaray orta sahasını çabuk geçmeye başladı. İlk yarının sonunda santrası bile yapılamayan gol, Sarı-Kırmızılılar için alarm zillerinin çaldığı anlamına geliyordu.

Fatih Hoca, söz ettiğim direnç eksikliğini ikinci yarı Taylan'ı sahaya sürerek gidermeye çalıştı ancak bu kez Diagne'nin oyundan alınması 'ileride başlayan' takım savunmasında yeni bir zafiyete neden oldu.

Ardından gelen değişiklikler de, ilk yarıdaki o 'dikine giden' Galatasaray görüntüsünü tersine çevirdi. Taylan beklentinin aksine hiç gününde değildi, üzerine Luyindama'ya nazire edercesine yaptığı hata Kasımpaşa'nın ikinci golüne dönüştü... Bir süredir teselli olan tek devrelik iyi futbol bu kez 3 puan için yeterli olmadı. Galatasaray, 2-0 gibi net bir skor avantajını koruyamayarak, sezonun ilk puanını kaybetti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Kasım 2021 Cuma

Aslan gibi

23 Kasım 2021 Salı

Amaç "kazanmak" olmayınca!

8 Kasım 2021 Pazartesi

Maç başlamadan "ara"ya gitmişler!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Şansın ve golcün yoksa...

26.11.2021

Alen Markaryan

Bilica'nın çukuru!

28.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Lideri devirme sevdası!

23.11.2021