• 20 Temmuz 2021 Salı 13:24
  • |
  • Son Güncelleme:

Spor camiasından Kurban Bayramı mesajları

Spor camiasından Kurban Bayramı mesajları

Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanlığı, federasyonlar ve kulüpler Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bakan Kasapoğlu mesajında, "Sağlık, huzur ve esenlik içinde bir bayrama daha ulaşmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Dostluk ve kardeşlik bağlarımızın güçlendiği bayramlar, 'biz' olma duygusunun ön plana çıktığı, sevgi ve saygının pekiştiği müstesna günlerdir. Bu bakımdan bayramları bütün insanlarımız için bir yenilenme fırsatı olarak görüyor ve bu coşkuyu doyasıya yaşıyor ve yaşatıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Her alanda olduğu gibi gençlik ve spor alanında da çok önemli atılımların gerçekleştirildiği bir sürecin yaşandığını aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti:

Bakanlık olarak en önemli görevimiz, gençlerimiz kendilerini geleceğe hazırlarken, onlara kültür, sanat ve sporla ilgili her türlü imkanı sunmak, sosyal beceri ve yetkinliklerini kuvvetlendirebilecekleri hizmetlerle daima yanlarında olmaktır. Sevgili gençler... Ülke sathına yayılan dev altyapı yatırımlarıyla tüm branşlarda sporu büyütüyor, 7'den 70'e tüm vatandaşlarımızın spora erişimini sağlıyor, yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve yetiştirilmesi hususunda seferberlik niteliği taşıyan projeler gerçekleştiriyoruz. Yurtlarımız, gençlik merkezlerimiz ve gençlik kamplarımızla siz gençlerimizi, ihtiyaç duyduğunuz her konuda kapsayıcı bir hizmet yelpazesiyle buluşturuyoruz.

"Yakın zamanda olimpiyatlara uğurladığımız yıldızlarımızla, takım ve bireysel branşlarda göğsümüzü kabartan neticeler alan sporcularımızla, yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdikleri başarılarla gurur kaynağımız olan gençlerimizle iftihar ediyoruz." diyen Bakan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Hayal kurmakla kalmayıp onları aynı zamanda gerçeğe dönüştürmenin gayreti içerisinde olan evlatlarımızı bu ülkenin geleceği olarak görüyor, onların öncülüğünde yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Biliyoruz ki bu ülkenin evlatlarının elde ettiği her başarı da bizim için tıpkı kutladığımız bu mübarek Kurban Bayramı gibi birer bayram vesilesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin dört bir yanındaki gençlerimiz ve çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk, barış ve kardeşlik içerisinde nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan bayram mesajında, "Sevdiklerimizle bir arada olduğumuz, aynı sofrada buluştuğumuz, paylaştıkça mutluluk duyduğumuz nice bayramlara. Kurban Bayramı'mız mübarek olsun." ifadeleri yer aldı.

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda, bayramların toplumu kaynaştırdığını ve bağları güçlendirdiğini vurgulayan Özdemir, "Son üç bayramda, Kovid-19 salgını nedeniyle birbirimizden uzak kaldık. Bu kez sevdiklerimizle ve dostlarımızla bayramı birlikte idrak edebileceğiz. Ancak pandeminin tam anlamıyla bitmediğini unutmadan, kendimizin ve başkalarının sağlığı için, pandemi kurallarına dikkat ederek bayramı geçireceğinizi ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

Özdemir, ayrıca mesajında şunları kaydetti:

Salgından tümüyle kurtulmak ve önümüzdeki sezon futbol coşkusunu tribünlerde yaşamak için başta takımlarına destek olmak isteyen taraftarlarımız olmak üzere herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Bayramın, hoşgörü ortamının hâkim kılınmasına, halkımızın ve futbol ailemizin birlik ve beraberliğinin daha da güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygularla, Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa başta sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, spor ailemizin, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum.

TBF BAŞKANI HİDAYET TÜRKOĞLU'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Salgın nedeniyle tedbirli olunması gerektiğini hatırlatan Türkoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma ruhunun zirveye ulaştığı, birlik ve beraberliğimizi perçinleyen mübarek Kurban Bayramı'nı karşılamanın sevincini yaşıyoruz. Bu bayramı sevdiklerimizle paylaşabileceğimiz için daha mutluyuz ama kendimizin ve yakınlarımızın sağlığı için bir süre daha tedbirli davranmamız gerektiğini unutmayalım. Milletimizin ve bütün İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutlar; sağlık ve huzur dolu nice bayramlar dilerim.

Türkiye Basketbol Federasyonu yayımladığı bayram mesajında, "Bayram coşkusunun mesafeleri aştığı, sağlıklı ve huzurlu bir bayram dileğiyle... Kurban Bayramı'mız kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Fedederasyonun mesajında ise "Ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutlar, mutlu, huzurlu ve sağlıklı nice bayramlar dileriz." denildi.

