• 17 Kasım 2023 Cuma 22:52
  • |
  • Son Güncelleme:

Serdal Adalı'dan çok sert sözler! "O stada giremez"

Serdal Adalı'dan çok sert sözler! "O stada giremez"

Paylaş

Beşiktaş başkan adaylarından Serdal Adalı, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Seçildiği takdirde yapacaklarını da anlatan Adalı, TFF başkanı hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Serdal Adalı'nın açıklamalarından satır başları...

Beşiktaş başkan adaylarından Serdal Adalı, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Seçildiği takdirde yapacaklarını da anlatan Adalı, TFF başkanı hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte Serdal Adalı'nın TRT Spor'a yaptığı açıklamalarından satır başları...

"İHTİYAÇ VARDI ADAY OLDUM"

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı: "Resmi olarak adaylık başvurularının süresi var. Geçtiğimiz 3-4 aylık dönemde yaşadığımız bir sıkıntı var. Son 20-22 gün dediğiniz kısık en son kısım. Ben Beşiktaş'ın dertlerini ve sıkıntılarını takip ediyorum. 1 sene öncesinden seçim çalışmalarına başlamak benim yapacağım bir iş değil. Normal seçim süresine 18 ay var zaten. Pusu yatıp bir seçim zamanı beklemem ben. İhtiyacı gördüğüm zaman ki ihtiyaç var ki bu karar alındı, adaylığımı açıkladım. Hasan Bey 1,5 sene önce aday olacağını açıkladı. Benim tarzım da bu değil. Hepimizin başarılı olmasını istediğimiz bir futbol takımımız var. Acaba kötü gider mi diye de adaylık olayını düşünmem. İhtiyaç vardı geldim. Geçmiş dönemlerde de ihtiyaç olduğu için aday olmuştum."

"İKİNCİLİK, ÜÇÜNCÜLÜK HEDEF DEĞİLDİR"

Serdal Adalı: 'Eski yönetim kötü bir devre yönetti. Şampiyon olan hocanın sözleşmesi geç uzatıldı. Sergen hoca ile başkanın arası iyi değil sözleri ortaya atıldı. Böyle bir durumda futbol takımı başarılı olur mu? Kadro mühendisliği çok yanlış yapıldı. Görmek istediğimiz şampiyon olan Beşiktaş'tır. İkincilik veya üçüncülük bizim için bir hedef değildir.'

Siz mevcut düzenin devamı mısınız?

Serdal Adalı: 'Bu dünyada yapılacak en kötü yorum. İki defa seçime girdim, Yıldırım Demirören'in devamı oldum. İkinciye girdim, Fikret Orman'ın devamı oldum. Bu algı operasyonları camiayı bölüyor. Bugün geldiğimiz noktada çok kötü bir görüntü var. Bölünmüş, parçalanmış bir durumdayız. Hiç iç açıcı değil.'

Sizi neden desteklesinler?

Serdal Adalı: "Futbol takımımızı nasıl ayağa kaldırırız diye uğraşıyoruz. Mehmet Özdilek hocamız da çalışıyor. 11 Ocak'ta transfer dönemi başlıyor. En iyi şekilde değerlendirip takımı yeniden ayağa kaldıracağız. Biz Avrupa Kupaları'na katılamazsak, maalesef 85 milyon euroluk takımı tekrar ayağa kaldırmak için bir 85 milyon euro daha harcamamız lazım.'

'ÖZÜR DİLEMEZSE O STADA GİREMEZ'

Serdal Adalı: 'İkincisi camiayı bir arada tutmak, birleştirmek... Biz ne zaman birleşsek o zaman şampiyon oluyoruz. Kendi ayağımıza basmaktan dışarıyı unutuyor. TFF Başkanı gelecek benim evimde parmak sallayacak. Benim en çok sinirimi bozan şey bu. Bunu bu hale nasıl getirdiler. Ben seçilirsem, TFF Başkanı özür dilemedikçe o stada giremez.'

