• $ 5,7805
  • € 6,5749
  • 261.355
  • 94.831
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ünal Aysal'dan 'yabancı kontenjanı' sözleri: Ağır bedeller ödedik!

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal, kendi döneminde uygulanan yabancı kısıtlaması hakkında konuştu.

AKŞAM ÖZEL HABER | ORÇUN ÖZATEŞ

TÜRK futbolunda son dönemde yine ‘yabancı kontenjanı’ konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki sezon değişmesi planlanan kuralda yeni bir kısıtlamanın yürürlüğe girmesi planlanıyor. Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan Kulüpler Birliği bir taslak çalışması yapacak ve son noktayı koymuş olacak. Kulüplerin birçoğunun kısıtlamaya karşı oldukları biliniyor. Son tepki ise Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’den geldi. Terim, Bursaspor maçından sonra “Yabancıyı sınırlayarak, yerli oyuncuyu arttıramazsınız” ifadelerini kullanarak bu konudaki net fikrini açıkça dile getirmişti. 

SADECE GALATASARAY DEĞİL…

Başkanlık döneminde uygulanan yabancı kısıtlaması nedeniyle yerli isimlere yüksek rakamlar ödeyerek kadrosuna katan ve bu nedenle büyük eleştirilere maruz kalan Ünal Aysal’a uygulanacak yeni statünün kulüplere ve Türk futboluna neler getireceğini sorduk. Aysal, “Bu tip günlük ve düşünülmeden sorumsuzca alınan kararların sadece Galatasaray’a değil, Türk futboluna zarar verdiğini ve de kulüp yönetimlerinin de istikrarlı politikalar üretmede zorlandığını düşünüyorum” diye yanıt verdi.

TESADÜFEN GÜNDEME GELMİYOR

Başkanlık döneminde uygulanan yabancı kuralı ilgili ise Aysal, “O dönem bir kısıtlama gelmeseydi G.Saray çok sınırlı bir süre içinde normal  şartlarda transferi düşünmeyeceği yerli oyunculara yönelmeyecekti. G.Saray, kendi seviyesinde olmayan oyunculara ve fırsatçılık yapan kulüplere hak etmedikleri bedelleri ödemek zorunda kalmayacaktı. G.Saray’ın başarılı olduğu dönemlerde yabancı kuralının tesadüfen gündeme geldiğine inanmak da bence tek kelime ile saftiriklik olur” diye konuştu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Şimdiye Kadar İzlediğim En Güzel Gol Sevinci

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Denizde heykel bulan adam bu kez 'fosil' buldu

2019 Yılı Merkezi Sınav Puanı ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları