• 29 Ekim 2018 Pazartesi 00:43
  • |
  • 29 Ekim 2018 Pazartesi 01:43

YAZAR

Engin Verel

Futbola Fransız!

Paylaş

PSV, 10 maçta 10 galibiyetle 30 puan yaptı. 38 gol atıp, 4 gol yedi. Hocası ise Cocu’nun yerine gelen Van Bommel... Yani Hoca değişimi, takımı etkilememiş. 2-3 gün önce 16 takımlı Belçika Ligi’nde 3. sırada bulunan Anderlecht’e karşı 2-0’dan gelip 2-2 berabere kalan F.Bahçe, mutluydu. Ama aynı Anderlecht, kendi liginde 13. sıradaki Eupen’e 2-1 mağlup oldu.

Yukarıdaki hatırlatmayı niye yaptım derseniz, batıdaki takımların hoca değişikliği, artı eksi olarak fazla fark yaratmıyor. Avrupa kupasında berabere kaldın diye havaya giriyorsun, ama o takım, alt sıralardaki herhangi bir rakibe kaybedebiliyor.

Gelelim dün akşamki maça... Bana sorarsanız, “Hangi maç?” diyeceğim sizlere... Yüksek Divan Kurulu’nda Başkan ve yönetim çoğunlukla borçlardan bahsetti. Ama futbol takımını her şeyiyle oluşturan tüm ekip, başarısızlığı sahiplenmedi. Bu konu gündeme bile gelmedi. F.Bahçe’nin 43 yıllık Yüksek Divan Kurulu Üyesi’yim. Almanya, Belçika ve Fransa’da oynamış milli futbolcuyum. Kalemi ve yorumları sert olan bir futbol adamı olarak konuşacağım. Bu sezon F.Bahçe’yle ilgili sert eleştiri yapmaktan kaçındım. Nedeni ise Ali Başkan’ın iyi niyetli olmasıydı. G.Saray maçına kadar beklemeyi kendime prensip edinmiştim. Yine de ediniyorum. Üstelik dün kepaze bir futbol oynayan F.Bahçe’ye rağmen.

Sevgili F.Bahçeliler... İkinci ligden çıkmış, bizim çocuğumuz diye getirilip gönderilen İsmail Kartal’lı A.Gücü, hem de Kadıköy’de futbol dersi verdi. Hem de futbolun her türlü versiyonunu gösterdi! Bu tabloyu, F.Bahçe camiasına yaşatanların başında tabii ki Başkan ve yönetim var. Onların konusuna G. Saray derbisinden sonra gireceğim. Ancak kimseye benzetemediğim Benzia artı Slimani, tüy sıklet Jailson, ne olduğunu daha anlayamadığım Ayew ve son dakikalarda gol atmasına rağmen manken Frey’i bu takıma transfer eden şahısa karşı konuşacağım. Son 6 yıldır işsiz olan Fransız Comolli’yi baş suçlu olarak görüyorum. G.Saray maçından önce bu futbol adamının (!) ülkesine gönderilmesinin şart olduğuna inanıyorum. Ayrıca kim ne derse desin transferlerde oynanan oyunlar içinde bulunan Cocu’nun çoğu maça kendi istediği kadroyla çıktığına inanmıyorum. F.Bahçe ve futbola Fransız olan arkadaşın isteği doğrultusunda kadro yaptığına inanıyorum. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Eylül 2020 Salı

Haddini bil haddini!

18 Eylül 2020 Cuma

Ağabey Galatasaray

12 Eylül 2020 Cumartesi

Frey'li şampiyon

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Haddini bil haddini!

22.09.2020

Alen Markaryan

Uzatma!

25.09.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

As oyuncularla turladı

25.09.2020

Gürkan Ata

Maç 29'da bitti!

14.09.2020