Serdal Adalı: "Hasan Arat'ı çok iyi tanırım. Birbirimize çok uzak değiliz. Herkesin kendine ait bir yönetim şekli var. Birleşme konusu Hasan Bey'den de geldi. Gel futbolun başına geç, neyi istersen öyle yap. Sonra sana bırakayım dedi. Güzel sözleri duyduktan sonra bu matruşka sözünü yakıştıramadım. Camianın çok acele toparlanması lazım. Derlenip torbalanırsak, sorunları çözeriz."

Rıza Çalımbay ile devam edecek mi?

Serdal Adalı: "Benim hoca ile görüşmem kadar doğal bir şey yok. Buyursun gelsin kendi de konuşsun. 22 gün önce aday oldu diye eleştiriyorlar ama ben Beşiktaş'ın içindeyim. Beşiktaş'ı yaşıyorum zaten. Enkaz devraldım lafını benim ağzımdan duyamazsınız. Rıza hocamla da konuştum. Keşke Şenol hocanın ertesi günü getirilseydi çok yol alırdık. Ara transferde benim hatırladığım 2-3 tane iyi futbolcu var. Çok kısa sürede kaliteli oyuncular bulacağız. Rıza Çalımbay'ın takımın başına gelmesinden mutluyum. Onun takımın başında olması bizi rahatlattı. Rıza hocada Beşiktaş ruhu var, faydalı olamayacağı bir noktada da arkadaşlar bakın işinize diyecek bir insan."

Serdal Adalı: 'Mehmet Özdilek, hem yönetimle futbolcuların arasındaki iletişimi kurmasında hem de hoca ile futbolcular arasındaki iletişimde çok faydalı olacak.'

'RAKİPLER YAPIYOR BİZ DE YAPACAĞIZ'

Serdal Adalı: "Bu borç bir tek bizde konuşuluyor. Beşiktaş'ın borcu mu sadece yüksek. Onlar bu transferleri yapıyor da biz neden yapmayalım? Biz de yapacağız! Aradaki makasın sebebi de bu zaten. Küçülerek ilerleyemezsiniz."

'SERGIO RAMOS'U ALIRDIM'

Serdal Adalı: "Eskiden Quaresma'ydı, şimdi de Talisca oldu. Taraftarın içi rahat olsun. Daha iyi oyuncular da var. Bizim bir ihtiyacımız vardı. İhtiyaç olduğu için Ramos transferini yapardım. Hem de taraftarımızın da sevineceği bir isim olurdu. Maliyetler bir şekilde çözülür. Rakipler nasıl aldı bu oyuncuları. Ben de alırım! Cebimden veririm, sponsor bulurum alırım! Beşiktaş'ın hakkı değil mi bu!"

Serdal Adalı: "İlk önce takımın ihtiyacı ne o belirlenecek. Ondan sonra yollarımızı ayırmamız gerekiyorsa, ayıracağız. Devre arasında 2-3 tane nokta transfer yapmazsak bu borç üzerimize yıkılır. Hocamız neyi talep ederse onu alıp geleceğiz."

'KİMİNLE OYNAYACAĞIZ BİZ?'

Serdal Adalı: 'Bu sene 8 tane futbolcu Afrika Kupası'nda gidecek. Kiminle oynayacağız biz.'

Serdal Adalı: "Beşiktaş'a 10 numara, stoper ve belki bir kanat transferi yapabiliriz.

Anlaştığınız biri var mı?

Serdal Adalı: "Var, bulunur."

'STAT KAPASİTESİ YÜKSELTİLECEK'

Serdal Adalı: 'Stat mimarı ile konuştum kimse hayal satmasın. O stadın boşlukları kapatılamaz! Rüzgar akışından dolayı izin verilmiyor. Bunu herkes bilmeli. Ancak, stadyumun kapasitesini 52 bine yükseltecek çalışmaları yapıyoruz. 'UEFA standartlarında değil, bunun için finallerde kullanamıyoruz' demesinler diye 52 bine getirelim de kimsenin bir bahanesi kalmasın.'

Serdal Adalı: 'Hasan Arat'ın toplantıda saydığı çoğu yerler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait. Beşiktaş'ın tapulu bir yerinin kaybolduğunu biliyor musunuz? Ben bilmiyorum! Allah rahmet eylesin Süleyman başkanımız çok tapu bıraktı kulübe. En büyük niyetimiz Ümraniye'nin tapusunu almak. App projesinden Beşiktaş'ın borcunu 4.5 senede kapatırız gibi değil, daha ayakları yere basan projelerimiz var. Bu işler daha önce denendi ama olmadı. Senede 25 milyon dolar getirecek bir app projesi bedavaya yapılmaz, bir gideri olur."

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

‘Türk futbolu adına kara gecelerden biri‘ Pendikspor'dan çok sert hakem tepkisi!
‘Türk futbolu adına kara gecelerden biri‘ Pendikspor'dan çok sert hakem tepkisi!

‘Türk futbolu adına kara gecelerden biri‘ Pendikspor'dan çok sert hakem tepkisi!

‘Kadro olarak kısıtlıydık‘ Okan Buruk pozisyon bulamama nedenini açıkladı
‘Kadro olarak kısıtlıydık‘ Okan Buruk pozisyon bulamama nedenini açıkladı

‘Kadro olarak kısıtlıydık‘ Okan Buruk pozisyon bulamama nedenini açıkladı

EURO 2024'te rakiplerimiz belli oldu!
EURO 2024'te rakiplerimiz belli oldu!

EURO 2024'te rakiplerimiz belli oldu!

  • beşiktaş
  • serdal adalı
  • beşiktaş başkan

SPOR GÜNDEMİ

Ahmet Nur Çebi: Beni denetleyin
Ahmet Nur Çebi: Beni denetleyin

Ahmet Nur Çebi: Beni denetleyin

Mali ve idari açıdan ibra edilen Ahmet Nur Çebi: “Lütfen benim dönemimi bağımsız kuruluşa denetlettirin.”

Kazanan Beşiktaş olsun
Kazanan Beşiktaş olsun

Kazanan Beşiktaş olsun

Kara Kartal'da 4 yıllık Ahmet Nur Çebi dönemi sona erdi. Türk futbolunun 120 senelik koca çınarı, önümüzdeki 1.5 yılını emanet edeceği yeni 1 numarasını bugün sandıktan çıkaracak.

Sevincimin Icardi ile ilgisi yok
Sevincimin Icardi ile ilgisi yok

Sevincimin Icardi ile ilgisi yok

Fenerbahçe'ye 3 gol attığı karşılaşmada ‘Icardi sevinci yaptı' diyenlere Nygren'den cevap: “Alakası yok. Bilenler bilir, böyle kutlamalar yaptım. Kazanacağımıza inandık ama 6 gol atacağımızı hiç düşünmedik.”

İlk yarıda çok kötüydük!
İlk yarıda çok kötüydük!

İlk yarıda çok kötüydük!

Buruk: “İlk yarı o kadar kötü tercihler yaptık ki, pozisyona giremedik. Bakambu, Barış ve Mertens hareket getirdi. Abdülkerim ve Zaha yetişecek.”

Bakambi liderliğin keyfine
Bakambi liderliğin keyfine

Bakambi liderliğin keyfine

İlk yarı G.Saray topa hakim olsa da 1 isabetli şut çekti. Kulübeden gelen Bakambu 69'da kilidi açtı. Ziyech'in 82'deki müthiş golü Aslan'a liderliği getirdi.

Bu defa yarıdan fazla olsun
Bu defa yarıdan fazla olsun

Bu defa yarıdan fazla olsun

EURO 2024'te F Grubu'nda mücadele edecek olan Türkiye, Portekiz ve Çekya ile aynı gruba düştü. Son rakibimiz, Gürcistan, Lüksemburg, Yunanistan ve Kazakistan'dan biri olacak.