Türkiye Hentbol Federasyonu da "Sağlıklı, mutlu, huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle, Kurban Bayramı'nız kutlu olsun." paylaşımında bulundu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Kurban Bayramı'nın ülkeye birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diledi.

DİĞER FEDERASYONLAR

Türkiye Judo Federasyonu da "Ekmeğimizi, soframızı; sevincimizi, birlik ve beraberliğimizi paylaşacağımız; kardeşliğimizi en sıcak duygularla hissedeceğimiz Kurban Bayramı'mız mübarek olsun.. Sevdiklerimizle sağlıklı, huzurlu, mutlu daha nice bayramlar geçirmek dileğiyle." şeklinde bayramı kutladı.

Türkiye Eskrim Federasyonu; "İyilik ve güzelliklerle dolu, nice mutlu bayramlar dileriz... Her sene bugünlere, sağlık ve huzurla kavuşmak dileğiyle 'Kurban Bayramı' mübarek olsun." paylaşımında bulundu.

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, "Kurban Bayramımız mübarek olsun. Tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlar, bu mübarek bayramın tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederim." ifadelerini kullandı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Türkiye Okçuluk Federasyonu, Türkiye Badminton Federasyonu, Türkiye Yelken Federasyonu ve diğer spor federasyonları da yayımladıkları mesajlarla Kurban Bayramı'nı kutladı.

ŞENOL GÜNEŞ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda, bayramların birlik, bütünlük, hoşgörü ve paylaşım duygularını perçinlediğinin altını çizen Güneş, şunları kaydetti:

Yaklaşık 1,5 yıldır bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisinin oluşturduğu ortam henüz tam anlamıyla dağılmamışken, sınırlı da olsa, ailemizle, dostlarımızla, yakınlarımızla, sevdiklerimizle bulaşabilecek olmamız, bu bayramın anlamını hepimiz için birkaç kat daha arttırıyor. Yine de kutlamalarımızda pandemi kurallarına riayet etmeye göstereceğimiz özenin, sağlıklı yarınlara daha erken kavuşmamız adına büyük önem taşıdığını unutmayalım. Maske, mesafe kurallarına uyalım, aşılarımızı tamamlayalım, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlıklarını tehlikeye atmayalım. Bu vesileyle; tüm İslam aleminin ve milletimizin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

FENERBAHÇE

"Sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularını bir arada yaşamamıza vesile olan Kurban Bayramımızı en içten dileklerimizle kutlar; Tüm İslam alemine, milletimize ve camiamıza, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederiz."

BEŞİKTAŞ BAŞKANI AHMET NUR ÇEBİ

"Kutsal inançların, kadim geleneklerin yaşandığı, vefanın, saygının, sevginin ve paylaşmanın değerinin tekrar hatırlandığı birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bayramlarımızın önemi açıktır. Sağlıkla, sevgi ve saygı dolu nice bayramlar yaşamamız dileğiyle, camiamızın, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

GALATASARAY

"Kurban Bayramı'nın, ülkemize, camiamıza ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ediyor; huzur, sağlık, mutluluk dolu ve tedbirlerin elden bırakılmadığı bir bayram diliyoruz."

TRABZONSPOR BAŞKANI AHMET AĞAOĞLU

"Sevgili Trabzonsporlular; Rahmeti, bereketi ve paylaşmayı yoğun şekilde hissettiğimiz bayramlardan birini daha karşılamanın mutluluğu içerindeyiz. Her bayramda olduğu gibi bu bayram da aşımızı, ekmeğimizi, soframızı en sıcak şekilde sevdiklerimize sunacak, saygı, hürmet ve hoşgörüyü gönlümüzde hissedeceğiz. Pandemi şartlarının henüz son bulmaması nedeniyle maalesef bu bayramda da kulübümüzde bir araya gelemeyeceğiz. Belki bayram buluşmalarımızı bir yıl daha erteleyeceğiz ama yeni sezonda yuvamızda sizlerle vuslata ereceğiz. Sağlık Bakanlığının belirleyeceği şartlar doğrultusunda stadyumumuzu değerli taraftarlarımıza açmaya artık sayılı günler kaldı. Bu yüzden aşılarımızı yaptıralım, takımımızı desteklemekten geri kalmayalım. Değerli Camiamız; Sevginin, dayanışmanın pekiştiği, umutlarımızın canlandığı bir bayram geçirmeniz en büyük arzumdur. Vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarken, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Saygılarımla."

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR

"Mübarek Kurban Bayramımız Kutlu Olsun..."

GAZİANTEP FK

"Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice sağlıklı ve mutlu bayramlar dileriz."

FRAPORT TAV ANTALYASPOR

"Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten duygularla kutlar; sevdiklerinizle sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram dileriz"

ADANA DEMİRSPOR

"Kurban Bayramınızı kutlar, sevdiklerinizle birlikte huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz."

GÖZTEPE

"Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor; sevdiklerinizle nice sağlıklı ve mutlu bayramlar diliyoruz."

