• $ 5,6937
  • € 6,2929
  • 275.341
  • 100471
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

İstemezük!..

Şöyle son 18 yıla bir baktım. Şenol Gü- neş, Ersun Yanal, Fatih Terim, Hiddink, Abdullah Avcı, tekrar Fatih Terim ve Lucescu… 18 yılda 7 hocayı yolladık, 8’inciyi de gitsin diye pataklıyoruz.

Peki sonuç… Hasbelkader elde edilmiş küçük başarı kırıntıları… Kuşun taşa çarpmasıyla gidilen 2 Avrupa Şampiyonası… Gelelim bugüne... Tartıştığımız adam Lucescu. Galatasaray’a Süper Kupa kazandırmış, Türkiye’de iki takımı şampiyon yapmış, Ukrayna futbolunun mimarı Lucescu…

Namık Kemal “Barika-i hakikat müsademe-i efkardan çıkar” diyor. Yani, Zıt fi kirlerin çarpışmasından hakikat güneşi doğar…

Biz de tartışalım ama akıldan, mantıktan uzaklaşmadan yapalım bu işi. Yıkmak, yok etmek için değil, daha iyiyi, güzeli bulmak için…

“Lucecsu’yu istemezüüük” diyenlere soruyorum, “Peki sonra….! Sonrası için bir planınız, bir öneriniz var mı?”

‘Sadece istemezüüük!’

Şu tabloya bir bakalım;

Son rakibimiz Ukrayna’da Shakhtar’dan 5, D.Kiev’den 6 futbolcu var. Ukrayna Ligi’nde Shakhtar lider, D.Kiev ikinci. Diğerleri muhtelif takımlardan. Bir iskelet oluşmuş yani.

Ya Türkiye... Sadece 1 takımdan 3 oyuncu var. O da Süper Lig’de 12’nci sırada bulunan Bursaspor’dan….

El insaf yahu! Kendi takımında ilk 11’de oynayan futbolcu sayısı bir elin parmaklarını geçmez… Buna rağmen Milli Takım iyi oynuyor.

Kamuoyundaki infi ale bakınca gülesim geliyor. Gerçekten komik oluyoruz. Sanki Luscecu, Fransa’nın başına geçmiş de başarısız olmuş.

Bence futbol vizyonunu ‘Acılı Adana’ya garnitür yapmış bir ülke olma ibretini hiçbir zaman unutmayalım.

Dünya Kupası’nda nal toplayan, Uluslar Ligi’nde küme düşen Almanya, Löw’e sabrediyor ama biz Lucescu’yu gönderelim...

Lucescu’dan beklentilerin büyük olması- nı anlıyorum. Onu sihirbaz olarak görüyoruz. Ama inanın bana kısa vadede bu takımı sihirbaz bile sizin beklenti düzeyinize taşıyamaz.

Elbette futbolda mühim olan ‘Skor Tabelası’dır. Ama o tabelaya ‘Zafer’ yazmanın yöntemi de bu sizin tuttuğunuz yol değil. Yap-bozla kaybettiğimiz zamanın yarısını ‘Sabırla’ geçirelim. İnanın bana her şey 18 yıldaki tablodan daha iyi olur.

Kenan Karcı Diğer Yazıları

Deplasman kâbusu

08.10.2018

<p>Turizm amaçlı Rize’ye gelen bir grubu gezdiren Osman Albardak, arkadaşı Musatafa Şeramet ve Tulum

Türkü Söylerken Kendilerini Bir Anda Şelalede Buldular

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Hayat kurtaran 10 pratik yemek tarifi!

İzmir'de buzdolabı patlayan ev harabeye döndü