• 15 Ocak 2019 Salı 08:00
  • |
  • 15 Ocak 2019 Salı 08:00

YAZAR

Kenan Karcı

Çürükler ayıklanacak

Paylaş

Kazara bir sapan taşı bir altın kaseye değse,

Ne taşın değeri artar, ne kıymetten düşer kase…

Boks Federasyonu Başkanı’nın mesaj vermek için saygın insanlarla çekildiği fotoğrafl arı sosyal medya hesabından art arda paylaşmasını ibretle izliyorum. Eminim benim gibi izleyen ve bu su istimalleri gören başkaları da vardır. Gereğini yaparlar.

Bu ucuz numaraların bizim pazarda alıcısı çıkmaz.

Bunu en iyi kendisi bilir. Ama yine de herkesi kendisi gibi bilir…

Ben elimde bulunan ve ciddi şekilde usulsüzlük kokan belgeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyorum. Bir basın çalışanı olarak kamu görevimi yapıyorum. Kimseyi suçlamak, yargılamak ve hüküm vermek benim işim değil. İlgili merciler araştırıp, gerekeni yapar. Çiğ yemeyenin karnı şişmez.

Sadece şunu not düşmek istiyorum. Eyüp Gözgeç’in, sosyal medyadan “Benim şahsımda aslında sporcu, kulüp başkanları ve antrenörler hedef alınıyor” feryadını, “Ben yanarsam siz de yanarsınız, bana sahip çıkın” şeklinde yorumlamak sanırım yanlış olmaz.

Bir de, “Tepki koyalım” çağrısı var. Ben savcı ve müfettişlerin önce bu çağrıya ateşli şekilde katılanlardan araştırmaya başlamasını öneririm.

Zaten hem kendisi hem de yorum yapan birçok kişi bu usulsüzlüğü itiraf ediyor. Ancak belli ki Gözgeç, usulsüz şekilde kendi yakınlarına ve akrabalarına istikbal kazandırmayı ‘Menfaat sağlama’ olarak görmüyor.

Burada bir konuya daha açıklık getireyim. Haberin ilk çıktığı 13 Ocak Pazar günü Ahmet Cömert Turnuvası’nda RSC veya Wolkover’le elenen sporcuların listesini verdim. Bundan bazı sporcu kardeşlerimiz rahatsız olmuş. Listeyi tamamen AIBA’nın sitesindeki sonuçlardan aldım. Kimseyi suçlamak ya da hedef göstermek kastım yoktur.

Gazetemizde sehven Doğukan Alatepe’nin, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe’nin oğlu olduğu bilgisi yer aldı. Ancak daha sonraki bilgiler, oğlu değil, yeğeni olduğu şeklindeydi. Doğukan Alatepe’nin de 2015’te vize tescili yaptırıp, 2017’de Ahmet Cömert’te milli olduğu bilgisi mevcuttur.

Elbette turnuvaya dışarıdan katılan milli sporcular da var, ilk maçta elenen gerçek sporcular da… Benim işim ‘Çakma’ milli yapılıp, haksız yere bundan menfaat temin edenlerle.

Şimdi devletin yetkili makamları araştıracak. Çürüklerle, sağlamlar ayıklanacak.

Mesele bu kadar basit. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

06 Ağustos 2020 Perşembe

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

11 Ocak 2020 Cumartesi

Son karar: 2 milyon euro

19 Ekim 2019 Cumartesi

Fesat mucitleri!..

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

İhale Emin'e kalmaz!

12.07.2020

Alen Markaryan

Hiç ağrısız diş çekilir mi?

04.08.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Veda haftası

25.07.2020

Gürkan Ata

Mazeret kabul olmaz!

06.08.2020