İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Önceliğim takımı Avrupa'ya taşımak

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay basın toplantısında takımın son durumunu anlattı; basında çıkan haberlere tepki gösterdi. Bütün sorumluluğun kendinde olduğunu söyleyen Çalımbay, "Kendime güveniyorum. Önceliğinin takımı Avrupa'ya taşımak" diye konuştu.

x

Trabzonspor'a başarı için geldiklerini söyleyen Rıza Çalımbay, "Tek hedefimiz Trabzonspor'un başarısı. Buraya göreve geldiğimizde de işimizin çok zor olduğunu biliyorduk. Geldiğimiz camiayı çok çok iyi tanıyorduk. Geldiğimizde takımın durumu belliydi. Takımın durumu çok çok iyi olsa o zaman ne antrenör değişikliği ne de başka bir şey olur. Geldiğimizde burada bir kriz vardı ve bu krizi yönetmeye çalıştık. Mevcut oyuncularımızla çok da güzel şeyler yaptık. Ligin 2. yarısı güzel olmadı. Üstüste beraberliklerimiz oldu. Bu başarısızlık olarak kabul edildi. Biz bunu kabul etmedik. Antrenörlük hayatım boyunca inanamadığımız maç Göztepe maçıydı. 5-0 olacak maç berabere bitti. Sonra yavaş yavaş bazı şeyler çıktı. Hiçbir zaman ne başkası ne de oyuncu veya yönetimi suçlamadım." dedi. 

"Bu takımı ben kurmadım" sözlerine açıklık getiren Rıza Çalımbay, "-Bu sizin kurmadığınız bir takım- diye canlı yayında soru geldi. "Tamam benim kurmadığım takım" dedim ama sonunda "bu bir mazeret değil"di. İnsanlar "mazeret değil'i alıp öyle kullandı. Biz geldiğimizden bu yana kötü bir çizgi çizmedik. Sorumluluktan kaçan birisi değilim. Sorumluluğu ne yönetimde ne de başka birisinde aramayın. Bütün sorumluluk bende. Maalesef yazılıp çiziliyor, "o oyuncu yok; bu oyuncu yok" diye. Tabii ki sıkıntımız var. Ama hiç kimseyi ortaya atıp üzerimizdeki sıkıntıdan kurtulmaya çalışan bir insanım. Buradan önce de Trabzonspor'dan daha zor takımlarda çalıştım. Rizespor'u son hafta ligde tuttum. Antalyaspor'u son sırada aldım, o takımı 5. yaptık. Beşiktaş'a gittim, her şeyden kopmuştu 2. yarının lideri yaptık, Avrupa'ya taşıdık. Hep zor takımları çalıştırdık. Gittiğimiz yerde çizgimiz vardır ve o çizginin altına düşmedik. Burada aldığımız 2 mağlubiyetin -Başakşehir, Beşiktaş- yeni yeni şeyler üretildi. Bütün sorumluluk bende. Başka şeyler aramaya gerek yok. Hedefimiz takımı Avrupa'ya taşımak. Kalan 10 maçı en iyi şekilde bitirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Buraya gelirken kendisine 2 yıllık teklif geldiğini kaydeden Rıza Çalımbay, "2 yılı kabul etmedim. Lig sonuna kadar istedim. Ben kendime güveniyorum. İlk önce buradaki durumu görmek istedim." diye konuştu. 
 
Basında çıkan ve kendisine atfedilen "-Devre arası oyuncu alınmadı, şu yapılmadı- diye konuları kapatır mısınız; rica ediyorum" diyen Çalımbay, "O konuları kapatalım 10 maçımız var oraya konsantre olalım. Geldiğim günden beri mükemmel bir destek var. O mükemmel destek de taraftar desteği. Taraftar desteiğinin eksik olmaması gerekiyor. 10 maç bizimle beraber olsunlar. Benim muvakevelem sezon sonuna kadar. Sorumluluğum var. Bben de bu mukavelemi iyi bir şekilde bitirmek istiyrom. Gelecek sezon için konuşacak olursak şu anda öncelilim bu yılı bitirmek. Oyuncularımla toplantı yapacağım ve onlara herkes sorumluluk almak zorunda olduğunu hatırlatacağım. Ben belki de kulübüne bir kuruş harcatmadan göreve yapan teknik direktörüm. Yönetim her zaman bana destek verdi. Hem yönetim hem taraftar. Bütün sorumluluk bende. Bu sorumluluğu teknik heyet olarak biliyoruz. Bütün amacımız Trabzonspor'u Avrupa kupalarına götürmek." sözleriyle umutlu açıklamalar yaptı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
CHP Maltepe mitingi için başka illerden seçmen getirtti

İnce´nin Maltepe mitingi oyunu ifşa oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ermenistan titreyecek! 'Türkiye ile girebiliriz!'

Savunma Bakanı: SOM füzemizi satmaya başladık

En Çok Okunanlar