DEMİR GRUP SİVASSPOR

"Kurban Bayramınız kutlu olsun. İyi bayramlar."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Ne Pelkas ne Altay Bayındır ne Szalai… Herkesten önce o gidiyor: Sürpriz transfer
Ne Pelkas ne Altay Bayındır ne Szalai… Herkesten önce o gidiyor: Sürpriz transfer

Ne Pelkas ne Altay Bayındır ne Szalai… Herkesten önce o gidiyor: Sürpriz transfer

'Keşke gitmeseydi' demişti: Sergen Yalçın transferde turnayı gözünden vurdu
'Keşke gitmeseydi' demişti: Sergen Yalçın transferde turnayı gözünden vurdu

'Keşke gitmeseydi' demişti: Sergen Yalçın transferde turnayı gözünden vurdu

Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Başkan 'itiraf ediyorum' demişti
Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Başkan 'itiraf ediyorum' demişti

Sergen Yalçın'ın yerine gelecek isim belli oldu! Başkan 'itiraf ediyorum' demişti

SPOR GÜNDEMİ

Şimdi de Pelkas! Meğer bu yüzden oynatılmıyormuş
Şimdi de Pelkas! Meğer bu yüzden oynatılmıyormuş

Şimdi de Pelkas! Meğer bu yüzden oynatılmıyormuş

Vitor Pereira'nın gözünden iyice düşen Dimitris Pelkas'ın neden oynatılmadığıyla ilgili Tümer Metin flaş ifadeler kullandı. Göztepe-Fenerbahçe maçı sonrası konuşan Tümer Metin, Vitor Pereira'nın “Dimitris Pelkas'ı oynatırsam geride pozisyon veririm” şeklinde düşündüğünü belirtti. 1-1 biten maçta Pelkas'ın süre almaması dikkat çekmişti.

'El birliğiyle Trabzonspor'u şampiyon yapacaklar'
'El birliğiyle Trabzonspor'u şampiyon yapacaklar'

'El birliğiyle Trabzonspor'u şampiyon yapacaklar'

Yazarımız Engin Verel, Fenerbahçe'nin Göztepe deplasmanında 2 puan bırakmasını Vitor Pereira'ya bağladı ve ağır şekilde eleştirdi. Verel ayrıca Trabzonspor'un bu gidişle şampiyonluğu kazanacağını iddia etti.

Mete Kalkavan, Trabzonsporlu mühendise dava açtı
Mete Kalkavan, Trabzonsporlu mühendise dava açtı

Mete Kalkavan, Trabzonsporlu mühendise dava açtı

Hakem Mete Kalkavan'ın "şerefsiz" dediği iddiasıyla şikayetçi olduğu makine mühendisi Ahmet Hamdi E. hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Tam 6 gol! Belözoğlu ilk yenilgisini aldı
Tam 6 gol! Belözoğlu ilk yenilgisini aldı

Tam 6 gol! Belözoğlu ilk yenilgisini aldı

Bodrumspor, Emre Belözoğlu'nun Başakşehir'ini penaltılarla 4-2 mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupası'nda adını bir üst tura yazdırdı. Emre Belözoğlu böylece teknik direktörlük kariyerinin ilk yenilgisini Bodrumspor'dan almış oldu.

PFDK'ya sevk edildiği madde olay oldu!
PFDK'ya sevk edildiği madde olay oldu!

PFDK'ya sevk edildiği madde olay oldu!

Beşiktaş'ta başkan Ahmet Nur Çebi ile futbolculardan Necip Uysal ve Fenerbahçe'den İrfan Can Kahveci PFDK'ya sevk edildi. İrfan Can Kahveci'nin ‘saldırı' sebebiyle 44. maddeden sevki edilmesi dikkat çekti.

Herkes ‘kalacak' derken Tümer Metin ayrılığı duyurdu! 'Tam bir şovmen, sıkıldık'
Herkes ‘kalacak' derken Tümer Metin ayrılığı duyurdu! 'Tam bir şovmen, sıkıldık'

Herkes ‘kalacak' derken Tümer Metin ayrılığı duyurdu! 'Tam bir şovmen, sıkıldık'

Futbol yorumcusu Tümer Metin, son haftalardaki performansıyla yeni sözleşmeyi garantilediği belirtilen ve Fatih Terim'in övgüyle bahsettiği Sofiane Feghouli'nin takımdan ayrılacağını söyledi. Tümer Metin, Feghouli'yle ilgili “Kontratı garantiledi söylemlerine katılmıyorum. Ben olsam yolları ayırırım” ifadelerini kullandı. Fatih Terim, Marsilya maçı sonrası oyuncuyla sözleşme uzatma konusuna açık kapı bırakmıştı. Öte yandan Sumudica'yla ilgili flaş ifadeler kullanan Tümer Metin, "Tam bir şovmen, sıkıldık" şeklinde konuştu.